???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته / حفر ۱۵۰ حلقه چاه جذبی در مناطق مختلف کرج

حفر ۱۵۰ حلقه چاه جذبی در مناطق مختلف کرج

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج گفت: تاکنون حدود ۱۵۰ حلقه چاه جذبی در مناطق مختلف حفر شده و امیدواریم تا پایان دوره پنجم شورای شهر این تعداد به ۲۰۰ حلقه چاه برسد تا بخش عمده مشکلات در این رابطه حل شود.

محمد حسین خلیلی اردکانی در پاسخ به این سئوال که یکی از مشکلاتی که مناطق محروم کرج با آن مواجه هستند سرازیر شدن آب‌های سطحی در معابر بوده که سال‌ها به حال خود رها شده و گاهی باعث جاری شدن سیلاب‌ های بزرگ می‌شود، برای رفع آن چه اقداماتی شده است، اظهار داشت: سرازیر شدن آب خسارات زیادی به شهر می‌زد که برای رفع این مشکل هر سال به‌ طور میانگین ۵۰ حلقه چاه جذبی احداث شده است یعنی تاکنون حدود ۱۵۰ حلقه چاه جذبی در مناطق مختلف حفر شده و امیدواریم تا پایان دوره این تعداد به ۲۰۰ حلقه چاه برسد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: بر روی نهر دلمبر و نهر سیاه‌ جوی که اصلی‌ترین کلکتور جمع ‌آوری آب‌ های سطحی است نیز لوله ‌های کلکتور ایجاد شده که در نتیجه اجرای این پروژه حدود ۷۵ درصد آب‌های سطحی کرج هدایت می‌شود.

خلیلی اردکانی بیان کرد: می‌توان با مجموع این اقدامات بیش از ۳۰۰ هکتار از زیر حوزه‌های بالادست سیلاب را کنترل کرد و طرح‌ها به نحوی اجرا شده که کلکتورهای فرعی نیز به آن متصل می‌شود.

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج افزود: پروژه‌های جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی عموماً در مناطق محرومی مانند اخترآباد، شعبان آباد و خیابان ولیعصر اجرا شده است و در برخی مناطق نیز انهار و کانال‌ها در صورت نیاز لایروبی شده است.

وی یادآور شد: همچنین دیواره سیل‌ بند و کانال انتقال آب در نقاط حادثه‌ خیز کرج مثل کوه نور، کلاک بالا، خط چهار حصار، خیابان تهران، حاشیه شمالی اتوبان و حدفاصل پادگان شهید مدرس تا شهرک خاتم که عمده اینها منطقه محروم‌اند در دستور کار بوده است

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

بازه زمانی بازپرداخت تسهیلات مدارس غیردولتی افزایش یافت

آیین باور_شورای آموزش و پرورش استان البرز به صورت همزمان با سراسر کشور به ریاست …

فرج اله ایلیات: شهرداری کرج در بحث املاک قولنامه ای ناراضی تراشی کرد

آیین باور_ رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، حقوقی و املاک شورای اسلامی شهر کرج گفت: …

تجلیل بانوان هنرمند البرزدر جمع زنان کارآفرین کشور

آیین باور_مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز گفت: «در مراسمی که دیروز با حضور دکتر …

دیدگاهتان را بنویسید