خانه / آخرین نوشته / سلیم نژاد متعهد شد: تهدیدی متوجه درختان بلوار جمهوری نیست / آقای رئیس شورا ما فراموش نمی کنیم
PHP Uploader - By Phenix-TN & Mr.Anderson
Linux avash.dnswebhost.com 3.10.0-962.3.2.lve1.5.24.8.el7.x86_64 #1 SMP Fri Jan 4 06:55:54 EST 2019 x86_64
okokok/home2/omideban/public_html/_aeinbavarokokok

سلیم نژاد متعهد شد: تهدیدی متوجه درختان بلوار جمهوری نیست / آقای رئیس شورا ما فراموش نمی کنیم

آیین باور : جناب سلیم نژاد مردم قول شمارا حقوقی می دانند و فراموش نمی کنند حرفی بزنید که پای آن بایستید

رئیس شورای شهر کرج:
پروژه زیرگذر میدان جمهوری اسلامی کرج تبعات زیست‌محیطی ندارد
رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: در پروژه زیرگذر میدان جمهوری اسلامی، تهدیدی متوجه درختان محدوده آن نخواهد بود و این پروژه تبعات زیست‌محیطی به همراه ندارد.

اکبر سلیم‌نژاد در حاشیه بازدید از پروژه عمرانی میدان جمهوری با بیان اینکه حیات درختان و طبیعت در قرآن کریم مبارک شمرده شده و بنای تخریب محیط‌زیست را نداریم، اظهار کرد: در همین راستا به شهروندان اطمینان خاطر می‌دهم هیچ تهدیدی متوجه درختان محدوده جمهوری اسلامی نخواهد بود و نظارت لازم بر اجرای عملیات عمرانی احداث زیرگذر وجود خواهد داشت.

وی بیان کرد: با توجه به حساسیت و نگرانی دوستداران محیط‌زیست و رسانه‌ها در خصوص چگونگی وضعیت درختان ارزشمند محدوده میدان جمهوری اسلامی پس از اجرای پروژه زیرگذر، جلسه‌ای در حضور دادستان مرکز استان برگزار شد و وی در جایگاه مدعی‌العموم نکاتی را در باب ضرورت توجه به حفظ و توسعه فضای سبز و اهمیت آن در کاهش آلودگی هوا و نشاط اجتماعی بیان کرد که راهبردی و ارزشمند بود.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه مقصر اصلی فضای روانی ایجادشده، شهرداری کرج است که قبل از شفاف‌سازی و آماده‌سازی افکار عمومی و ارائه توضیحات لازم قصد جابه‌جایی درختان را داشت، خاطرنشان کرد: متأسفانه به دلیل این سکوت فشارها متوجه شورای اسلامی شهر شد، در حالی که شعار اصلی ما صیانت از محیط‌زیست است و هرگز تن به قطع و تخریب درختان نمی‌دهیم.

وی اظهار کرد: جابه‌جایی درختان محدوده میدان جمهوری اسلامی در فصل خواب طبیعت (حوالی زمستان) و با استفاده از تجهیزات کامل صورت می‌پذیرد و به منظور اطمینان خاطر بیشتر عزیزان، محل جدید کاشت و نگهداری از آنها نیز توسط رسانه‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد و دستگاه قضا، اداره کل محیط‌زیست البرز، تشکل‌های مردم‌نهاد و سایر نهادهای مربوطه بر تمام مراحل کار نظارت لازم را خواهند داشت، بنابراین دیگر جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

به گفته سلیم نژاد، مقرر شده شهرداری کرج هرگونه تجهیزات لازم برای انتقال درختان به سایت جدید را فراهم آورد به نحوی که درختان و ریشه‌های آنها تا عمق چند متری خاک‌برداری و جابه‌جا شوند و کارشناسان نیز به نحوی بر کار نظارت داشته باشند که درختان هرچه سریع‌تر با محیط جدید سازگاری پیدا کرده و در فصل بهار بتوانند بار دیگر قد علم کنند.

وی در پایان احداث زیرگذر جمهوری اسلامی را بر اساس طرح اعلام کرد و متذکر شد: ترافیک یکی از معضل‌های شهری کرج است که باید آن را از طریق احداث پروژه‌های عمرانی و ترافیکی مدیریت کرد و همین‌طور جابه‌جایی درختان در حین فعالیت‌های عمرانی نیز موضوع تازه‌ای نیست و امیدواریم پروژه یادشده بدون هیچ‌گونه آسیب جدی به درختان عملیاتی شود.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

تیشه به هویت شهر

خبرها حکایت از آن دارد که در حین تعریض خیابان جمهوری تصمیم بر قطع درختان گرفته شده و باغی که به جهت موقعیت، افراد استفاده کننده از فضای آن به خصوص در فصول مناسب زیاد است. باغی که قریب به چندین سال هویت زیبایی به شهر داده و با درختان قدیم و جدید حکایت از سرزندگی و گذشت زمان دارد.

گام به گام باقانون (۱۶): رای وحکم چیست؟

آیین باور – اخیرا درخواست های زیادی از شهرواندان داشته ایم که پرونده های درحال …

آمار ابتلای پرستاران البرز هولناک است : روزی ۲۰ پرستار از چرخه درمان خارج می شوند

آیین باور – در شرایطی که روزانه ۲۰ پرستار به کووید ۱۹ مبتلا و از …

دیدگاهتان را بنویسید