???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته / نخستین پارک اقوام کشور در کرج افتتاح می شود

نخستین پارک اقوام کشور در کرج افتتاح می شود

دبیر دوم و رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهری شورای اسلامی شهر کرج گفت: ماکتی از معماری و فرهنگ و آداب و رسوم قومیت های ایرانی در این پارک در منطقه جهانشهر به تصویر کشیده شده است.
مهدی حاجی قاسمی گفت: در پنجاهمین جلسه کمیسیون عمران شورای شهر کرج که با حضور اعضاء، مهمانان، مشاورین و نمایندگانی از رسانه ها برگزار شد گفت: در این پارک سازه هایی مثل نمونه آب ‌انبار چهار بادگیر یزد، مسجد جامع روستای فهرج یزد، روستای ابیانه کاشان، نمونه روستایی ترکمن، عشایر اردبیل، عشایر بختیاری، روستاهای خوزستان، روستاهای خزری،  بازار سعدالسلطنه قزوین و جاذبه های مشابه ساخته شده.
وی افزود: این مجموعه جذابیت فراوانی برای گردشگران دارد و اولین نمونه ساخته شده در کشور با هدف معرفی فرهنگ، آداب، رسوم و معماری مناطق و قومیت های مختلف است که در اندازه‌های واقعی ساخته شده و می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد.
حاجی قاسمی همچنین از تصویب لایحه شهرداری در خصوص ضرورت تکمیل و راه اندازی و بهره برداری از مجتمع تعمیرگاهی اتوبوس ها واقع در سیمین دشت خبر داد و گفت: لایحه شهرداری در راستای احداث و راه اندازی طرح مجتمع تعمیرگاهی سازمان حمل و نقل بار و مسافر در سیمین دشت توسط اعضاء کمیسیون عمران و ترافیک شهری شورای اسلامی شهر کرج با قید اینکه طی سه ماه آینده به بهره برداری برسد تصویب شد.
رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شهری شورای اسلامی شهر کرج افزود: لایحه شهرداری در خصوص درخواست شرکت ابر راه گلستان، لایحه مساعدت مالی به اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان البرز و گزارش عملکرد سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری در حوزه طرح های عمرانی از دستورهای جلسه این کمیسیون بود که درباره آنها هم بحث و تبادل نظر شد.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

اولین شهرک صنایع دستی در کرج ساخته می شود

آیین باور- فریدون محمدی مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز از توسعه مراکز نمایشگاهی و …

نگران البرز هستیم؛اتصال گسل تهران، البرز را در معرض خطر قرار داده است

آیین باور_رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر …

نقشه خطر پذیری البرز تدوین شد/ ۵۴ هزار واحد روی گسل واقع شده اند

آیین باور_ مدیران استان را از مخاطرات و بحران های طبیعی آگاه شدند و شیرهای …

دیدگاهتان را بنویسید