خانه / آخرین نوشته / راهداری از تبلیغات ملکی زمین زراعی جلوگیری کند، با تغییر کاربری بدون اغماض برخورد می شود

راهداری از تبلیغات ملکی زمین زراعی جلوگیری کند، با تغییر کاربری بدون اغماض برخورد می شود

رییس دادگستری ساوجبلاغ گفت: مشاورین املاک، معادن شن و ماسه، کارگاه‌های بلوک‌سازی، مصالح فروشان و دیگر اصنافی در صورت معاونت در این جرم تغییر کاربری زمین های کشاوری و باغ ها بدون هیچ اغماضی با برخورد قضایی مواجه خواهند شد.
احمد نوروزی در اولین نشست کار گروه مقابله با تعییر کاربری و ساخت و ساز های غیر مجاز که با حضور فرماندار، دادستان عمومی و انقلاب برگزار شد؛ افزود: مردم فریب تبلیغات ساخت ویلا یا باغ را نخورند و قبل از هر نوع خرید ملک ابتدا از جهاد کشاورزی شهرستان استعلام کاربری بگیرند.
وی گفت: تابلوهای تبلیعاتی در بزرگراه کرج هشتگرد، بنگاههای معاملات ملکی و فروش اراضی کشاورزی را تبلیغ می کنند که ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و راهداری باید از توسعه این پدیده پیشگیری و ممانعت کنند .
رئیس دادگستری ساوجبلاغ افزود: شنیده ها حاکی از همکاری و هماهنگی بعضی اعضای شوراهای اسلامی با عاملین ساخت و ساز است.
وی گفت: نباید منتظر باشیم تا بنا ساخته شود و بعد برای اجرای حکم تخریب برویم. باید پیشگیری کرد تا بنایی غیر مجاز ساخته نشود. نباید اجازه بدهیم ملکی با تغییر کاربری ، تبدیل به شهرک یا ویلا شود، جهاد کشاورزی نسبت به تقویت گشت های خود در شهرستان اقدام نماید و اجازه ندهد هیچ ساخت و سازی در زمین های کشاورزی و باغ ها شکل گیرد.
نوروزی گفت: اتاق اصناف و اتحادیه مشاورین املاک با همکاری اماکن نیروی انتطامی ضمن جمع آوری همه مشاورین املاک غیر مجاز و پلمب دفاتر آنان اجازه ندهند این بنگاهها که اغلب عاملین تفکیک و فروش زمین های کشاورزی هستند؛ رشد و توسعه یابند.
رئیس دادگستری ساوجبلاغ گفت: ساوجبلاغ به دلیل نزدیکی به کلانشهرهای کرج و تهران و شرایط آب و هوایی، دارای جذابیت‌های طبیعی و گردشگری است؛ به همین علت همواره موجب هجوم فرصت طلبان و سودجویان قرار گرفته است. به همین منظور در بر خورد با ساخت و ساز‌های غیر مجاز از ابتدای سال جاری بیش از ۳۹۹ هکتار زمین از بناهای غیر مجاز ازاد شده است .
وی به شهرداران و دهیاران این منطقه هشدار داد؛ مقابله نکردن آنان با ساخت و ساز غیر مجاز، تبانی در این اقدام تلقی می‌شود و تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.
احمد نوروزی از مردم خواست مفسدان و دلال‌های فعال در ادارات، مجموعه دادگستری و دادسرای منطقه را با گزارش محرمانه به دادستانی یا دادگستری معرفی کنند.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

گام به گام با قانون(۱۲) : نکاتی درباره خرید اینترنتی

بهارداریان کارشناس ارشد حقوق خصوصیمدیر دپارتمان حقوقی جی۵ باتوجه به شرایط کنونی جامعه و ترجیح  …

رئیس کمیسیون محیط زیست شورای کرج: از هدف گذاری ها دور شده ایم

رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر کرج گفت: پروژه آبخیزداری و کنترل سیلاب حوزه آبریز …

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای کرج:مصوبه صدور پروانه ساختمانی زمین قولنامه ای ابطال شد

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، حقوقی و املاک شورای اسلامی شهر کرج از ممنوعیت صدور …

دیدگاهتان را بنویسید