???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته / شهرداری کرج درباره پروژه میدان جمهوری نباید به مصوبه شورای شهر استناد کند

شهرداری کرج درباره پروژه میدان جمهوری نباید به مصوبه شورای شهر استناد کند

رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: از آنجا که موضوع لایحه مصوب در شورا درباره اولویت بندی و اجرا یا عدم شروع پروژه میدان جمهوری بوده و مطلبی در مورد نحوه ساخت و امور طراحی و زیرگذر یا روگذر بودن تقاطع و جهت شمالی – جنوبی یا شرقی – غربی آن مطرح نشده است لذا شهرداری نباید برای تصمیم گیری خود به مصوبه شورا استناد کند.

اکبر سلیم نژاد طی سخنانی در دویست و بیست و دومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: شهرداری در چارچوب بودجه و شبکه ارتباطی طرح تفصیلی مصوب، اسناد مناقصه و مدارکی را تهیه کرده که اصولاً این امور با اخذ نظر یا اذن شورا ارتباطی ندارد، هنگامی که شهرداری بر اساس اسناد فرادست موضوعی را مطرح می کند، شورا درباره چیستی آن پروژه اظهار نظر نمی کند. چه بسا پروژه هایی که در شهر بدون هماهنگی و اخذ مصوبه خاص از شورا در قالب بودجه مصوب طراحی و اجرا شده اند.

وی خطاب به شهردار افزود: جلسات کارشناسی بعد از انتخاب پیمانکار و عقد قرارداد و شروع عملیات اجرایی بدون هماهنگی شورا برگزار شده و نباید ترکیب و نحوه راهبری جلسات را به شورای اسلامی شهر و هیئت رئیسه محترم منتسب کنید؛ لذا نمی بایست تک روی شهردار محترم برای توجیه برخی اشخاص و کارها و توضیحات شهرداری را به شورا منتسب کرد.

این مسئول ادامه داد: با توجه به حواشی پروژه زیرگذر جمهوری اسلامی، امیدوارم شهردار محترم در این مورد و سایر موارد مشابه با درایت و دقت بیشتری عمل نماید و در این خصوص نباید به مصوبه شورای اسلامی اشاره یا استناد شود، لازم به ذکر است در متن لایحه مذکور، موضوع تعویق اجرای پروژه تا سال 1405 مورد درخواست شهرداری بوده است.

یادآور می شود علی اصغر کمالی زاده شهردار کرج طی سخنانی در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر عنوان کرد که به نظر وی مسیر شمالی – جنوبی بهترین گزینه برای اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان جمهوری اسلامی است که به زودی اجرایی خواهد شد، وی تاکید کرد که تعویق پروژه را در دستور کار ندارد و تعطیلی 20 روزه کارگاه نیز در راستای احترام به دغدغه ها و درخواست نمایندگان مردم بوده است.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

پیام های آموزشی در خصوص واکسن کرونا ویژه افراد بالای 70 سال

آیین باور- تزریق واکسن باعث می شود سیستم ایمنی بدن در صورت ورود عامل عفونی …

باورهای غلط و حقایق درباره واکسن های کووید 19

یکی از عللی که برخی از افراد را در واکسن زدن دچار تردید می نماید …

عرصه و حریم تپه باستانی عرب‌آباد ساوجبلاغ، آزاد شد

آیین باور_ فرمانده یگان‌حفاظت میراث‌فرهنگی البرز از آزاد‌سازی عرصه و حریم تپه باستانی عرب‌آباد قوهه …

پاسخی بگذارید