???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته / پنج هزار تبعه خارجی غیر مجاز طرد شدند

پنج هزار تبعه خارجی غیر مجاز طرد شدند

آیین باور – نظارت بر امور اتباع بیگانه، کاهش آسیب های اجتماعی را بدنبال دارد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرزبا بیان اینکه نظارت بر امور اتباع بیگانه، کاهش آسیب های اجتماعی را بدنبال دارد و هر گونه غفلت و سهل انگاری در این موارد ممکن است آسیب های اجتماعی و خسارات جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد، افزود: فرمانداران باید نسبت به برنامه ریزی نظارت و کنترل در خصوص اتباع خارجی در حوزه کاری خود اقدام و نتیجه را به طور مرتب به حوزه معاونت سیاسی گزارش نمایند.
،نورمحمد فردی در حاشیه نشست کمیسیون کنترل و ساماندهی اتباع خارجی غیر مجاز اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۱۶۶ هزار اتباع بیگانه خارجی که عمدتا افغانی هستند در استان البرز سکونت دارند که بیشتر فراوانی سکونت در شهرستان کرج و ساوجبلاغ می باشد که حدود ۳۰ هزار نفر دانش آموز دارند.
فردی گفت: تعداد ۵۰ هزار نفر از این اتباع خارجی غیر مجاز هستند و بر اساس قانون بایستی دستگاههای ذی ربط نسبت به شناسایی و دستگیری و طرد آنها اقدام نمایند.
معاون استاندار تصریح کرد: از طرفی نیز نظارت و بازرسی با محوریت اداره کل تعاون کار و رفاه و اجتماعی و روسای جهاد کشاورزی و صنعت و معدن و تجارت در خصوص اشتغال غیر قانونی اتباع خارجی غیر مجاز در حوزه اصناف، واحدهای تولیدی، صنعتی و کشاورزی نظارت و بازرسی و کنترل صورت گیرد.
وی با بیان اینکه امسال ۴ هزار نفر سهمیه استان البرز بوده گفت: تاکنون در قالب ۱۳۶ طرح حدود ۵ هزار نفر دستگیر و تحویل اردوگاه عسگر آباد ورامین شده است که هزار نفر بیشتر از سهمیه بوده است.
فردی اضافه کرد: البته قوانین و مقررات اتباع بایستی به روز و بازدارنده باشد تا اعمال قانون به نحو احسن صورت گیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با بیان اینکه در هر صورت قوانین منع به کار گیری اتباع غیر مجاز بایستی به مبادی ذی ربط اطلاع رسانی و آموزش داده شود، تصریح کرد: در صورت تخلف با کارفرما و کارگر غیر مجاز برخورد قانونی صورت می گیرد که تا کنون ۳۶۵ مورد بازرسی صورت گرفته است.
وی در خصوص ۳۶۵ مورد بازرسی صورت گرفته، اضافه کرد: لازم است احکامی که پیرامون جرائم صادره شده بایسیتی به صورت صد در صد وصول شوند.
فردی افزود: کلیه فرمانداران باید نسبت به برنامه ریزی نظارت و کنترل در خصوص اتباع خارجی در حوزه کاری خود اقدام و نتیجه را به طور مرتب به حوزه معاونت سیاسی گزارش نمایند.
معاون استاندار گفت: سیاست کلی نظام در مورد برخورد با اتباع خارجی بایستی با دقت و با تدبیر و درایت و بر اساس قانون اعمال شود و در هر صورت خون و خاک هویت را شکل می دهد.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

ورود به پارک و بوستان در کرج ممنوع شد

ورود شهروندان به پارک‌های شهرکرج برای پیشگیری از ابتلا به کرونا ممنوع شد. رئیس سازمان …

راهیابی تکواندو کار البرزی به اردوی تیم ملی پاراتکواندو

فاطمه دودانگه از البرز با شکست حریفان خود مجوز حضور در اردوی تیم ملی را …

ساماندهی حفاظت مخزن اموال فرهنگی‌تاریخی البرز، ۲۰۰ میلیون تومان بودجه گرفت

آیین باور – سر‌پرست‌ معاونت میراث‌فرهنگی البرز گفت: «۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال بودجه …

دیدگاهتان را بنویسید