خانه / آخرین نوشته / استاندار اعلام کرد: اعمال محدودیت یکهفته ای / مردم رعایت نکنند تلفات البرز شدید می شود

استاندار اعلام کرد: اعمال محدودیت یکهفته ای / مردم رعایت نکنند تلفات البرز شدید می شود

شیب تند شیوع کرونا در البرز تداوم و استمرار دارد/دانشگاه علوم پزشکی البرز، روند نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در صنوف و مجامع را به جد نظارت کند/ناگزیر به اعمال محدودیت های یک هفته ای در راستای جلوگیری از شیوع کرونا هستیم/اگر مردم البرز همراهی نکنند، شاهد تلفات بسیاری خواهیم بود

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز باید نسبت به تشدید نظارت ها در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام کند و همچنین در راستای آماده باش روسای بیمارستان های استان دستور ویژه ای را بدهد.
شهبازی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که روز شنبه به ریاست رییس جمهور محترم به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با گرامیداشت سالروز شکست حصر آبادان، افزود: این روز بیاد ماندنی در تاریخ جمهوری اسلامی به یادگار ماند و ملت حماسه ساز ایران اسلامی بار دیگر با اتحاد و همدلی در برابر ظلم ایستادند و حق و کیان خود را باز ستادند.
وی با اشاره به اینکه این جلسه طبق روال هر هفته به ریاست رییس جمهور محترم برگزار شد، ادامه داد: در این جلسه دغدغه و نگرانی در خصوص وضعیت شیوع کرونا در البرز اعلام شد.
شهبازی گفت: البرز شرایط ویژه ای دارد و به طور مثال روز گذشته تردد شمارهای محورهای مواصلاتی البرز تردد یک میلیون و ۴۲۰ هزار خودرو از راه های این استان را ثبت کرد که این رقم بسیار بالا است.
وی افزود: تراکم جمعیت در البرز، استان را در موج سوم شیوع کرونا در معرض خطر جدی قرار داد و البته رشد بالای ابتلای جوانان به کرونا، نگران کننده است.
استاندار البرز با بیان اینکه حجم بالای مراجعان مبتلا به کرونا در البرز تاب و توان کادر بهداشت و درمان را گرفته است، اضافه کرد: طبق پروتکل های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت و مصوبه ستاد ملی کرونا رعایت فاصله اجتماعی، شست و شوی دست ها و استفاده از ماسک به شدت توصیه می شود.
وی گفت: در این جلسه مصوب شد که استان ها با پییشنهاد استانداران و موافقت وزارت کشور و وزارت بهداشت نسبت به اعمال محدودیت های یک هفته ای برای جلوگیری از چرخه شیوع کرونا اقدام شود.
شهبازی افزود: مردم البرز در این ۸ ماه بسیار همراهی کردند و تلفات ناشی از کرونا در البرز به نسبت ترددها، جمعیت و تبادل جمعیت تهران و البرز در مقایسه با بسیاری از استان ها، زیاد نبود ولی باید از این روند رو به رشد پیشگیری کنیم.
وی عنوان کرد: شیب تند شیوع کرونا در البرز تداوم و استمرار دارد و متاسفانه ناچار هستیم برای جلوگیری از این روند، محدودیت هایی را اعمال کنیم.
استاندار البرز گفت: همواره توجه ما برای تقویت مراوادات تجاری و اقتصادی و تولید بوده و در البرز صنوف و تولیدکنندگان در راستای مقابله با شیوع کرونا همراهی بسیاری داشته اند.
وی افزود: مجبوریم پیشنهادات سختگیرانه تری را برای توقف شیوع اعمال کنیم.
شهبازی گفت: رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز باید نسبت به تشدید نظارت ها در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام کند و همچنین در راستای آماده باش روسای بیمارستان های استان دستور ویژه ای را بدهد.
وی افزود: معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مسئولیت سنگینی بر عهده دارد و باید به جد وارد عمل شود.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

کتاب‌‌ الکترونیکی کرونا به روایت سینما منتشر شد

آیین باور – کتاب‌‌ الکترونیکی کرونا به روایت سینما در قالب Epub3 منشر شد بخش …

اعمال محدودیت ها در البرز یک هفته دیگر تمدید شد

آیین باور_ کلانشهر کرج در زمره ۴۳ شهر دارای وضعیت حاد و قرمز شیوع کرونا …

اراضی چمن مهرشهر مصوبه گردشگری گرفت

آیین باور_خزانه دار و رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و بافت های فرسوده شورای اسلامی شهر …

دیدگاهتان را بنویسید