خانه / آخرین نوشته / منابع اعتباری دولتی برای اجرای پروژه پسماند استفاده شود

منابع اعتباری دولتی برای اجرای پروژه پسماند استفاده شود

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر کرج گفت: از دولت انتظار داریم از منابع اعتباری جهت اجرای پروژه های مدیریت پسماند و‌نحیط زیست کلانشهر کرج‌ استفاده نماید.

حسین محمدی در نطق پیش از دستور دویست و ششمین جلسه رسمی شورای شهر کرج که با حضور مهدی عسگری نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی برگزار شد اظهار داشت: از نماینده مردم کرج در مجلس انتظار داریم در شورای برنامه ریزی استان مسائل و‌چالش های استان البرز در حوزه محیط زیست و پسماند را پیگیری نماید.

وی نشست آب های زیرزمینی در استان البرز را از اصلی ترین مشکلات عنوان کرد و افزود: با توجه به جمعیت بالای استان البرز و لزوم تامین منابع آبی از طریق آب های زیرزمینی کمبود آب در این استان معضلی اساسی و حیاتی است.

به گفته محمدی استان البرز از لحاظ مساحت سفره های زیرزمینی در کشور دارای رتبه بالایی است اما اراکم جمعیت و وسعت جغرافیایی این استان را با کمبود منابع آب مواجه نموده است که نیازمند سرمایه گذرای و بهره مندی از تصفیه آب های فاضلاب جهت تامین منابع مورد نیاز استان است.

وی در ادامه ترافیک را از دیگر چالش اساسی و مهم در استان البرز عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه ۴ محور اصلی ترافیک کشور در این استان رخ می دهد آلودگی زیادی به شهر تحمیل می کند که معضلات و مشکلات زیست محیطی فراوانی برای شهر به بار آورده است.

حسین محمدی تاکید داشت: متاسفانه عدم توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله دلایل افزایش آلودگی استان است و کمبود منابع مالی جهت نوسازی ناوگان استان را با چالش های زیست محیطی مواجه نموده است.

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر کرج پیشنهاد داد از منابع فروش سهمیه بنزین در شهرداری ها جهت توسعه و خرید اتوبوس هزینه شود تا بتوان بخشی از چالش های این استان را کاهش داد.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

رئیس علوم پزشکی البرزخبر داد : آخرین وضعیت کووید ۱۹ در استان

از دیروز تا امروز ۱۵ مرداد – ۸۱ بیمار با علائم کووید ۱۹ در مراکز …

احیای باغ سلطنتی و مرمت اشیای باستانی، تفاهم نامه میراث و پردیس کرج امضا شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز گفت: «مشاوره و همکاری کارشناسی مهندسی آب و …

ملک فالیز کرج،احیا گر رشته‌های منسوخ‌ شده صنایع‌دستی

معاون صنایع‌دستی البرز گفت: «برنامه‌ریزی لازم برای احیای رشته‌های منسوخ‌شده صنایع‌دستی به همراه آموزش همگانی …

دیدگاهتان را بنویسید