خانه / آخرین نوشته / پارک ملی ایران کوچک نقطه عطفی در صنعت گردشگری استان البرز است

پارک ملی ایران کوچک نقطه عطفی در صنعت گردشگری استان البرز است


رئیس کمیسیون فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شورای شهر کرج گفت: پارک ملی ایران کوچک نقطه (اقوام) عطفی در صنعت گردشگری استان البرز است.
منصور وحیدی در بازدید از پارک ملی ایران کوچک که در ضلع جنوب شرقی میدان جمهوری واقع است، اظهارداشت: این مجموعه در زمینی به مساحت هفت هکتارایجاد شده و جذابیت فراوانی برای گردشگر ورودی دارد وهنرهای دستی استان های مختلف در این پارک به نمایش در می آید.
این مسئول در شورای اسلامی شهر کرج افزود: در پروژه پارک ملی ایران کوچک؛ شبیه سازی سکونتگاه های اقوام ایرانی مثل استان های یزد، اصفهان، شیراز، گیلان، مازندران، بندر ترکمن، خراسان، فارس و خوزستان اجرا شده است.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج از برنامه ریزی برای بهره برداری از پارک اقوام در این کلانشهر خبر داد و تصریح کرد: احداث پارکی با این عنوان با توجه به نامگذاری کرج به نام “ایران کوچک” ضروری به نظر می رسید و در دستور کار قرار گرفت.
وی بیان کرد: هم اکنون در استان البرز به ویژه کلانشهر کرج قومیت های متعددی سکونت دارند و آثار صنایع دستی و نمادهای هر استان برای همگرایی و همدلی بیشتر در این پارک جاگذاری می شود.
عضو شورای اسلامی شهر کرج یادآور شد: برنامه ریزی های پایانی برای بهره برداری از این پارک انجام شده است و به زودی شاهد گشایش پارک اقوام در کلانشهر کرج خواهیم بود.
وحیدی در خصوص اهداف تاسیس این پارک گفت: تجمیع آثار صنایع دستی هنرمندان، نمایش و معرفی آن و همچنین ایجاد همگرایی، همدلی و تقویت وحدت بین ساکنان این شهر با احداث این پارک دنبال می شود.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

سرپرست دانشگاه هشدار داد : فاز سوم کرونا در راه است

دکتر فتحی : کرونا نباید برای مردم یک امر عادی تلقی شود / کرونا همچنان …

اعضای بازداشتی شورای روستا و دهیاری محمودآباد کرج چه کسانی هستند؟

آیین باو ر- جواد یاوری معاون دادستان عمومی و انقلاب کرج از بازداشت تعدادی از …

مردم می گویند درختان را قطع نکنید/نماینده شورا می گوید اعتراض هدفدار است !

مهدی حاجی قاسمی:شهردار کرج پیوست ها و شرایط احداث زیرگذر جمهوری را به اطلاع مردم …

دیدگاهتان را بنویسید