خانه / آخرین نوشته / تسریع رسیدگی به تخلفات احتمالی : ۲ شعبه در اختیار انتخابات قرار گرفت

تسریع رسیدگی به تخلفات احتمالی : ۲ شعبه در اختیار انتخابات قرار گرفت

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در تبیین اقدامات دادستانی به منظور برگزاری انتخابات میاندوره‌ای اشاره کرد و گفت: به منظور تسریع در رسیدگی به پرونده‌های احتمالی، شعب اول و بیست و دوم بازپرسی به این منظور اختصاص یافته که تاکنون دو پرونده به این شعب ارجاع شده است.

حسن مددی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در «نشست شورای پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات انتخاباتی استان البرز» که در آستانه انتخابات میان دوره‌ای مجلس در حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد برگزار شد با ابراز امیدواری به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو بیان کرد: مردم انقلابی استان در انتخابات‌های متعدد با متانت و همدلی انتخابات پرشوری را رقم زده‌اند که پیش‌بینی می‌شود در انتخابات میان دوره‌ای پیش رو نیز مشارکت قابل قبولی داشته باشیم تا از بین دو نامزد راه یافته به مرحله دوم، دومین منتخب حوزه انتخابیه کرج ، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی برگزیده شود.

وی در ادامه به تبیین اقدامات دادستانی به منظور برگزاری انتخابات میاندوره‌ای اشاره کرد و گفت: به منظور تسریع در رسیدگی به پرونده‌های احتمالی، شعب اول و بیست و دوم بازپرسی به این منظور اختصاص یافته و فعالیت خود را آغاز کرده‌اند که تاکنون دو پرونده به این شعب ارجاع شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان از رصد دقیق فضای مجازی خبر داد و متذکر شد: متاسفانه در این فضا عده‌ای مزدور فعال شده‌اند و با گرفتن مبالغی، له یا علیه نامزدها قلم زده و فعالیت می‌کنند.

وی اضافه کرد: به منظور مقابله با این فضا از دستگاه‌های امنیتی و انتظامی خواسته شده است با دعوت از مدیران کانال‌ها و گروه‌ها، وظایف قانونی را متذکر شوند و نسبت به عواقب قانونی ادامه فعالیت تخریبی هشدار دهند؛ دادستانی در صورت ادامه روند فعلی نسبت به تشکیل پرونده برای مدیران کانال‌ها و گروه ها و تعطیلی کانال‌ها اقدام خواهد کرد.

مددی با اشاره به برگزاری جلسه توجیهی با دو نامزد راه یافته به انتخابات میان دوره‌ای، بیان کرد: در این نشست به منظور پیشگیری از تخلفات انتخاباتی، وظایف قانونی نامزدها و چارچوب فعالیت‌ها توضیح داده شده تا با رعایت موازین قانونی و خطوط قرمز استانی نسبت به تبلیغ اقدام کنند در غیر این صورت نسبت به تشکیل پرونده و برخورد قضایی اقدام خواهد شد.

وی از استقرار نمایندگان ویژه دادستانی در برخی شعب که اطلاعاتی در خصوص احتمال خرید و فروش رای در آن‌ها دریافت شده خبر داد و متذکر شد: با توجه به اختصاص شعب ویژه و تقویت نظارت ها، قطعا با هرگونه تخلف در این زمینه برخورد خواهد شد.

مددی در پایان از شهرداران و اعضای شورای شهر و روستاها شهرهایی که انتخابات برگزار خواهد شد خواست از هرگونه استفاده از امکانات عمومی برای تبلیغ یا تخریب نامزها خودداری کنند و تاکید کرد: بدین منظور در مکاتبات، هشدارهای لازم داده شده است.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

کتاب‌‌ الکترونیکی کرونا به روایت سینما منتشر شد

آیین باور – کتاب‌‌ الکترونیکی کرونا به روایت سینما در قالب Epub3 منشر شد بخش …

اعمال محدودیت ها در البرز یک هفته دیگر تمدید شد

آیین باور_ کلانشهر کرج در زمره ۴۳ شهر دارای وضعیت حاد و قرمز شیوع کرونا …

اراضی چمن مهرشهر مصوبه گردشگری گرفت

آیین باور_خزانه دار و رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و بافت های فرسوده شورای اسلامی شهر …

دیدگاهتان را بنویسید