خانه / آخرین نوشته / آمار ابتلای پرستاران البرز هولناک است : روزی ۲۰ پرستار از چرخه درمان خارج می شوند

آمار ابتلای پرستاران البرز هولناک است : روزی ۲۰ پرستار از چرخه درمان خارج می شوند

آیین باور – در شرایطی که روزانه ۲۰ پرستار به کووید ۱۹ مبتلا و از چرخه درمان خارج می شوند و در حال حاضر بیش از ۲۵۰ نفر از پرسنل پرستاری مراکز درمانی در مرخصی استعلاجی بیماری کرونا به سر میبرند. این آمار در کشور ۱۹ هزار نفر است

این درحالی است که تعداد زیادی پرسار نیز در سالهای اخیر به عنوان مازاد از کار بیکار شده و علی رغم تخصص و هزینه ی که برای تجاربشان پرداخته اند جذب نشده اند!

مدیر پرستاری و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز ضمن اعلام آمار پرستاران مبتلا از مردم خواست با کادر درمان در مقابله با کرونا همکاری کنند .

وی گفت  : در حال حاضر بیش از ۲۵۰ نفر از پرسنل پرستاری مراکز درمانی  در مرخصی استعلاجی بیماری کووید ۱۹ به سر میبرند.هم اکنون ۸ نفر  از پرستاران مبتلا شده  در بیمارستان ها بستری هستند.

دکتر سیما فیض الله زاده  اقدامات صورت گرفته درراستای حمایت عاطفی وروحی کارکنان پرسنل شاغل در بخشهای کرونا را اینگونه تشریح کرد : صدور ابلاغ  پرستار پیگیری جهت سوپروایزران ارتقا سلامت، به منظور پیگیری امور اداری و درمان پرسنل مبتلا که در قرنطینه خانگی هستند.

همچنین ملاقات  پرسنل مبتلای  بستری  توسط مدیریت پرستاری دانشگاه و مدیران پرستاری مراکز، نظارت بر پاویون  های پرستاری از نظر رعایت پروتکل های بهداشتی ، تأکید بر کاهش  ۲۰ درصدی ساعت موظف کاری در قالب استفاده از آف در برنامه،پیگیری جذب نیروی داوطلب برای بیمارستان های ریفرال کرونا،تاکید بر عدم بکارگیری پرسنل دارای بیماری زمینه ای در بخش های کرونا، تاکید بر ایجاد تسهیلات  ویزیت و مشاوره روانشناسی در مراکز  درمانی برای پرسنل.

و البته تاکید بر رایگان شدن هزینه بستری پرسنل مبتلا در مراکز درمانی 

بسیار عجیب است که هنوز کادر درمان خود باید هزینه درمان بپردازند!

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

بهره برداری از ظرفیت های طبیعی استان حق عموم است

آیین باور_نماینده عالی دولت در استان البرز در جریان ارائه مدل مفهومی تعارضات حوضه آبریز …

مدیریت شهری متناسب با نظر مردم و شورا روند اجرای پروژه میدان جمهوری را تغییر دهد

رحیم خستو سخنگوی شوبای اسلامی کلانشهر کرج گفت مدیریت شهری متناسب با نظر مردم و …

افزایش ۵ برابری آمار فوت و ابتلای کرونا در البرز

آیین باور_ اطلاعیه شماره (۲) کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا استان البرزدر …

دیدگاهتان را بنویسید