خانه / آخرین نوشته / بیمه بیکاری فعالان صنوف خدماتی و گردشگری‌ آسیب دیده از کرونا تصویب شد

بیمه بیکاری فعالان صنوف خدماتی و گردشگری‌ آسیب دیده از کرونا تصویب شد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج گفت: افرادی که در حوزه خدمات گردشگری فعالیت داشتند و در شرایط کرونا دچار مشکل شده اند طبق تصمیم ستاد ملی کرونا،  از تاریخ  ۹۹/۳/۱  مشمول دریافت بیمه بیکاری خواهند بود. 

«غفور قاسم پور» در جلسه بررسی مشکلات دفاتر خدماتی و گردشگری با اشاره به ابعاد گسترده موج کرونا بر روند فعالیت صنوف و مشاغل به ویژه در حوزه صنعت گردشگری و توریسم، شدت بحران کرونا را در شرایطی که تحریم های ظالمانه علیه کشورمان تداوم دارد، دشوار دانست و اظهار داشت: با وجود تمامی مشکلات مردم ما با گذر از بحران ها و حوادث متعدد آب دیده شده اند.
وی موج همدلی مردم را در مقابله با این بیماری جهان شمول خیره کننده قلمداد کرد و اضافه کرد: مقایسه تصاویر تلویزیونی که از فروشگاه های سایر کشورها در مواجه با این بیماری شاهد بودیم با شرایط کشورمان، مبین موج وحدت و همدلی بین آحاد مردم بوده است. 

معاون استاندار در ادامه با بیان اینکه دولت در تلاش برای احیاء صنوف آسیب دیده ناشی از کرونا است، گفت: در شرایط خاصی که شاهد کاهش درآمدهای نفتی و مالیاتی هستیم تنها همدلی و وفاق و وحدت است که می تواند ما را از این بحران نیز عبور دهد. 

فرماندار کرج همچنین با تأکید بر ایجاد وحدت رویه در فعالیت دفاتر خدماتی و گردشگری، افزود: در جلسه تخصصی با حضور نمایندگان این دفاتر در سطح شهرستان و توسط هیأت های حل اختلاف و تشخیص، اداره کل امور مالیاتی جلسه اختصاصی برگزار و بخشی از مشکلات رسیدگی و برطرف خواهد شد.

معاون استاندار  با اشاره به اینکه معاون امور اقتصادی استانداری در خصوص نحوه ارایه تسهیلات بانکی تصمیم گیری می نماید افزود: موضوع در شورای عالی بانک های استان توسط فرمانداری مطرح و مورد بررسی قرار خواهد گرفت،ضمن اینکه بمنظور حمایت از صنف فعال در حوزه صنعت خدمات گردشگری، بدهی های معوقه مالیاتی برابر ضوابط تقسیط و شامل حال بخشودگی جرایم مالیاتی خواهند شد. 

فرماندار کرج همچنین گفت: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا  موسسات خدماتی و گردشگری طی سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت شامل حال فرایند امهال بانکی خواهند شد که این روند در سراسر شعب بانکی شهرستان کرج اجرایی خواهد بود. 

وی افزود: طبق اعلام اداره کل تأمین اجتماعی استان، کارگران و نیروی انسانی که در صنوف خدماتی و گردشگری دچار مشکل  و بیکار شده اند،  از تاریخ ۹۹/۳/۱ مشمول دریافت بیمه بیکاری خواهند بود.

قاسم پور گفت: مساعدت های لازم در رابطه با بدهی های معوقه دفاتر خدماتی به سازمان تامین اجتماعی با توجه به شرایط کرونا، برابر ضوابط و مقررات اجرایی خواهد شد.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

سرپرست دانشگاه هشدار داد : فاز سوم کرونا در راه است

دکتر فتحی : کرونا نباید برای مردم یک امر عادی تلقی شود / کرونا همچنان …

اعضای بازداشتی شورای روستا و دهیاری محمودآباد کرج چه کسانی هستند؟

آیین باو ر- جواد یاوری معاون دادستان عمومی و انقلاب کرج از بازداشت تعدادی از …

مردم می گویند درختان را قطع نکنید/نماینده شورا می گوید اعتراض هدفدار است !

مهدی حاجی قاسمی:شهردار کرج پیوست ها و شرایط احداث زیرگذر جمهوری را به اطلاع مردم …

دیدگاهتان را بنویسید