خانه / آخرین نوشته / توقف غارتگران مواریث تاریخی البرز در بن بست نظارت

توقف غارتگران مواریث تاریخی البرز در بن بست نظارت

تفاهم نامه همکاری مشترک برخورد جدی با سودجویان مواریث فرهنگی و تاریخی در استان البرز، بین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل البرز و اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان به امضا رسید.
فریدون محمدی مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان البرز شنبه ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۳ با اعلام این خبر اظهار کرد: از اهداف اصلی انعقاد این تفاهم نامه می توان به بهره مندی از ظرفیت های موجود در حوزه گردشگری فرهنگی طبیعی تاریخی قومی ابنیه تاریخی موزه‌ها صنایع بومی هنرهای دستی و همچنین پیشگیری از وقوع جرم در این حوزه اشاره کرد.

اوگفت :به انضمام این تفاهم‌نامه، با سودجویان مواریث فرهنگی، تاریخی، در حوزه استحفاظی به منظور افزایش ضریب حفاظتی، ایمنی و امنیت امنیتی و در راستای حفاظت دانش‌محور، مشارکت اجتماعی و امنیت پایدار برخورد جدی می‌شود.
پلمپ واحدهای مختلف گردشگری با همکاری معاونت پیشگیری، ارائه شناسنامه‌ای کامل از آثار و ابنیه تاریخی استان البرز به منظور معرفی این آثار و تاکید بر میزان اهمیت هر اثر برای میراث فرهنگی به معاونت پیشگیری و حوزه دادستانی برگزاری دوره‌های آموزشی صنایع دستی به منظور توانمندسازی زنان بد سرپرست، سرپرست خانوار و معلولان جسمی با همکاری اداره کل بهزیستی استان و کمیته امداد خمینی (ره)و اداره کل زندان ها از دیگر مفاد درج شده در این تفاهمنامه است.


او گفت : همکاری متقابل به منظور ایجاد فرصت های مناسب برای اشتغال و توسعه اقتصادی و فرهنگی از جمله مواردی است که می‌توان در ذیل این تفاهمنامه تعریف کرد.
محمدی همچنان با یادآوری این مطالب که با معرفی زمینه‌های ارتقاء جرم در حوزه میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی به منظور پیشگیری از وقوع آن از اقداماتی است که می‌توان به آن پرداخت، تصریح کرد: پیشگیری از وقوع جرایم علیه میراث فرهنگی گردشگران داخلی و خارجی کشف جرم و دستگیری متهمان و مجرمان توسط یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اقدام این مهم در ذیل این تفاهمنامه است.
او اضافه کرد: تشکیل شورای حفاظت از میراث تاریخی فرهنگی و طبیعی در استان البرز با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی ربط می توان در این راستا موثر واقع شود


مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی البرز امنیت گردشگران داخلی و خارجی را از اهم مفاد این تفاهمنامه برشمرد و عنوان کرد :آنچه برای طرفین تفاهم نامه ضروری به نظر می‌رسد تقویت کارآمدی و ایجاد فضای هماهنگی میان بخش بین ارکان ذیربط در حوزه گردشگری و اقدام سریع و به موقع در خصوص برخورد با هرگونه تعرض علیه گردشگران داخلی و خارجی بود.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

اعضای بازداشتی شورای روستا و دهیاری محمودآباد کرج چه کسانی هستند؟

آیین باو ر- جواد یاوری معاون دادستان عمومی و انقلاب کرج از بازداشت تعدادی از …

مردم می گویند درختان را قطع نکنید/نماینده شورا می گوید اعتراض هدفدار است !

مهدی حاجی قاسمی:شهردار کرج پیوست ها و شرایط احداث زیرگذر جمهوری را به اطلاع مردم …

۳۰ شهریور یک ساعت به عقب برمی‌گردیم

ساعت رسمی کشور ساعت ۲۴ یکشنبه، ۳۰ شهریورماه یک ساعت به عقب برمی‌گردد.با استناد به …

دیدگاهتان را بنویسید