خانه / آخرین نوشته / معاون درمان وزیر بهداشت دستور تجهیز دو بیمارستان کرونایی البرز را صادر کرد

معاون درمان وزیر بهداشت دستور تجهیز دو بیمارستان کرونایی البرز را صادر کرد

معاون درمان وزیر بهداشت دستور تجهیز دو بیمارستان کرونایی البرز را صادر کرد و ضمن بازدید سرزده از بیمارستان کوثر و مجتمع آموزشی درمانی امام علی ( ع )، از نزدیک در جریان تجهیزات و امکانات بخش های کرونایی در این دو بیمارستان قرار گرفت .
دکتر جان بابایی قول مساعد داد تا کمبود های موجود در نیروی انسانی و تجهیزات در بخش بهداشت و درمان البرز مرتفع شود و دستور انتقال ۲۰ تخت ای سی یو را در پارت اول تجهیز دو بیمارستان کوثر و امام علی ( ع) صادر کرد


معاون درمان وزارت بهداشت از کادر بهداشتی و درمانی البرز تقدیر کرد و گفت اگر مبارزه جهادی این عزیزان نبود افتخار مقابله با کرونا و خدمت عاشقانه به مردم حاصل نمیشد .
وی ضمن اشاره به کمبود های درمانی در البرز افزود: بی شک این کمبود ها می توانست استان را با مشکل جدی در مبارزه با کرونا رو به رو کند اما خوشبختانه با مدیریتی صحیح و فداکاری کادر بهداشت و درمان در البرز با چالش جدی مواجهه نشدیم.

معاون درمان وزیر بهداشت با بیان اینکه موفقیت ایران در مبارزه با کرونا نسبت به کشور های دیگر نیروی انسانی بود خاطر نشان کرد : در بسیاری از کشور های پیشرفته با تمامی امکانات و تجهیزات مجهز در اوج همه گیری کرونا با مشکل رو به رو شدن و نیروی انسانی تنها دلیل آن بود بسیاری از آنان از  توانمندی لازم برخوردار نبودند و بسیاری هم ترسیدن و محیط کار را ترک کردند در صورتی که در کشور ما نیروی انسانی خط مقدم مقابله با کرونا عاشقانه و فداکارانه ایستادند. 
دکتر جان بابایی قول مساعد داد تا کمبود های موجود در نیروی انسانی  و تجهیزات در بخش بهداشت و درمان البرز مرتفع شود. 
وی افزود: تعداد پرستاران البرز نسبت به بیماران کم است که باید این موضوع سریعا بررسی و رفع شود .
معاون درمان وزارت بهداشت دستور انتقال ۲۰ تخت ای سی یو جهت تجهیز دو بیمارستان کوثر و امام علی ( ع) را صادر کرد و افزود: پارت دوم ۲۰ تخت آی سی یو دیگر با تامین زیر ساخت به زودی برای البرز تامین خواهد شد 
وی در ادامه به تامین تعدادی از اقلام و تجهیزات مهم پزشکی برای استان البرز قول مساعد داد که به زودی به سیستم درمانی استان اضافه خواهد شد . 
معاون درمان وزارت بهداشت خاطر نشان کرد : نهایت حمایت و کمک را در حل مشکلات موجود درمانی در بخش های کرونایی البرز خواهیم داشت .

 معاون درمان وزارت بهداشت  عنوان کرد: در چند روز اخیر شاهد یک روند افزایشی در تعداد بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کویید ۱۹ در استان البرز هستیم که به طور متوسط در چند روز اخیر حدود ده الی بست درصد به تعداد بیماران مبتلا افزوده شده است. 
وی افزود بیمارستان های امام علی(ع) و کوثر که از روز اول در خط مقدم  مقابله با  کرونا هستند و  تعداد بیماران شان افزایش یافته و ما شاهد این امر بودیم که کادر درمان در این بیمارستان ها به صورت جهادی در حال فعالیت هستند و تعداد آنان نسبت به بیماران مراجعه کننده و حجم کار کم است.
وی افزود :  همکاران پزشک و پرستار  در این دوران پایمردی کردند و ایستادند. 
معاون درمان وزارت بهداشت  خاطر نشان کرد  در تلاش هستیم  کمبود ها را جبران کنیم و اقداماتی انجام شود تا مردم نگران تخت های مراقبت ویژه نباشند . درحالی که هم اکنون هم بیمارانی که نیاز دارند به دستگاه ونتیلاتور و کمک تنفسی متصل هستند و همین امروز در بخش های ویژه آی سی یو اقداماتی جهت توسعه آن  انجام خواهد شد. 
دکتر جان بابایی بیان کرد:  کرج از جمله شهرهایی است که تعداد تخت آن نسبت  به جمعیت آن  کمتر از میانگین کشوری است و این کمبود طولانی مدت بوده و در چند سال اخیر روند رو به افزایشی در در تعداد تخت ها صورت گرفته است که کافی نیست . 
دکتر جان بابایی تصریح کرد :   در تلاش هستیم  بیمارستان فردیس و اورژانس بیمارستان امام علی ( ع) را زودتر به بهره برداری برسانیم. 
وی در پایان افزود:  هدف از بازدید امروز تقدیر و تشکر از کادر درمان  و پیگیری جهت رفع برخی کمبود های موجود می باشد.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

دومین سالروز ثبت میراث جهانی منظر باستان‌شناسی ساسانی فارس

۱۶تیرماه ۱۳۹۷ منظر باستان‌شناسی ساسانی فارس در چهل‌و‌دومین کنفرانس میراث جهانی یونسکو با شماره ۱۵۶۸ …

طرح نظارت بر اجرای محدودیت های کرونایی در کرج اجرا می شود

 معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج با اعلام اینکه روزانه روند اجرای طرح نظارت …

دفاتر ازدواج موظف به ثبت شروط ضمن عقد همزمان با واقعه ازدواج شدند

هنگام تنظیم و ثبت واقعه ازدواج در صورت درخواست زوجین، نسبت به درج سایر شروط …

دیدگاهتان را بنویسید