???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته / معاون سیاسی استاندار البرز خطاب به نهادهای اجرایی: آنفولانزای فوق حاد پرندگان را جدی بگیرید

معاون سیاسی استاندار البرز خطاب به نهادهای اجرایی: آنفولانزای فوق حاد پرندگان را جدی بگیرید


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با تاکید بر لزوم حساسیت بیشتر دستگاه های اجرایی در خصوص آنفولانزای حاد پرندگان گفت: در هر کاری پیشگیری مقدم بر درمان است که باید با توجه بیش از پیش مدیران در شرایطی که بیماری کرونا بر کشور حاکم است، اقدامات پیشگرانه را مدنظر قرار دهند.

نور محمد فردی با بیان این مطلب در جلسه ستاد مقابله با آنفولانزای فوق حاد پرندگان اظهار داشت: با توجه به سردی هوا در نیمه دوم سال همواره این بیماری خود را بیشتر نمایان می کند در این راستا باید با همکاری و تعامل تمامی دستگاه ها پیش از آلوده شدن استان اقدامات موثری را در راس برنامه های خود قرار دهیم.
وی افزود: بر اساس گزارش های واصله تاکنون ۲۳ کشور به این ویروس آلوده شده اند که باید مراقبت بیشتری در این زمینه صورت گیرد تا کشور ما نیز آلوده به این ویروس خطرناک که به مراتب خطرناک تر از ویروس کروناست، نشود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با اشاره به رتبه سوم کشوری استان در تولید مرغ گوشتی و تخم گذار خاطر نشان کرد: در حال حاضر در سطح استان البرز ۱۵۴ واحد تولید مرغ گوشتی و ۱۱۴ واحد مرغ تخم گذار فعالیت می کنند که حدود ۹۰ هزار تن، تولید دارند.
وی افزود: از این میزان ۳۰ هزار تن در استان مصرف و مابقی به سایر نقاط صادر می شود.
به گفته فردی در سال ۹۶ بواسطه آلودگی واحدهای تولیدی مرغ گوشتی و تخم گذار استان به ویروس آنفولانزای مرغی، ۶۸ میلیارد تومان خسارت وارد شد که باید امسال تمهیدات لازم به منظور کنترل و مقابله با آن بیش از پیش مورد توجه مسئولان ذیربط قرار گیرد.
برگزاری دوره های آموزشی، اطلاع رسانی آموزشی به مردم، استفاده از بیمه به منظور جبران خسارت های احتمالی، گزارش به موقع تلفات و بیماری بخشی از توصیه ها و دستورات وی در این نشست بود.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

بازه زمانی بازپرداخت تسهیلات مدارس غیردولتی افزایش یافت

آیین باور_شورای آموزش و پرورش استان البرز به صورت همزمان با سراسر کشور به ریاست …

فرج اله ایلیات: شهرداری کرج در بحث املاک قولنامه ای ناراضی تراشی کرد

آیین باور_ رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، حقوقی و املاک شورای اسلامی شهر کرج گفت: …

تجلیل بانوان هنرمند البرزدر جمع زنان کارآفرین کشور

آیین باور_مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز گفت: «در مراسمی که دیروز با حضور دکتر …

دیدگاهتان را بنویسید