???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته / رفع محدودیت شعاع 120 کیلومتر به محقق شد

رفع محدودیت شعاع 120 کیلومتر به محقق شد

آیین باور_نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: رفع محدودیت شعاع 120 کیلومتر برای شهرک های صنعتی اشتهارد محقق شد و از این پس تمامی واحدهای تولیدی مستقر، مشمول معافیت 12 ساله مالیات ارزش افزوده خواهند شد و همچنین پیگیر اعمال این معافیت برای واحدهای تولیدی که قبل از مصوبه فعال بودند، هستیم.
شهبازی با بیان این امر در دیدار با معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی کشور که روز سه شنبه در دفتر استاندار صورت گرفت، افزود: رفع محدودیت شعاع 120 کیلومتری برای شهرک های صنعتی اشتهارد، مطالبه ای جدی در راستای رونق تولید و اشتغال و بویژه جهش تولید بود که طی سالیان متمادی توسط استانداران سابق نیز مورد پیگیری قرار گرفت ولی متاسفانه در این مدت محقق نشده بود.
وی ادامه داد: سال گذشته با مصوبه هیات محترم دولت و دستور اکید رییس جمهور محترم این امر مهم پس از سال ها اجرایی شد که بارقه ای از امید و انگیزه برای تولیدکنندگان مستقر در اشتهارد همراه داشت.
شهبازی گفت: بر این اساس تولیدکنندگان و سرمایه گذاران مستقر در اشتهارد از معافیت های مالیاتی برخوردار خواهند شد.
وی افزود: موضوعی که در این راستا بوجود آمد، سازمان امور مالیاتی کشور این معافیت را برای واحدهایی در نظر گرفت که از تاریخ اول فرودین 99 نسبت به ایجاد واحد خود اقدام کرده اند.
استاندار البرز اضافه کرد: بر این اساس طی رایزنی های گسترده و دیدارها و مکاتبات مستمر درصدد هستیم که این امر از زمان اعمال محدودیت تا پس از رفع آن برای فعالان اقتصادی اشتهارد اعمال شود.
وی گفت: برای نیل به این هدف و دستور رییس جمهور محترم تا زمان حصول نتیجه، پیگیر خواهیم بود.
شهبازی افزود: در میان واحدهایی که سال ها پیش با محدودیت شعاع 120 کیلومتر متوقف شده بودند، 600 سرمایه گذار خارجی نیز دیده می شود.
وی گفت: اکنون طی مکاتباتی با رییس جمهور محترم از طریق رییس محترم دفتر ایشان و وزیر محترم کشور در حال پیگیری جهت اعمال معافیت مالیاتی برای تمامی واحدها بدون در نظر گرفتن تاریخ ایجاد آن واحد از زمان محدودیت شعاع 120 کیلومتر، هستیم.
استاندار البرز افزود: دیدار با دکتر جنتی برای پیگیری این موضوع صورت گرفت و همچنین درصدد دیدار با دکتر پارسا رییس سازمان امور مالیاتی کشور برای تسریع در اعمال این امر مهم هستم.
معاون توسعه مديريت و منابع سازمان امور مالیاتی کشور نیز در این دیدار گفت: رفع ممنوعیت شعاع 120 کیلومتری اقدام بزرگی بود که تحقق آن در باور نمی گنجد.
جنتی افزود: من زمانی معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور بودم و بر اساس بسیاری از توجیهات، زیر بار رفع ممنوعیت نمی رفتیم، بنابراین شما اقدام و پیگیری ویژه ای کرده اید که موفق به اخذ مصوبه دولت در این خصوص شدید.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

پیام های آموزشی در خصوص واکسن کرونا ویژه افراد بالای 70 سال

آیین باور- تزریق واکسن باعث می شود سیستم ایمنی بدن در صورت ورود عامل عفونی …

باورهای غلط و حقایق درباره واکسن های کووید 19

یکی از عللی که برخی از افراد را در واکسن زدن دچار تردید می نماید …

عرصه و حریم تپه باستانی عرب‌آباد ساوجبلاغ، آزاد شد

آیین باور_ فرمانده یگان‌حفاظت میراث‌فرهنگی البرز از آزاد‌سازی عرصه و حریم تپه باستانی عرب‌آباد قوهه …

پاسخی بگذارید