خانه / آخرین نوشته / مردم می گویند درختان را قطع نکنید/نماینده شورا می گوید اعتراض هدفدار است !

مردم می گویند درختان را قطع نکنید/نماینده شورا می گوید اعتراض هدفدار است !

مهدی حاجی قاسمی:
شهردار کرج پیوست ها و شرایط احداث زیرگذر جمهوری را به اطلاع مردم برساند

رئیس کمیسیون عمران، ترافیک و حمل و نقل شهری شورای اسلامی شهر کرج گفت: شهردار محترم باید در خصوص ضرورت های احداث تقاطع غیرهمسطح میدان جمهوری و موضوعات فنی مرتبط با لزوم جابه جایی چندین اصله درخت شفاف سازی نموده و از مدیران زیرمجموعه نیز خواستار اطلاع رسانی لازم شود و اینکه با سکوت و فقدان پاسخگویی، فشار روانی به سمت شورای اسلامی شهر وارد شود، قابل قبول نیست!

مهدی حاجی قاسمی صبح امروز یکشنبه ۲۹ شهریور ۹۹ طی سخنانی در چهل و پنجمین جلسه این کمیسیون، به اجرای پروژه زیرگذر میدان جمهوری و مباحثی که حول آن در فضای مجازی و رسانه ها بیان می شود، اشاره و تصریح کرد: اخیراً در پی اعلام شروع به ساخت تقاطع غیرهمسطح جمهوری کمپینی در خصوص عدم قطع درختان محدوده پروژه راه اندازی شده است که ضرورت دارد افکار عمومی قبل از کلنگ زنی تنویر و اغناء شوند.

وی تصریح کرد: طبق مطالعات اولیه و طرح ارائه شده از سوی مشاور، مقرر شده برای فراهم آوردن مقدمات شروع پروژه تعدادی از درختان محدوده به مکان دیگری جابه جا شوند که البته این اقدام مرسوم بوده و در حین اجرای صدها طرح عمرانی صورت پذیرفته است و در این خصوص از شهردار انتظار داریم پاسخ شفافی به دغدغه های مطرح شده ارائه بدهد و بر اینکه شورای اسلامی شهر به شرط رعایت ضرورت های زیست محیطی و کمترین آسیب به درختان و فضای سبز موافق انجام کار است، تاکید نماید.

دبیر دوم شورای اسلامی شهر کرج ادامه داد: کمیسیون محیط زیست و سلامت در این ارتباط جلسه ویژه ای را با حضور نمایندگان شهرداری و مشاورین طرح برگزار کرده و ابعاد مختلف پروژه را به لحاظ توجه به حیات درختان محدوده و کمترین آسیب به فضای سبز سنجیده است و اگر شورای اسلامی شهر در شرایط کمبود منابع مالی پروژه ای را مصوب می نماید، شهروندان یقین بدانند که اجرای آن ضرورت و فوریت و توجیه مهندسی داشته است.

به گفته حاجی قاسمی، به طور مثال اگر بزرگراه سپهبد شهید سردار سلیمانی به بهره برداری برسد این محدوده (میدان جمهوری اسلامی) به یکی از گره های ترافیکی تبدیل شده و شهروندان از شورای اسلامی شهر گلایه مند خواهند بود که چرا قبل از بهره برداری این بزرگراه، به دنبال حل مشکل ترافیکی درون شهر نبوده است، هرچند احداث زیرگذر با کمترین جابه جایی درخت تاکید نمایندگان مردم نیز هست.
پی نوشت آیین باور : چرا باید پروژه هایی تعریف کنید که بار ترافیک را روی مناطق دیگر می اندازند؟

وی گفت: در خصوص پروژه فوق برخی از افراد هدفدار به دنبال تخریب مدیریت شهری کرج هستند لذا از شخص شهردار درخواست داریم تا ضمن شفاف سازی و اطلاع رسانی ابعاد این پروژه، پیوست های طرح را به اطلاع عموم برساند. همین مسئله در خصوص پیاده راه رجایی شهر نیز صادق است که در بازدید میدانی با رضایت اکثر کسبه و شهروندان همراه بود اما اکنون دو دیدگاه درباره آن وجود دارد که یکی بر انسان محور بودن پروژه و دیگری بر ترافیک زا بودن آن تاکید دارد.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

تسریع در تکمیل چرمشهر آبیک مورد تاکید رییس جمهور است

آیین باور_نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: روند تکمیل پروژه کمربند شمالی کرج و …

آب بان ماه ایزد دانایی

نوعی ستایش ایزد دانا و طبیعت به شمار می آید. ماه آبان و آب و آبادانی نیز این رسم بی نصیب نمانده است . جشن این ماه آبانگان است .

فقدان فریدون مشیری ۲۰ ساله شد

فریدون مُشیری (۳۰ شهریور ۱۳۰۵ – ۳ آبان ۱۳۷۹) شاعر معاصر ایرانی بود.مشیری سال‌ها از بیماری رنج می‌برد و در …

دیدگاهتان را بنویسید