???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته / المانهای ایثار و قهرمانی در انتظار جانمایی

المانهای ایثار و قهرمانی در انتظار جانمایی

آیین باور_ ۱۰ المان شهری و فرهنگی در مکان های مختلف کرج جانمایی می شود

نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج از اتمام طراحی و ساخت ۱۰ المان و نماد شهری و فرهنگی در مکان های مختلف کرج تا پایان سال جاری خبر داد.

رحیم خستو در هفدهمین کمیسیون هنر و ارتباطات که با حضور اعضا کمیسیون و معاونین شهردار ، رئیس سازمان سیما و منظر و فضای سبزی شهری ، مشاوران و میهمانان برگزار شد ، اظهار داشت: با هماهنگی کمیسیون هنر و ارتباطات و همکاری سازمان سیما منظر و شورای شهر ده المان شامل المان :مادر، آتش نشان، دهقان فداکار، فاتح ٫ … ساخته شدند و در حال مکان یابی برای جانمایی هستند.

رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج درباره‌ جزئیات فراخوان سازمان سیما منظر برای طراحی یادمان پرستار ، افزود : با توجه به شیوع بیماری کرونا که باعث از دست رفتن تعدادی از پرستاران فداکار شد، قشرهای مختلف جامعه به این رخداد تأسف‌بار واکنش نشان دادند و با توجه به پیشنهاد رئیس شورا مبنی بر ساخت تندیس از ایثارگری جامعه پرستاری تصمیم بر این شد که المان پرستار در کمیسیون هنر و ارتباطات پی گیری و در یکی از میادین کرج طراحی و جانمایی شود.

خستو تصریح کرد: طراحی نماد پرستار توسط هیئت داوری انتخاب و هنوز مکان قطعی برای جانمایی این نماد یادبود مشخص نشده است و ایده‌های مختلفی در این‌باره وجود دارد شاید این نماد در میدانی نزدیک به بیمارستان البرز در خیابان پرستار جانمایی شود تا بتوانیم طرح مناسبی را که فضای کافی برای آن وجود داشته باشد در آنجا جانمایی کنیم یا ممکن است نقاط دیگری از شهر برای جانمایی این اثر در نظر گرفته شود.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج در بخش دیگری از سخنانش به درخواست انجمن خوشنویسان مبنی بر طراحی سردیس ۵ تن از خطاطان و تهذیب نویسان کشور متعلق به البرز اشاره کرد و یادآور شد : درخواست انجمن خوشنویسان در کمیسیون مطرح و تصویب شد تا سازمان سیما و منظر شهرداری کرج با برگزاری سمپوزیوم مجسمه سازی هر چه سریعتر نسبت به این مصوبه اقدام کند.

خستو خاطرنشان کرد: امیدوارم با مصوباتی که در کمیسیون هنر و ارتباطات تایید می شودشاهد ادامه دار بودن خلق آثار هنری بیشتر برای برقراری ارتباط بهتر هنر با مردم در شهر کرج باشیم.

وی یادآور شد: در این کمیسیون نامه خانه مطبوعات استان البرز مبنی بر ضرورت الزامات فرهنگی در اجرای پیاده راه آزادی در منطقه ۷ شهرداری بررسی شد و مقرر شد تعداد ۸ دکه ای که از آن مکان منتقل شده اند توسط سازمان ساماندهی مشاغل در مکان دیگیری جانمایی و مقرر شد در مبلمان شهری پیاده راه همه جنبه های بصری و هنری در نظر گرفته شود .

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

اولین شهرک صنایع دستی در کرج ساخته می شود

آیین باور- فریدون محمدی مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز از توسعه مراکز نمایشگاهی و …

نگران البرز هستیم؛اتصال گسل تهران، البرز را در معرض خطر قرار داده است

آیین باور_رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر …

نقشه خطر پذیری البرز تدوین شد/ ۵۴ هزار واحد روی گسل واقع شده اند

آیین باور_ مدیران استان را از مخاطرات و بحران های طبیعی آگاه شدند و شیرهای …

دیدگاهتان را بنویسید