???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته / سامانه سرد و بارشی مهمان آخر هفته البرز

سامانه سرد و بارشی مهمان آخر هفته البرز

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز با اعلام وضعیت هشدار سطح نارنجی هواشناسی گفت: بر اساس اعلام هشدار هواشناسی، سامانه ای سرد و بارشی اتمسفر البرز را در برمی گیرد.

محمدرضا فلاح نژاد با بیان این مطلب اظهار داشت: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از تقویت بیش از پیش سامانه قوی و سرد بارشی در منطقه البرز مرکزی می باشد که به موجب آن از چهارشنبه  ظهر تا جمعه عصر وزش باد شدید ، رگبار و رعد و برق ، کاهش محسوس دما ، ارتفاعات کولاک متناوب برف بر اتمسفر البرز است.
وی افزود: همچنین بیشینه بارش ها به صورت کولاک متناوب و شدید برف به همراه وزش باد شدید مربوط به ارتفاعات استان به ویژه در مناطق طالقان ، دیزین و آسارا مورد انتظار می باشد.
این مسئول خاطر نشان کرد: بر این اساس بارش متناوب باران و برف ، رعد و برق،  وزش باد شدید و در ارتفاعات؛ کولاک برف و کاهش محسوس دما پیش بینی شده است.
مدیرکل بحران استانداری البرز خطاب به رؤسای مدیریت بحران شهرستان های استان بیان داشت: لغزندگی و آب گرفتگی موقت معابر شهری ، کاهش میدان دید ، سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل های فصلی در حوضه آبریز رودخانه کرج و کردان  و در ارتفاعات ریزش سنگ و  سقوط بهمن حین و پس از فعالیت سامانه از جمله اثرات قابل پیش بینی این مخاطرات است که باید بیش از مورد مسئولین ذیربط قرار گیرد.
فلاح نژاد در پایان سخنان خود توصیه کرد کوهنوردان با توجه به شرایط جوی از هرگونه صعود به ارتفاعات و قلل البرز مرکزی جدا خودداری کنند. 
وی افزود: اجتناب از توقف در دامنه کوه ها و جاده های کوهستانی به دلیل سقوط بهمن، اجتناب از توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل های فصلی به دلیل رگبار باران و سیلاب موقت، تجهیز خودرو به زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی و ارتباطی مناسب حین گذر از جاده های کوهستانی از جمله موارد مهمی است که باید بیش از پیش مورد توجه شهروندان قرار گیرد.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

نوروزگاه ۱۴۰۰ در کاخ مروارید برگزار می شود

آیین باور – «در‌صدد تدارک و بر‌نامه‌ریز‌ی برای بر‌گزار‌ی ۴ نو‌روز‌گاه در البرز هستیم که …

تکلیف سفرهای نوروزی مشخص شد پروتکل‌های سختگیرانه برای شهرهای زرد و آبی

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن تشریح آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور و …

سند توسعه ملی و آمایش البرز تدوین شد

نماینده عالی دولت در استان البرزدر جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که روز …

دیدگاهتان را بنویسید