???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته / کاروانسرای شاه عباسی ظرفیتی مناسب برای نمایش‌های آیینی و سنتی

کاروانسرای شاه عباسی ظرفیتی مناسب برای نمایش‌های آیینی و سنتی

سخنگو و رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج گفت: کاروانسرای شاه عباسی می تواند به محلی برای برگزاری نمایش‌های آیینی و سنتی تبدیل ‌شود.

رحیم خستو در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز که به همراه استاد فتحعلی بیگی، هنرمند تئاتر و سینما صورت گرفت، کرج را شهری خوابگاهی و تنها منبع درآمد برخی پایتخت نشینان دانست و افزود: نمی شود به این کلانشهر شهر زندگی گفت.

وی با اشاره به اینکه شهرها با انسانها، تاریخ و فرهنگ و هنرشان معرفی می شوند، بیان کرد: برای پویایی کلانشهر کرج لازم است از پتانسیل های موجود در شهر و تفکر هنرمندان آن استفاده کرد که لازمه تحقق این امر همبستگی مدیران و تعامل آنها با هنرمندان است.

رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج ارتباط و همکاری با هنرمندان را اولین راهکار پویایی کرج عنوان کرد و افزود: اگر به دنبال این هستیم که کرج به شهری زنده و پویا تبدیل شود در گام اول باید زمینه همکاری میان دستگاه ها، هنرمندان و شهروندان را تقویت کنیم. کرج هنرمندانی دارد که قلبشان برای شهر و توسعه هنر می تپد و برای توسعه شهر باید از پیشنهادات و طرح های آنها استفاده کرد.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم بزرگداشت هنرمندان نامی کشور مثل استاد جلال مقامی، استاد جولایی، استاد رضوی و استاد فتح علی بیگی در البرز گفت: مجموعه مدیریت شهری به ویژه شورای شهر دوره پنجم نگاه مطلوبی به جایگاه هنر دارند.

این عضو شورا با گلایه از کمبود سالن نمایش در این کلانشهر افزود: شورای پنجم برای کمک به هنرِ این شهر اقدام به ایجاد سالن نمایشِ تئاتر شهر کرده و طبق پیگیری های صورت گرفته یک ماه قبل زمین این سالن تملک شده و در روز های آتی طرح سالن ارائه و اجرایی خواهد شد.

خستو عنوان کرد: طراحی داخلی تئاتر شهر به گونه ای است که قابلیت نمایش های آئینی و فرهنگی را داشته باشد.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

A Brief Of fish hunter 360 Total Security

This is a brief of fish hunter 360 total secureness. This application was created with …

A Mobile VPN Router With respect to Online Proper protection

With special broadband becoming increasingly popular, mobile VPN routers are of big importance. They are …

تجهیز رایگان ناوگان حمل و نقل عمومی البرز به سیستم دو گانه سوز

آیین باور _ مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل ترافیک استانداری گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید