???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته / دردسر های شناسنامه رند و فقر فرهنگی والدین: پز دادن یعنی ” آیا مرا می بینی ؟”

دردسر های شناسنامه رند و فقر فرهنگی والدین: پز دادن یعنی ” آیا مرا می بینی ؟”

آیین باور – نیاز به حس مهم بودن و حس ارزشمند بودن است ، وقتی  فرد حس میکند که جامعه و اطرافیان به او توجهی ندارند، وقتی حس میکند توسط دیگران دیده نمیشود، وقتی حس میکند اخبار او را نشان نمیدهد ممکن است دست به کارهای عجیبی چون قتل یا تاریخ تولد لاکچری و شناسنامه رند هم برود!

تاریخی که فقط بر روی سنگ قبر می توان باآن پز داد در غیر اینصورت در هیچ کجای زندگی شناسنامه را مانند پلاکارد به گردن نمی آویزند تا دیگران بدانند در چه تاریخی به دنیا آمده ای و اگر هم بفهمند نهایتا بگویند ( چه جالب) یا بگویند ( خب که چی ) یا بگویند( شما چند تومن خرج کردی بچه بی زبان را نارس به دنیا بیاوری که تاریخ تولدش رند شود)

طبیعی است همه پز میدهند. هر انسانی به میزان مشخصی از حس مهم و با ارزش بودن نیاز دارد و به نوعی آنرا تامین خواهد کرد. بسیاری از افراد باتوجه به موقعیت شغلی خود یا شرایط زندگیشان، این حس را از جای دیگری تامین میکنند و به همین علت، نیاز چندانی به پز دادن از مسیر عجیب و غریب  ندارند.

سعی درنمایش بخش های ویژه زندگی ( از نظر خود فرد) تردید های درونی آنها نسبت به خود و نیاز به مهم بودنشان را برطرف میکند. در حقیقت کسانی تمایل به پز دادن دارند که از قابلیت های درونی خود مطمئن نیستند

وقتی کودکی در زمان نامناسب به دنیا می آید آن تعداد سلول عصبی که می توانست منشاء عشقی باشدمنشاء ترقی و کسب معرفتی باشد از دست می دهد. بد کلامی ، مشکل در شیوه زندگی یا اقتصادی می تواند در لحظه تولد رخ بدهد یعنی حدود ۴۰۰۰ سلول در ثانیه

رئیس انجمن پزشکان کودک البرز تاکید کرد:اصرار بر تاریخ تولد لاکچری و زایمان در وقت غیر طبیعی و سزارین، منجر با آسیب سیستم ایمنی بدن کودک می شود.در هر ثانیه حدود چهار هزار سلول عصبی در بدن جنین شکل می گیرد که اگر زودهنگام متولد شود این کمبود به سلامتی او آسیب وارد خواهدکرد.

تاریخ ۹۹/۹/۹ تنها یک عدد است و به خودی خود ارزش و تقدسی ندارد، ولی می تواند تیر قوی برای مرگ جمعی انسانها شود . به جرات می توانم بگویم این هجوم برای زایمان می تواند با شیب تند آمار مرگ را بالا ببرد. به خاطر کوتاهی یک بخشی از جامعه درصد زیادی از مردم صدمات جبران ناشدنی بخش سلامت و اقتصاد را متحمل شوند.

به گفته پزشکان متخصص زنان و زایمان، ۱۰ روز پایانی عمر جنین در رحم مادر معادل ۳ ماه پایانی زندگی جنین در رحم است و کسی حق ندارد که این شرایط را دستکاری کند.


وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی طبق بخشنامه ارسالی به بیمارستانها ، درخصوص افزایش تولد‌های تقویمی به روش سزارین هشدار داده و اعلام کرده که با پزشکان و بیمارستان‌های دارای سابقه آمار بالای سزارین مدیریت نشده برخورد می‌شود. دستکاری یا تولد زودهنگام یا دیرتر از زمان اصلی ، ضمن تحمیل هزینه اضافی با خانواده‌ها و سیستم درمان، باعث ایجاد عوارض جسمانی و به خطر افتادن سلامت مادر و نوزاد می‌شود.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

آماده باش گرمخانه های سراسر کشور، موج سرما در راه است

آیین باور_ با توجه به ورود موج جدید سرما در نامه‌ای به معاونین عمرانی استانداری …

پیکر زخم خورده کاخ تاریخی شهرستانک تیمار می شود

آیین باور – «با توجه به واگذاری کاخ شهرستانک به سرمایه‌گذار بومی بخش خصوصی، عملیات …

تشکیل کمیته سند راهبرد‌ی توسعه گردشگر‌ی البرز، روزنه ای برای رشد

آیین باور -فریدون محمدی مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز از پیگیری طرح تشکیل کمیته …

دیدگاهتان را بنویسید