???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته / طرح آمران سلامت البرز برگزار شد

طرح آمران سلامت البرز برگزار شد

آیین باور_ بر اساس سخنان مقام معظم رهبری مدظله العالی، طرح آمران سلامت برای کاهش ابتلا هموطنان به ویروس کووید ۱۹ در دستور کار جمعیت هلال احمر قرار گرفت.

محمدباقر خلفی با اشاره به اینکه ویروس کرونا در ۹ ماه گذشته در سراسر جهان همه‌گیر شده است، بیان کرد: باتوجه به اینکه تاکنون علم پزشکی نتوانسته واکسن و داروی قطعی برای این ویروس پیدا کند، برای مقابله با این بیماری، ارائه آموزش‌های همگانی و پیشگیری از ابتلا به این بیماری ضروری است.

وی درباره سخنان حضرت آیت‌اله خامنه‌ای، رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با رییس جمهور و مسئولان بهداشتی و درمانی، تصریح کرد: در این دیدار مقام معظم رهبری مدظله العالی بر تعامل دستگاه‌های متولی، شیوه‌های پیشگیری، بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی و حضور نیروهای داوطلب، مخلص و مومن برای کنترل این ویروس تاکید کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز گفت: در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری طرحی با عنوان آمران سلامت برای توسعه آموزش‌های همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری و حمایت‌های بهداشتی درمانی از افراد آسیب‌پذیر جامعه در مواجه به ویروس کرونا در جمعیت هلال احمر پایه‌گذاری شد.

وی اظهار کرد: اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر با برپایی چادر در مکان‌های شلوغ، فروشگاه‌ها، ورودی مترو و ترمینال‌های مسافرتی و غیره روزانه آموزش‌های لازم برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس را به همشهریان ارائه می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان در این طرح با تجهیزات حفاظتی بهداشتی هوطنان را به حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از تجهیزات بهداشتی تشویق می‌کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه ۱۰۰ پایگاه در سراسر استان البرز فعال می شود، یادآور شد: داوطلبان آموزش دیده این جمعیت در ۵۰ ایستگاه در شهرستان کرج و شهرستان‌های فردیس، ساوجبلاغ، نظرآباد، اشتهارد و طالقان هرکدام با ۱۰ایستگاه طرح آمران سلامت را اجرا و به هموطنان خدمات بشردوستانه ارائه می‌دهند.

گفتنی است، طرح آمران سلامت ویژه همه‌گیری ویروس کوید ۱۹ از پنج آبان در سراسر کشور اجرا می شود.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

پیکر زخم خورده کاخ تاریخی شهرستانک تیمار می شود

آیین باور – «با توجه به واگذاری کاخ شهرستانک به سرمایه‌گذار بومی بخش خصوصی، عملیات …

تشکیل کمیته سند راهبرد‌ی توسعه گردشگر‌ی البرز، روزنه ای برای رشد

آیین باور -فریدون محمدی مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز از پیگیری طرح تشکیل کمیته …

اولین شهرک صنایع دستی در کرج ساخته می شود

آیین باور- فریدون محمدی مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز از توسعه مراکز نمایشگاهی و …

دیدگاهتان را بنویسید