???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / سیاسی / دغدغه ای به نام ریاست شورای شهر کرج

دغدغه ای به نام ریاست شورای شهر کرج

یادداشت – فریبا کلاهی

انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر کرج با همه فراز و نشیب ها و نتیجه عجیب و تفسیر های پسا انتخاباتی اش، هنوز سوژه داغ محافل همشهری هاست . هنوز؛ چه طور شد که اینگونه شد! همه به لیست امید واقعی ؛علی رغم لیست های جعلی رای داده اند، موضوع روز است و اینکه چگونه نفر دوازدهم لیست؛ سیزدهمین رای را آورد و چنین چنان .

همه اینها یک طرف؛ دغدغه “چه کسی ریاست شورای پنجم این کلان شهر تب زده را برعهده می گیرد” طرف دیگر . گمانه زنی های بسیاری می شود. لیستها بیرون می آید و براساس آن به انتخاب شهردار می نشینند و می برند و می دوزند . حال آنکه منتخبین شورا، خود در لاک سکوت خبری فرو رفته اند و تمایلی به ظهور در انظار خبری ندارند.

یک منتخب بالاترین رای مردمی را دارد، اما به نظر می رسد پذیرای این سمت نیست . او همان کسی است که اولین تبریک را به نفر دوم گفت ،اهل  مذاکره بوده و به احترام دیگری قبول نخواهد کرد. بیشتر اهل پشتیبانی است تا حضور مستقیم در صحنه و منتخب دیگر، پشتوانه ای ویژه و سن و سال و تجربه دارد. اما بخش هایی ازاجتماع سیاسی شهر باوی زاویه دارند.

آن دیگری تجربه دارد،حمایتهای حزب حاکم در دولت را هم دارد. اما از یک سو فردی حزبی نیست و توان مدیریت نهادی چون شورای شهر کرج را ندارد.

دیگری تجربه دارد کاریزما ندارد. بحث هایی پیرامون او هست که محبوبیت او را درمیان اعضای شورا کمرنگ کرده و بعید می رسد برای این سمت انتخاب شود.

نفرات دیگر یا برای تکیه زدن به صندلی ریاست شورای شهری چون کرج بسیار جوان و بی تجربه اند یا نیازمند فرصت مناسبی برای بررسی چالش های پیرامون شورا بوده و با فکر و ایده های عالی، در کمیسیونها برش بیشتر وخروجی زود بازده خواهند داشت .

اگر چه به نظر می رسد یک سال پس از کارکرد شورای پنجم از میان این تیم خوش فکر ،افرادی بسیار قوی، با تجربه و کار آزموده بلند خواهند شد که می توانند مدیریت شورای کرج را با شیوه جدید و آکادمیک بدست گیرند، اما برای روشن کردن اولین چراغ کمی تامل وجود دارد.

حال یک معمای چند مجهولی پیش رو داریم که هر کسی به فراخور اندیشه و زاویه دید،پاسخی برای آن دارد . تبلیغات زیر پوستی برخی رسانه و شیطنت های برخی حامیان هم بی شک، توانایی و تاثیر چندانی بر این انتخاب ندارد .

به هر روی این شورا حاصل رای اکثریت مردم شهریست که علی رغم تفاوت قوم و زبان و مسلک و مرام و هدف به اجماعی رسیدند تا شهر را تکانی داده و پنجره های تدبیر را به روی آنها باز کند و امید و اعتماد مخدوش شده ایشان به مسئولان شهر را بازگرداند.

 

 

 

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

۹۹.۹.۹ آخرین رقم رند قرن…

آیین باور – آخرین رقم رند تاریخ تقویم در قرن حاضر از راه رسید . …

تیشه به هویت شهر

خبرها حکایت از آن دارد که در حین تعریض خیابان جمهوری تصمیم بر قطع درختان گرفته شده و باغی که به جهت موقعیت، افراد استفاده کننده از فضای آن به خصوص در فصول مناسب زیاد است. باغی که قریب به چندین سال هویت زیبایی به شهر داده و با درختان قدیم و جدید حکایت از سرزندگی و گذشت زمان دارد.

استاندار البرز خبر داد: ۹۰۸ شعبه با پروتوکل های بهداشتی آماه اخذ رای

نماینده عالی دولت در استان البرز با اشاره به اینکه ما حافظ آرامش و امنیت …

دیدگاهتان را بنویسید