خانه / اجتماعی / فرماندار ویژه کرج: رسانه باید صادق و در جناح حق باشد

فرماندار ویژه کرج: رسانه باید صادق و در جناح حق باشد

آیین باور – خبرنگاری عرصه ای برای بررسی دقیق مطالب و جستجو نمودن و ارائه گزارش منصفانه دور از جبهه گیری و به تصویر کشیدن جوانب مختلف یک موضوع بدون طرفداری از هرکسی است .

در آستانه هفدهم مرداد فرماندار ویژه کرج در دیدار خصوصی با جمعی از اصحاب رسانه ضمن تقدیر از تلاشهای این قشر زحمتکش و آینه عملکرد مدیران شهری گفت: اگرچه مشکلات فراوانی درمسیر ارتباط صحیح اصحاب رسانه م و مسئولین ادارات و دستگاه ها وجود دارد رسانه نیز باید در کوچک نمایی یا بزرگ نمودن بیش از حدجایگاه افراد دقت نظر بیشتری خرج نمایند.

قنبر علی زمانی در این زمینه با اشاره به هجوم اطلاعات در دنیای مجازی خاطر نشان کرد: انتخاب یک کانال خبری و پر بازدید بودن آن نشان اعتماد مردم است و باید این اعتماد درمورد همه رسانه ها رخ دهد.

وی گفت: اعتماد خواننده در صورتی ایجاد می شود که تحقیقات شما صادقانه و مستند باشد زیرا خبرنگاران چشم و گوش جامعه هستند و می توانند زمینه دور شدن ادارات از فساد را فراهم سازند. به شرط آنکه کسی را تخریب نکنند و بر میزان اثر گذاری رسانه در جوامع توسعه یافته واقف باشند.

فرماندار گفت: اگر عرصه رسانه صادق،سالم و دقیق باشد باری که بردوش دستگاه های نظارتی می افتد نیز کمتر است.برخی دستگاه ها برخورد مناسبی با خبرنگاران ندارند زیرا معمولا نقاط ضعف آنان را به تصویر می کشند که طبعا مایل به پنهان کردنش هستند یا پاسخ نمی دهندکه در قبال اطلاعاتی که داده اند یا گلایه هایی از جمله عدم تخصیص بودجه مورد نقد مدیران بالا دستی خود قرار می گیرند .

زمانی از خبرنگاران خواست طرفدار هیچ جناحی جز حق نباشید تا کسی از شما گریزان نباشد . دلیل انتخاب گزینشی برخی دستگاه برای مصاحبه و دعوت از خبرنگاران همین جانب داری است و حضورخبرنگاران بی تجربه و دوره ندیده به کلیت جایگاه خبرنگاران لطمه خواهد زد. دو طرف باید سعه صدر داشته باشند. مبنای کارشان قضاوت زود رس نباشد.

زمانی با توجه به روند رو به رشد فرهنگ مشتری مداری در ابعاد مختلف جامعه گفت هر کدام از طرفین بپذیرند با مراجع خود با احترام برخورد کنند و تکریم طرف مقابل را در نظر داشته باشند ،در هر پست و مقامی که باشیم احترام طرف مقابل اولویت خواهد بود .

فرماندار در پایان بر انجام وظایف بدون منت تاکید کرد و با اهداء لوح تقدیر روز خبرنگاران را مجددا تبریک گفت.

فریبا کلاهی

 

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

گرمدره نیازمند ایجاد پایگاه اورژانس

دکتر دادخواه شهردار گرمدره: برضرورت ایجاد پایگاه اورژانس تاکید کرد. نشست معاون مرکز فوریتهای پزشکی …

به مناسبت روز جهانی ام اس : رایگان ؛ به قیمت جان !

گزارشی از چندوچون پوشش بیمه‌ای داروهای بیماران ام‌اس علیرغم اینکه بیماری‌شان جزو بیماری‌های خاص است، …

گردشگری البرز؛ دغدغه استاندار است

آیین باور – معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: برای اینکه شاهد رونق و …

دیدگاهتان را بنویسید