خانه / خبر / رئیس کمیسیون فرهنگ‌ شورای کرج: دکه های پیاده راه آزادی کاربری فرهنگی هنری داشته باشند

رئیس کمیسیون فرهنگ‌ شورای کرج: دکه های پیاده راه آزادی کاربری فرهنگی هنری داشته باشند

رحیم خستوگفت:در مسیر پروژه پیاده راه آزادی فضای عرضه محصولات فرهنگی پیش بینی شود

رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به دغدغه ذینفعان کیوسک های واقع در مسیر پروژه احداث پیاده راه آزادی مبنی بر جمع آوری دائمی دکه ها، اظهار داشت: پیش بینی فضای عرضه محصولات فرهنگی و مطبوعاتی در محور مذکور در دستور شهرداری قرار گیرد.

رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به دغدغه ذینفعان کیوسک های واقع در مسیر پروژه احداث پیاده راه آزادی مبنی بر جمع آوری دائمی دکه ها، اظهار داشت: پیش بینی فضای عرضه محصولات فرهنگی و مطبوعاتی در محور مذکور در دستور شهرداری قرار گیرد.

رحیم خستو در توضیحات نشست صبح امروز (شنبه ۷ تیر ۹۹) با رئیس خانه مطبوعات البرز، رئیس اتحادیه توزیع کنندگان و فروشندگان جراید شهرستان کرج و جمعی از فعالان رسانه ای و ذینفعان کیوسک های مطبوعاتی گفت: ظاهراً در مسیر احداث پیاده راه آزادی در منطقه رجایی شهر ۸ دکه وجود دارد که با جمع آوری موقتی آنها به منظور انجام عملیات تعریض، امکان حذف دائمی آنها نیز وجود دارد که این مسئله نگرانی هایی ایجاد کرده است.

وی افزود: بخشی از مباحث مطروحه به حقوق متقابل ذینفعان و شهرداری کرج مرتبط می شد و موضوعیتی با ساختار کاری کمیسیون هنر و ارتباطات نداشت و اقدامات جانبی نظیر جمع آوری کیوسک های مطبوعاتی در پروژه پیاده راه آزادی نیز با اخذ مجوز از نهادهای ذیربط صورت می گیرد اما بنده نیز با حذف کامل آنها موافق نیستم و آن را اجحاف در حق جامعه فرهنگی و رسانه ای می دانم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج ادامه داد: چنانچه در ساختار جدید پیاده راه آزادی فضاهایی برای عرضه محصولات فرهنگی و مطبوعاتی اعم از نشریات و جراید، بلیط سینما، تئاتر و کنسرت در نظر گرفته شود، می توان کاربری جدیدی همسو با کارکردهای واقعی کیوسک های مطبوعاتی ایجاد نمود. البته جا دارد تصمیمات مشابه با اخذ نظر از ذینفعان صورت پذیرد و نقطه نظرات و دیدگاه های آنها نیز شنیده شود.

خستو در پایان تصریح کرد: اینکه برخی دکه های سطح شهر به نام مطبوعات بازگشایی شده اما با توزیع مطبوعات و عرضه محصولات فرهنگی قهر هستند، جای بحث ندارد و حتی اداره کنندگان کیوسک ها نیز از این مسئله آگاه هستند و بر آن صحه می گذارند و باید به سمتی حرکت کنیم که دکه ها هویت واقعی خود را پیدا کنند و به دکان و محل عرضه خوراکی ها و تنقلات تبدیل نشوند! هشدار به دکه های فاقد هویت را اقدامی معقول می دانم.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

کرونا کرج را یک هفته تعطیل کرد

/مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شخصا در بیمارستان ها حضور یابند/ البرز همانند اسفند ماه سال …

سلیم نژاد متعهد شد: تهدیدی متوجه درختان بلوار جمهوری نیست / آقای رئیس شورا ما فراموش نمی کنیم

آیین باور : جناب سلیم نژاد مردم قول شمارا حقوقی می دانند و فراموش نمی …

استاندار اعلام کرد: اعمال محدودیت یکهفته ای / مردم رعایت نکنند تلفات البرز شدید می شود

شیب تند شیوع کرونا در البرز تداوم و استمرار دارد/دانشگاه علوم پزشکی البرز، روند نظارت …

دیدگاهتان را بنویسید