???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته / روز جهانی قربانیان ترافیک گرامی باد

روز جهانی قربانیان ترافیک گرامی باد

آیین باور: سومین یکشنبه نوامبر روز جهانی قربانیان ترافیک است . اما آیا کسانی که تعطیلی قرنطینه با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا را با تعطیلات عید اشتباه می گیرند و جاده های شمالی و مسافرتی را بند می آورند و مردم آن خطه را عذاب می دهند هم قربانی ترافیکند؟
به گمانم آنها قربانی بی فکری، فقرفرهنگی و تربیتی و عقده های فروخورده ای هستند که از آنها یک وندالیسم(ضد اجتماع) ساخته است .

آنها که در ذات و درون خود چیزی برای افتخار ندارند، اعتماد به نفس و خرد ندارند . از هوش متوسط پایین تری برخوردارند، تحصیلات علمی ، تجربه ، افتخارات و توانمندی های فرهنگی، هنری، ورزشی، جایگاه اجتماعی و شغلی، اصالت ندارند،پس برای خود نمایی دست به جلب توجه منفی می زنند. یا در یک حبابی از غفلت بی خردی به سر می برند که جز خود هیچ نمی بینند.
واژه کوویدیت یعنی ( کودن بی اعتنا)به اصول قرنطینه وارد لغتنامه شد چون امثال این در ترافیک ماندگان بیش از حد تصور جهان حضور پیدا کردند.

Covidiot نوع مدرنی از (Idiot) ابلهان هستند که اصول قرنطینه را رعایت نمیکند و به این شکل جان خود و دیگران را به خطر می اندازد.
روزتان مبارک

حوادث و سوانح ترافيكي سالانه هزاران انسان را به كام خود مي كشد و آسيب هاي وارده بصورت تصاعدي رو به افزايش است و اين مشكل به عنوان يك مشكل جدي بهداشتي در جهان مطرح است در حال حاضر در سطح جهان هر روز بالغ بر ۳هزار و ۲۵۰ نفر در اثر آسيب‌هاي ترافيكي جان خود را از دست داده و ميليون ها نفر در سنين مختلف دچار آسيب يا ناتواني مي‌شوند و آسيب‌هاي ترافيكي در حال حاضر در ميان علل مرگ و مير در جهان با سهم ۲۱ درصدي در رتبه يازدهم قرار دارد و در ايران، جايگاه دوم را دارا می باشد .

 موثرترين راه كاهش حوادث ترافيكي ، آموزش همگاني و رعایت مسائل ايمني وترافيكي میباشد و شعار درست برانيد تا سالم بمانيم وهمواره باید مد نظر داشته باشیم استفاده از کمر بند ایمنی را فراموش نکنیم و به خاطر داشته باشیم  کمربند ایمنی تنها برای استفاده در جاده های بین شهری نیست . حتی اگر خودرویی که با سرعت ۴۰ کیلومتر در حال حرکت است به ناگهان ترمز کند سرنشینان آن قادر به نگهداشتن خود نخواهند بود واز جای خود به سمت جلوپرتاب خواهند شد .

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

پیام های آموزشی در خصوص واکسن کرونا ویژه افراد بالای 70 سال

آیین باور- تزریق واکسن باعث می شود سیستم ایمنی بدن در صورت ورود عامل عفونی …

باورهای غلط و حقایق درباره واکسن های کووید 19

یکی از عللی که برخی از افراد را در واکسن زدن دچار تردید می نماید …

عرصه و حریم تپه باستانی عرب‌آباد ساوجبلاغ، آزاد شد

آیین باور_ فرمانده یگان‌حفاظت میراث‌فرهنگی البرز از آزاد‌سازی عرصه و حریم تپه باستانی عرب‌آباد قوهه …

پاسخی بگذارید