خانه / آخرین نوشته / روز جهانی قربانیان ترافیک گرامی باد

روز جهانی قربانیان ترافیک گرامی باد

آیین باور: سومین یکشنبه نوامبر روز جهانی قربانیان ترافیک است . اما آیا کسانی که تعطیلی قرنطینه با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا را با تعطیلات عید اشتباه می گیرند و جاده های شمالی و مسافرتی را بند می آورند و مردم آن خطه را عذاب می دهند هم قربانی ترافیکند؟
به گمانم آنها قربانی بی فکری، فقرفرهنگی و تربیتی و عقده های فروخورده ای هستند که از آنها یک وندالیسم(ضد اجتماع) ساخته است .

آنها که در ذات و درون خود چیزی برای افتخار ندارند، اعتماد به نفس و خرد ندارند . از هوش متوسط پایین تری برخوردارند، تحصیلات علمی ، تجربه ، افتخارات و توانمندی های فرهنگی، هنری، ورزشی، جایگاه اجتماعی و شغلی، اصالت ندارند،پس برای خود نمایی دست به جلب توجه منفی می زنند. یا در یک حبابی از غفلت بی خردی به سر می برند که جز خود هیچ نمی بینند.
واژه کوویدیت یعنی ( کودن بی اعتنا)به اصول قرنطینه وارد لغتنامه شد چون امثال این در ترافیک ماندگان بیش از حد تصور جهان حضور پیدا کردند.

Covidiot نوع مدرنی از (Idiot) ابلهان هستند که اصول قرنطینه را رعایت نمیکند و به این شکل جان خود و دیگران را به خطر می اندازد.
روزتان مبارک

حوادث و سوانح ترافیکی سالانه هزاران انسان را به کام خود می کشد و آسیب های وارده بصورت تصاعدی رو به افزایش است و این مشکل به عنوان یک مشکل جدی بهداشتی در جهان مطرح است در حال حاضر در سطح جهان هر روز بالغ بر ۳هزار و ۲۵۰ نفر در اثر آسیب‌های ترافیکی جان خود را از دست داده و میلیون ها نفر در سنین مختلف دچار آسیب یا ناتوانی می‌شوند و آسیب‌های ترافیکی در حال حاضر در میان علل مرگ و میر در جهان با سهم ۲۱ درصدی در رتبه یازدهم قرار دارد و در ایران، جایگاه دوم را دارا می باشد .

 موثرترین راه کاهش حوادث ترافیکی ، آموزش همگانی و رعایت مسائل ایمنی وترافیکی میباشد و شعار درست برانید تا سالم بمانیم وهمواره باید مد نظر داشته باشیم استفاده از کمر بند ایمنی را فراموش نکنیم و به خاطر داشته باشیم  کمربند ایمنی تنها برای استفاده در جاده های بین شهری نیست . حتی اگر خودرویی که با سرعت ۴۰ کیلومتر در حال حرکت است به ناگهان ترمز کند سرنشینان آن قادر به نگهداشتن خود نخواهند بود واز جای خود به سمت جلوپرتاب خواهند شد .

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

بهره برداری از ظرفیت های طبیعی استان حق عموم است

آیین باور_نماینده عالی دولت در استان البرز در جریان ارائه مدل مفهومی تعارضات حوضه آبریز …

مدیریت شهری متناسب با نظر مردم و شورا روند اجرای پروژه میدان جمهوری را تغییر دهد

رحیم خستو سخنگوی شوبای اسلامی کلانشهر کرج گفت مدیریت شهری متناسب با نظر مردم و …

افزایش ۵ برابری آمار فوت و ابتلای کرونا در البرز

آیین باور_ اطلاعیه شماره (۲) کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا استان البرزدر …

دیدگاهتان را بنویسید