خانه / آخرین نوشته / تفاهم نامه پساکرونایی میراث : بازار بزرگ‌ فرهنگی جهان، زیر پای ایران کوچک

تفاهم نامه پساکرونایی میراث : بازار بزرگ‌ فرهنگی جهان، زیر پای ایران کوچک

با امضای اولین تفاهم نامه همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری البرز پنجره ای رو به هوای تازه گشوده شد.بر اساس این توافق دوجانبه که بی شک در روزگار پساکرونا قابل اجرا خواهد بود، هفته های فرهنگی استان البرز در خارج از کشور برگزار می شود.

آسمان جهان ازهم اکنون در انتطار طلوع و حضور استان مظلوم البرز است تا داشته های خاموش خود را در گوش طالبان آیین و باور های کهن این مرز و بوم نجوا کند.

به گفته مدیر کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان البرز امضاء این تفاهم نامه با واحد همکاری های بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی  و اداره کل‌یک استانی با رویکرد فعالیتهای فرهنگی برون مرزی و معرفی جاذبه های گردشگری و صنایع دستی برای اولین بار است که درکشور منعقد شده و افتخار آن به البرز رسیده است».

ظهر امروز چهارشنبه ۲۲مردادماه ، به منظور تحقق اهداف برنامه های توسعه اجتماعی، اقتصادی وفرهنگی جمهوری اسلامی ایران و به جهت استفاده از ظرفیت های مشترک نشستی  با حضور مدیر کل همکاری های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

مدیرکل میراث البرز در این باره گفت؛ «با توجه به ظرفیت های بالفطره استان البرز در حوزه های مختلف فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین حوزه های هنری و استفاده بهینه از ظرفیت های مشترک در جهت ایجاد هم افزائی و ارتقا شاخص های توسعه، این تفاهم نامه به امضای طرفین رسیده است.

وی افزود: به ویژه در راستای آموزش، ترویج، بازاریابی و فروش صنایع دستی، برگزاری هفته های فرهنگی در داخل و خارج از کشور ضروری بود تا به نحو احسن این ظرفیتهایمان را  در قالب تفاهمنامه به منصه عمل در آوریم».

محمدی خاطرنشان کرد: « جاذبه های گردشگری منحصر بفرد البرز، نیازمند معرفی و فعالیت های مشترک در امر تورهای ورودیاست.

وی گفت: به ویژه گردشگری سلامت، ازدیگرمفاد این تفاهمنامه بود که در بطن ماموریت های طرفین تعریف شد.

همکاری برای حضورهنرمندان و صنعتگران صنایع دستی البرز درنمایشگاه ها و هفته های فرهنگی البرز درخارج از کشور” از دیگر موضوعاتی بود که به آن پرداخته شد.

محمدی گفت: این موضوع درظل تفاهمنامه، می تواند استان البرز را به عنوان مقصد گردشگری در کشورهای بازار هدف معرفی نماید.»

او گفت: «این امر می تواند کمک شایانی به شناساندن و معرفی بازارهای منطقه ای و بین المللی برای عرضه و فروش محصولات و تولیدات متنوع صنایع دستی استان البرز نماید.»

محمدی همچنین تاکید کرد:«همکاری و ایجاد بستر مناسب برای برگزاری هفته های فرهنگی با محوریت معرفی ایران کوچک( استان البرز) وشناساندن میراث فرهنگی و آیین ها، رسوم،  آداب و سنن مردم استان که در واقع آیینه تمام نمای اقوام کل کشور است در کشورهای هدف، از مصادیقی بود که سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی روی آن تاکید داشتند. »

محمد علی کیانی مدیر کل همکاری های فرهنگی وامور ایرانیان خارج ازکشور نیز در این نشست گفت: «از آنجا که، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تنها سازمانی است که، متولی تمام فعالیت های فرهنگی( در کلیه سطوح) در خارج از کشور می باشد.لذا قابلیتهای خوبی برای معرفی فعالیتهای فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به سایر کشور ها دارد.

وی افزود: این ویژگی برای استان البرز، بسیار موقعیت ساز و مفید خواهد بود»

کیانی در ادامه با بیان این مطلب که، یکی از مولفه های مهم ما در این سازمان، کمک به شناساندن و معرفی بازارهای منطقه ای و بین المللی به منظور حضور فعالان عرصه های گردشگری و دیگر حوزه های فرهنگی در نمایشگاه ها و هفته های فرهنگی استان های توانمند در کشورهای دیگر است، اظهار کرد: «با توجه به اینکه البرز استانی توانمند در حوزه های مختلف فرهنگی در کشور محسوب می شود، لذا سازمان این تکلیف و وظیفه انسانی و اسلامی را دارد که، برای رشد و توسعه استان البرز و در پی آن توسعه کشور، در کنار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرزقرار گرفته و برای اولین بار در کشور تفاهمنامه ای با این مضمون در قالب فعالیت های فرهنگی استان البرز به امضا برساند.»

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

سرپرست دانشگاه هشدار داد : فاز سوم کرونا در راه است

دکتر فتحی : کرونا نباید برای مردم یک امر عادی تلقی شود / کرونا همچنان …

اعضای بازداشتی شورای روستا و دهیاری محمودآباد کرج چه کسانی هستند؟

آیین باو ر- جواد یاوری معاون دادستان عمومی و انقلاب کرج از بازداشت تعدادی از …

مردم می گویند درختان را قطع نکنید/نماینده شورا می گوید اعتراض هدفدار است !

مهدی حاجی قاسمی:شهردار کرج پیوست ها و شرایط احداث زیرگذر جمهوری را به اطلاع مردم …

دیدگاهتان را بنویسید