خانه / آخرین نوشته / ابتلا به کرونا و مرگ و میر در البرز شدت گرفت/ محدودیت ها تمدید شد

ابتلا به کرونا و مرگ و میر در البرز شدت گرفت/ محدودیت ها تمدید شد

بسترسازی مناسب برای آموزش مجازی در مدارس صورت گیرد.برای شکست زنجیره شیوع کرونا، رسانه ها بار دیگر به میدان بیایند.هیچ گونه آزمونی در مدارس استان به صورت حضوری برگزار نشود.برای ارتقا سرانه های آموزش و پرورش استان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد

نماینده عالی دولت در استان البرز با تاکید بر مطالب فوق گفت: رشد سریع جمعیت و مهاجرت به البرز از امکانات و زیرساخت های استان پیشی گرفته است و از منابع استان در راستای ارتقا سرانه های آموزش و پرورش بهره برداری می کنیم و در این مسیر پیگیری های لازم برای جذب اعتبارات ملی و همراهی خیرین مدرسه ساز صورت می گیرد.
شهبازی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که روز پنجشنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه اکنون البرز در شرایط هشدار و وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار گرفته، افزود: براساس نامه ای از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، محدودیت هایی که برای البرز درخواست شده بود، به مدت یک هفته دیگر تمدید شد.
وی ادامه داد: طبق اخبار دانشگاه علوم پزشکی استان بیماران مبتلا به کرونا، بستری ها و مرگ و میرهای ناشی از این بیماری بویژه در جوانان رشد فزاینده ای داشته است.
شهبازی گفت: در شرایط فعلی تعداد ترخیصی ها خیلی کاهش یافته و بیماران بسیاری در صف انتظار تخت های مراقب های ویژه و دستگاه ونتیلاتور هستند.
وی افزود: باید با تمام امکانات موجود و به مدد رسانه ها نسبت به اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مردم اقدام کنیم چراکه وضعیت به گونه ای پیش می رود که تخت های نقاهتگاهی نیز به شبکه بهداشت و درمان اضافه شده اند.
استاندار البرز با بیان اینکه در ۱۳ استان کشور که البرز نیز در زمره آنها قرار دارد، شرایط بسیار بدی حاکم است، اضافه کرد: جلسات را باید به صورت ویدئو کنفرانس برگزار کنیم.
وی گفت: در شرایط کنونی هیچ راهی دیگری به جز بهره برداری از فضای مجازی و تکنولوژی های نوین نداریم.
شهبازی افزود: ضرورت دارد کارگروهی تشکیل شود و مشکلات که سر راه استفاده دانش آموزان از فضای مجازی است، مورد بررسی قرار گیرد و برای حل موانع، راهکارهای مناسب ارائه شود.
وی عنوان کرد: تفاهم نامه بین شورای عالی آموزش و پرورش استان و وزارت آموزش و پرورش در خصوص سند تحول بنیادین باید با تشکیل کارگروهی دنبال شود.
استاندار البرز گفت: در غنی سازی اوقات فراغت تمامی دستگاه های مربوطه کمک های لازم را داشته باشند.
وی افزود: برای پیگیری معوقات بازنشستگان نیز آماده پیگیری هستیم و به جد درصدد برطرف کردن دغدغه ها در این بخش هستیم.
شهبازی ادامه داد: هر گونه اقدام تجمعی در استان تعطیل است و برگزاری آزمون های مدارس نمونه دولتی متوسطه نیز به صورت حضوری لغو خواهد شد.
وی گفت: توزیع اعتبارات آموزش و پرورش بر اساس سند آمایش استان صورت می گیرد و باید به این امر پایبند باشیم.
استاندار البرز افزود: برای پروژه مهر نیز فرماندار بعنوان مسئولان این امر در شهرستان ها مامور هستند تا این مراسم به بهترین شکل ممکن برگزار شود.
وی عنوان کرد: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مدارس از ۱۵ شهریور فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.
شهبازی گفت: در کمیسیون ماده ۵ استان نیز مشکلات چند مدرسه غیر انتفاعی حل و فصل شد.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

افزایش ۵ برابری آمار فوت و ابتلای کرونا در البرز

آیین باور_ اطلاعیه شماره (۲) کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا استان البرزدر …

تئاتر بچه های مسجد جریانی پویا و متعهد

آیین باور: تئاتر بچه های مسجد جریانی پویاست که می تواند به تئاتر متعهد جانی …

روز جهانی قربانیان ترافیک گرامی باد

Covidiot نوع مدرنی از (Idiot) ابلهان هستند که اصول قرنطینه را رعایت نمیکند و به این شکل جان خود و دیگران را به خطر می اندازد. روزتان مبارک

دیدگاهتان را بنویسید