خانه / آخرین نوشته / تئاتر بچه های مسجد جریانی پویا و متعهد

تئاتر بچه های مسجد جریانی پویا و متعهد

آیین باور: تئاتر بچه های مسجد جریانی پویاست که می تواند به تئاتر متعهد جانی دوباره بدهد.

کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی به همراه مصطفی موتورچی مسئول دفتر تئاتر بچه های مسجد از حوزه هنری البرز بازدید کردند.

زارعی در این نشست به اهمیت تئاتر بچه های مسجد اشاره کرد و گفت: تئاتر بچه های مسجد جریانی پویاست که اگر درست و در مسیر خود شکل گیرد می تواند تئاتر متعهد را جانی دوباره بخشد. انقلاب اسلامی پتانسیل های بالایی در خلق آثار هنری دارد که ما باید با کشف استعدادهای تازه از میان نوجوانان در تقویت هنر متعهد تلاش کنیم.

این هنرمند سینما، تئاتر و تلویزیون گفت: تئاتر بچه های مسجد نباید رها شود ضمناً برای ما فقط آموزش و تربیت تئاتری ملاک نیست ما می خواهیم اعضای تئاتر بچه های مسجد که یک جریان مردمی است پرورش انقلابی و اسلامی داشته باشند و جنبه پرورش هنرمند متعهد از منظر انقلابی آن برای ما بیشتر اهمیت دارد.

وی در ادامه گفت: ما سال گذشته ۶۸ متن نمایشی از دو جشنواره تئاترمان و گلدسته ها تولید کردیم که «قاب دوستی» نوشته مهدی فتحی از استان ابرز هم یکی از این نمایشنامه ها است که در آینده این آثار در یک مجموعه چاپ و به دست مربیان تئاتر مساجد خواهد رسید.

سپس محمد مهرابی سرپرست حوزه هنری البرز عنوان کرد ما هم در استان البرز تئاتر بچه های مسجد را یک اهمیت می دانیم که در این زمینه تلاشهایی هم شده است اما می دانیم کافی نیست و باید در حوزه آموزش و پرورش استعدادهای تازه، بیشتر تلاش کنیم. استان البرز سرشار از پتانسیل های هنری خاصه در حوزه نمایش است.

در ادامه ایمان اردی زاده مسئول واحد نمایش حوزه هنری البرز گزارشی کوتاه از فعالیتهای دفتر هنرهای نمایشی در بخش تئاتر بچه های مسجد ارائه کرد.

نشست با سه نفر از منتخبین مربیان تئاتر مساجد البرز و گفتگو با حجت الاسلام شکری مدیر دفتر کانونهای فرهنگی مساجد البرز از دیگر برنامه های این نشست بود که علاقمندان جهت مشاهده متن کامل این گفتگوها می توانند به سایت حوزه هنری البرز به آدرس www.artalborz.ir مراجعه نمایند.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

مدیریت شهری متناسب با نظر مردم و شورا روند اجرای پروژه میدان جمهوری را تغییر دهد

رحیم خستو سخنگوی شوبای اسلامی کلانشهر کرج گفت مدیریت شهری متناسب با نظر مردم و …

افزایش ۵ برابری آمار فوت و ابتلای کرونا در البرز

آیین باور_ اطلاعیه شماره (۲) کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا استان البرزدر …

روز جهانی قربانیان ترافیک گرامی باد

Covidiot نوع مدرنی از (Idiot) ابلهان هستند که اصول قرنطینه را رعایت نمیکند و به این شکل جان خود و دیگران را به خطر می اندازد. روزتان مبارک

دیدگاهتان را بنویسید