???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته / اکبر سلیم نژاد: دونقشه ای بودن ساخت و سازها از مشکلات جدی کرج است

اکبر سلیم نژاد: دونقشه ای بودن ساخت و سازها از مشکلات جدی کرج است

آیین باور_ رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: با توجه به اینکه پدیده دو نقشه‌ای بودن از مشکلات این کلانشهر است نیاز است دستگاه‌های ذی ‌ربط به خصوص استانداری اهتمام ویژه‌ای به این موضوع داشته و وارد عمل شوند.

اکبرسلیم نژاد در سه شنبه های نظارتی در بازدید از منطقه ۳ شهرداری کرج، چند نقشه‌ای را موضوعی فرابخشی عنوان کرد و اظهار داشت: چند نقشه‌ای موضوعی فرابخشی است و متأسفانه قوانین شهرداری‌ها بازنگری نشدند و کارایی خود را از دست داده‌اند، در این راستا برای کاهش تخلفات ضرورت دارد استانداری فعالانه ‌تر طرح تفصیلی شهر را تجزیه ‌و تحلیل و اقدام کند، متأسفانه این امر برای سیما و منظر شهری و آرامش مردم مناسب نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: یکی از دلایلی که مالکین مبادرت به دو نقشه‌ای کردن ساختمان‌ها می‌کنند به خاطر محدودیت‌هایی بوده که در ضوابط طرح تفصیلی، تراکم و ضوابط شهرداری وجود دارد و مالکین به لحاظ استفاده بیشتر، خلاف ضوابط اقدام به تهیه نقشه غیررسمی با تراکم بیشتر ساخت‌وساز بیشتر می‌کنند.

سلیم نژاد با بیان اینکه احداث بنا بیش ‌از حد مجاز علاوه بر برهم زدن تراکم ساخت ‌و ساز می شود، افزود: این در حالی است که در مواقعی موجب سایه‌ اندازی و اشراف در ساختمان‌های هم‌جوار شده و نظام و قوانین شهرسازی را مختل می‌کند که در درازمدت تضییع حقوق مالکین هم‌جوار و شهروندان را به دنبال خواهد داشت.

وی یادآور شد: چند نقشه‌ای به خاطر موانع شهرسازی و برخی ضوابط شهرسازی و عدم استانداردسازی‌ها در حال اجراست و این در حالی است که ساخت‌وسازها با اصول شهرسازی منافات دارد.

به گفته سلیم نژاد، جلوگیری از تخلف مالک در عدم اجرای ساخت‌وساز بر مبنای نقشه غیررسمی قانونی‌ترین راهکاری بوده که مالکین را مجبوربه احداث ساختمان طبق نقشه رسمی کرده و از تخلف آنان جلوگیری کند.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

در دیدار استاندار البرز با وزیر علوم مطرح شد:دانشگاه خوارزمی نیازمند تقویت و حمایت

آیین باور – نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: طی دیدار با وزیر علوم، …

درخواست تسریع استقرار نمایندگی وزارت امور خارجه در البرز

آیین باور – نماینده عالی دولت در استان البرز طی دیداری با معاون کنسولی، مجلس …

ریشه و داستان ضرب المثل « پیاده شو با هم برویم»

در زمان قدیم ، آن وقت که مردم به جای اتومبیل سوار بر حیواناتی مثل …

دیدگاهتان را بنویسید