???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته / معاون کل وزارت بهداشت:ابتلای کودکان به کووید ۱۹ به اثبات رسیده است

معاون کل وزارت بهداشت:ابتلای کودکان به کووید ۱۹ به اثبات رسیده است

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از نهایی شدن تولید داخل واکسن آنفلوآنزا و استفاده از آن تا پاییز امسال ابزار امیدواری کرد.

دکتر ایرج دکتر حریرچی در جمع خبرنگاران در بجنورد در ارتباط با تامین واکسن آنفلوآنزا با توجه به شیوع ویروس کرونا و استفاده از آن برای زمان فصل سرد سال گفت: امسال به طور قطع میزان تجویز واکسن آنفلوآنزا را در گروه های آسیب پذیر اضافه خواهیم کرد.  

وی افزود: زنان باردار که تحت پوشش مراکز بهداشتی و درمانی وزارت بهداشت هستند و افرادی که ریسک پذیر بوده و بیماری زمینه ای دارند، به طور حتم این واکسن را خواهند گرفت.

دکتر حریرچی ادامه داد: سیاست وزارت بهداشت استفاده ۱۰۰ درصدی افراد از واکسن آنفلوآنزا نیست و برای سایر افرادی که تمایل به استفاده از آن دارند واکسن تهیه می شود تا بتوانند با قیمت ارزان خریداری کنند.   ابتلای کودکان به ویروس کرونا به اثبات رسیده است

  وی در ادامه در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران در ارتباط با استفاده از ماسک نیز بیان کرد: در شرایط کنونی که میزان فوتی ناشی از بیماری کووید ۱۹ افزایش پیدا کرده است و حدود یک پنجم موارد فوت کشور را این بیماری تشکلیل می دهد، مهمترین اولویت، استفاده همگانی مردم از ماسک است و اگر استفاده از ماسک به ۹۵ درصد در میان مردم برسد به اندازه تعطیلی های شدید فروردین ماه موثر خواهد بود.  

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مردم درخواست کرد تا از هرگونه تجمع و مهمانی  به صورت اکید خودداری کنند و حتما مراقب کودکان و نوجوانان خود باشند.

  وی تاکید کرد: ثابت شده است که کودکان نیز همانند بزرگسالان به این ویروس مبتلا می شوند و علاوه بر اینکه در خودشان علائم بیماری بروز پیدا می کند می توانند پدربزرگ و مادربزرگ خود را نیز مبتلا کنند.  

دکتر حریرچی تصریح کرد: باید خروج بچه ها و افراد پرریسک از منزل به صفر و یا به حداقل برسد.   صادرات قطره چکانی لوازم بهداشتی به خارج کشور

  وی در ارتباط با استفاده از لوازم بهداشتی نیز به منظور پیش گیری از این بیماری گفت: تاکید ما بر استفاده از ماسک و همچنین شست و شوی دست ها با آب و صابون است.

  معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: اگر آب و صابون در دسترس نبود می توان از محلول های ضدعفونی دست استفاده کرد.  

وی ادامه داد: در ارتباط با لوازم بهداشتی،  هیچ کمبودی وجود ندارد و حتی مازاد هم وجود دارد و در این زمینه امر صادرات را نیز انجام می دهیم، اما صادرات به صورت قطره چکانی انجام می شود تا در صورت نیاز با کمبود مواجه نشویم.

  هیچ داروی گیاهی موثر بر بیماری کووید ۱۹ کشف نشده است

دکتر حریرچی در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با ادعای برخی از افراد در ارتباط با کشف برخی داروهای گیاهی موثر در درمان بیماری کووید ۱۹ اظهارکرد: هیچ داروی گیاهی و هیچ داروی ناشی از طب سنتی که موثر بر درمان بیماری کووید ۱۹ باشد و یا حتی تاثیر خیلی کمی داشته باشد، کشف نشده است و با متخلفان که در شهرستان ها این اقدامات را انجام می دهند برخورد قاطع می شود.  

وی گفت: از مردم می خواهیم  که نه بیمار خود را در معرض خطر قرار دهند و نه پولشان را تلف کنند.

  دکتر حریرچی در ارتباط با توزیع داروهای شیمیایی خارج از داروخانه ها نیز گفت: تاکید اکید می کنیم که اکثر آن هایی که بیرون به فروش می رسد تقلبی هستند، آن ها داروهای پیش پا افتاده ای هستند که لیبل آن ها عوض شده و در خارج داروخانه ها و در زیرزمین‌ به فروش می رسد.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

جاده هشتگرد طالقان بزودی زیربار ترافیک می رود

آیین باور_ وزیر راه و شهرسازی گفت: استاندار البرز برای تسریع در پیشبرد پروژه های …

کنگره بانوان شهید استان البرز برپا می شود

آیین باور_ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز از تشکیل کنگره بانوان شهید استان …

افزایش بستری بیماران کرونایی بین ۵ تا ۱۷ سال

آیین باور- فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش تعداد …

دیدگاهتان را بنویسید