خانه / اقتصادی / حق آبه البرز از محل سدها ، افزایش یافت

حق آبه البرز از محل سدها ، افزایش یافت

نماینده عالی دولت در استان البرز از افزایش حق آبه استان از محل سدها جهت بهره‌برداری شهرک های صنعتی البرز به میزان ۲۰۰ لیتر بر ثانیه خبر داد.
شهبازی در نشست تخصصی با مدیران شهرک های صنعتی استان پیرامون بررسی مشکلات و موانع شهرک ها و اتخاذ تدابیر لازم برای رفع آنها، که روز چهارشنبه برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان و گرامیداشت هفته دولت، افزود: همواره با اهتمام ویژه ای درصدد حل مشکلات و ارتقا زیرساخت های شهرک های صنعتی استان هستیم و امسال نیز به فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید با جدیت دوچندان وارد میدان شدیم.
وی با بیان اینکه تقویت زیرساخت های شهرک های صنعتی استان حاصل پیگیری های مجدانه و بسیج مسئولان ملی و استانی است، ادامه داد: پروژه انتقال گاز بویین زهرا به کرج اقدامی بزرگ است که تامین گاز در مصارف خانگی، صنعتی و کشاورزی البرز را تا ۵۰ سال تضمین می کند و گاز شهرک های صنعتی استان را به یکدیگر متصل می کند.
شهبازی گفت: عملیات اجرایی اولین پست برق ۴۰۰ کیلوولت البرز با اعتباری بیش از هزار میلیارد تومان آغاز شده و با ۴۵ درصد پیشرفت به سرعت در حال پیشرفت است و پست ۴۰۰ کیلوولت بعدی نیز آماده آغاز عملیات است.
وی افزود: هزار واحد تولید کالای سلامت محور کشور در البرز مستقر هستند و بخش بزرگی از نیاز کشور را در این حوزه تامین می کنند.
استاندار البرز اضافه کرد: در سفر وزیر محترم نیرو به البرز موضوع تخصیص آب به میزان ۲۰ میلیون متر مکعب آب در سال به البرز محقق شد.
وی گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته درصدد هستیم با حفر چاه با ظرفیت تامین ۵۰۰ میلیون متر مکعب نیز بخش دیگری از نیازها را تامین کنیم.
شهبازی افزود: تصفیه خانه جدید نیز با ظرفیت تصفیه ۱۵ میلیون متر مکعب بر ثانیه در کرج ظرف ۱۲ ماه آینده به بهره برداری می رسد.
وی عنوان کرد: امسال افزایش ۱۱ درصدی مصرف برق در حوزه تولید و صنعت البرز را داشتیم که حاکی از فعالیت و پویایی تولید و صنعت البرز و حرکت در مسیر جهش تولید است.
استاندار البرز گفت: رفع ممنوعیت شعاع ۱۲۰ کیلومتر برای شهرک های صنعتی اشتهارد، انگیزه مضاعفی برای تولیدکنندگان و صنعتگران البرز بود و در خصوص اقدامی که از سوی یک کارشناس و مسئول در حوزه مالیات صورت گرفته به جد پیگیر هستیم.
وی افزود: فرصت های محدود است و باید در کمترین زمان ممکن درصدد گره گشایی از موانع توسعه ای در حوزه های مختلف باشیم.
شهبازی گفت: ساماندهی لکه های صنعتی البرز همچنان به جد در دستور کار است و این امر به سرعت یکی پس از دیگری محقق می شود.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

معاون تحقیقات علوم پزشکی البرز: اعمال محدودیت بیشتر استان الزامی است

آیین باور – مراکز درمانی استان در شرایط سختی به سر می برند ، کادر …

طرح آمران سلامت البرز برگزار شد

آیین باور_ بر اساس سخنان مقام معظم رهبری مدظله العالی، طرح آمران سلامت برای کاهش …

کمیسیون حل اختلاف استان به ریاست استاندار البرز برگزار شد

آیین باور_جلسه کمیسیون حل اختلاف استان به ریاست استاندار البرز و با حضور رییس کل …

دیدگاهتان را بنویسید