خانه / آخرین نوشته / ارائه ۲۰۰۰۰ مشاوره پیش از طلاق در البرز

ارائه ۲۰۰۰۰ مشاوره پیش از طلاق در البرز

با هدف پیشگیری از طلاق انجام شد:رسیدگی به بیش از  9000 پرونده طلاق در مراکز مشاوره خانواده در سال ۹۸

معاون قضایی رئیس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری البرز اظهار کرد: از جمله برنامه های معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز، راه اندازی و مدیریت مراکز مشاوره پیش از طلاق در شهرستان­های کرج، هشتگرد، نظرآباد و فردیس می باشد. کلیه زوجین متقاضی طلاق (توافقی و یک طرفه) به این مراکز ارجاع و در فرایند مشاوره قرار می گیرند. در سال ۹۸  بیش از ۹۰۰۰ پرونده در این مراکز تشکیل و بیش از ۲۰۰۰۰ هزار جلسه مشاوره پیش از طلاق برای مراجعان به این مراکز برگزار شده که نهایتاً منجر به حدود ۱۳ درصد صلح و سازش در بین زوجین البرزی گردیده است.

جعفر داراب خانی افزود: با توجه به ابلاغ شورای اجتماعی کشور درخصوص اجرای برنامه­های متنوع به منظور کاهش طلاق، برگزاری دوره­های مدیریت مهارت و دانش رفتار (طرح مهر) در قالب مشاوره­های گروهی نیز به عنوان یکی از این برنامه­های اولویتی در دستور کار این معاونت قرار گرفت و در سال ۹۸ تعداد ۳۰ کارگاه آموزشی طرح مهر برای ۴۵۰ زوج در این مراکز برگزار شد.

گفتنی است مرکز مشاوره پیش از طلاق دادگستری استان البرز به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان از ابتدای سال۹۴ در فرهنگسرای غدیر واقع در اسلام آباد کرج آغاز به کار کرد و کلیه پرونده­های طلاق به صورت متمرکز برای انجام مشاوره­های تخصصی به این مرکز ارجاع می­شوند.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

طرح نظارت بر اجرای محدودیت های کرونایی در کرج اجرا می شود

 معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج با اعلام اینکه روزانه روند اجرای طرح نظارت …

دفاتر ازدواج موظف به ثبت شروط ضمن عقد همزمان با واقعه ازدواج شدند

هنگام تنظیم و ثبت واقعه ازدواج در صورت درخواست زوجین، نسبت به درج سایر شروط …

نحوه اجرای طرح تردد زوج و فرد کرج در حال بررسی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: اجرای طرح زوج و فرد خودروها به دستور …

دیدگاهتان را بنویسید