خانه / آخرین نوشته / دکتر رضا رازانی پیشکسوت مهندسی راه و ساختمان درگذشت

دکتر رضا رازانی پیشکسوت مهندسی راه و ساختمان درگذشت

آیین باور – دکتر رضا رازانی، استاد پیشکسوت مهندسی راه، ساختمان و محیط زیست کشور دار فانی را وداع گفت. وی از اساتید بنام و از پیشکسوتان مهندسی راه و ساختمان ایران زمین و از پایه‌گذاران دانشکده‌ی مهندسی دانشگاه شیراز بود و نقش مهمی در ارتقای سطح علمی و تعلیم و تربیت پژوهشگران و متخصصان این حوزه داشت.

این استاد فقید در مورد خود می گوید: بنده در بروجرد متولد شدم در فروردین سال ۱۳۱۳. قسمتی از دبیرستان را در بروجرد بودیم و بخشی در قم. در بروجرد دو رشته ی طبیعی و ادبی بود و رشته ی ریاضی وجود نداشت. سال پنجم دبیرستان مصادف شد با کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ .

در دبیرستان مروی تهران سال ششم را گذراندیم. در تابستان همان سالی که کنکور می دادیم، کودتا اتفاق افتاد. ۵ سال در دانشکده ی فنی تهران در رشته ی مهندسی ساختمان تحصیل کردم. بعد از آن هم در ساختمان سد کرج کار کردم. در یک شرکت آمریکایی که مهندس پیمانکار بودم، تجربه های خوبی پیدا کردم؛ در همه ی کارها در مقیاس بزرگ از حفر ۲۶ تونل تا برج نقاله و… . در آن مدت، از ساختن کمپ برای کارگران تا مسایل بزرگ تزریق سیمان و… تجربه ی خوبی اندوختم. در یک امتحان برای اعزام به خارج و بورسیه شرکت کردم. در سال ۱۳۴۵ از آمریکا برگشتم و اینجا مشغول تدریس شدم. بین سال ۳۹ تا ۴۵ در آمریکا در رشته ی مهندسی سازه دانشگاه هاوایی درجه ی MS یا کارشناسی ارشد و دکترا را گرفتم.

مبع: روزهای بروجرد

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

مدیریت شهری متناسب با نظر مردم و شورا روند اجرای پروژه میدان جمهوری را تغییر دهد

رحیم خستو سخنگوی شوبای اسلامی کلانشهر کرج گفت مدیریت شهری متناسب با نظر مردم و …

افزایش ۵ برابری آمار فوت و ابتلای کرونا در البرز

آیین باور_ اطلاعیه شماره (۲) کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا استان البرزدر …

تئاتر بچه های مسجد جریانی پویا و متعهد

آیین باور: تئاتر بچه های مسجد جریانی پویاست که می تواند به تئاتر متعهد جانی …

دیدگاهتان را بنویسید