???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / آخرین نوشته / افتتاح۶۳۰ کلاس درس تا مهر ۱۴۰۰ در البرز /افزایش سالانه ۱۷ هزاردانش آموز

افتتاح۶۳۰ کلاس درس تا مهر ۱۴۰۰ در البرز /افزایش سالانه ۱۷ هزاردانش آموز

آیین باور – نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: اکنون ۸۰ پروژه فعال در حوزه آموزش و پرورش البرز وجود دارد و تا مهرماه ۱۴۰۰ حدود ۶۳۰ کلاس درس آماده بهره برداری خواهد بود.

شهبازی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که روز چهارشنبه با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، با اشاره به بیانات امروز مقام معظم رهبری بمناسبت روز تبریز برای مردم، افزود: در این سخنرانی ارزشمند، مقام معظم رهبری به مباحث گوناگونی اشاره کردند که موضوعات مربوط به انتخابات پیش رو، بدعهدی های نظام سلطه و … از جمله آنها محسوب می شود.

وی با قدردانی از حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان و نمایندگان محترم مردم البرز در مجلس شورای اسلامی در این نشست، ادامه داد: وزیر محترم آموزش و پرورش امروز را در البرز بسر بردند و از ابعاد مختلف مسائل و دغدغه های آموزشی و پرورشی استان را مورد بررسی قرار دادند.

شهبازی گفت: مردم این استان بدلایل متعدد نیازمند توجه ویژه ملی هستند چراکه از تراکم و رشد روز افزون جمعیت، مهاجرت و تردد بالا و در مقابل ضعف در زیرساخت های مختلف رنج می برند.

وی با بیان اینکه وضعیت امروز ما حاصل برنامه های گذشته است و به طور قطع فردای مارا نیز برنامه ریزی حال تعیین می کند، افزود: برخلاف محدودیت های مالی که در این استان وجود دارد ولی تحولات موثری با برنامه ریزی منسجم در جهت آموزش و پرورش استان حاصل شده و ریل گذاری خوبی صورت گرفته است.

استاندار البرز با اشاره به تبعات شیوع بیماری عالمگیر کرونا در جهان که همگان را دچار وحشت و غافلگیری کرد، گفت: یکی از آسیب های اساسی این بیماری در موضوع آموزش بوده است و راه اندازی سامانه شاد در کشور، جدا از اشکالاتی که دارد، اقدامی بسیار موثر و کارآمد بود.

وی افزود: میانگین سرانه آموزشی در کشور ۵.۱۸ است و در البرز ۳.۸۰ است که در سال ۹۶ این رقم ۳.۲۶ بوده و با تلاش هایی که در این مدت صورت گرفت موفق شدیم این عدد را افزایش دهیم.

شهبازی با بیان اینکه سالانه ۱۷ هزار نفر به جمعیت دانش آموزی البرز افزوده می شود، عنوان کرد: به این معنا که سالی ۵۰۰ کلاس درس باید به مجموعه استان اضافه شود.

وی با بیان اینکه پایه بودجه ریزی استان از ابتدای تأسیس ضعیف بسته شده، گفت: در سال ۹۶ اعتبارات استانی و ملی البرز در حوزه آموزش و پرورش ۲۷ میلیارد تومان بوده که در سال ۹۹ به ۱۷۰ میلیارد تومان رسید که تاکنون ۱۱۰ میلیارد تومان نیز تخصیص یافته است.

استاندار البرز افزود: با این افزایش اعتبارات موفق شدیم پروژه های نیمه تمام آموزش و پرورش که سال ها رها شده و بلاتکلیف مانده بودند را به سرانجام برسانیم.

وی گفت: اکنون ۸۰ پروژه فعال در این حوزه وجود دارد و تا مهرماه ۱۴۰۰ حدود ۶۳۰ کلاس درس آماده بهره برداری خواهد بود.

شهبازی افزود: در کمیسیون ماده ۵ استان برنامه ریزی کردیم که هیچ فضای آموزشی در استان تغییر کاربری داده نشود و تنها موضوع مورد درخواست آموزش و پرورش مبنی بر تعیین تکلیف مدارس غیردولتی مورد بررسی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: همچنین دستور رفع تصرف املاک آموزش و پرورش استان صادر شد و این املاک پس از سال ها آزادسازی شده و در اختیار این اداره کل قرار گرفت.

استاندار البرز گفت: ۲ هزار تبلت برای دانش آموزان بی بضاعت نیاز بود که همراهی لازم جهت تهیه آنها صورت گرفت.

وی افزود: جلسه شورای بانک ها برای رفع مشکلات معیشتی فرهنگیان و اعطای تسهیلات به آنها در استان تشکیل شد.

شهبازی گفت: در خصوص دانشگاه فرهنگیان و توسعه آن مقرر شد که مدرسه همجوار آن به مکان دیگری منتقل شود و ۳ هکتار زمین به دانشگاه اعطا شود.

وی افزود: از وزیر محترم درخواست می شود در خصوص تخصیص اعتبار برای استقلال آموزش و پرورش شهرستان های فردیس و چهارباغ را مورد عنایت ویژه قرار دهند.

استاندار البرز گفت: اتحاد و انسجام بسیار خوبی در البرز وجود دارد تا مسیر توسعه این استان هموار شود.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

نوروزگاه ۱۴۰۰ در کاخ مروارید برگزار می شود

آیین باور – «در‌صدد تدارک و بر‌نامه‌ریز‌ی برای بر‌گزار‌ی ۴ نو‌روز‌گاه در البرز هستیم که …

تکلیف سفرهای نوروزی مشخص شد پروتکل‌های سختگیرانه برای شهرهای زرد و آبی

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن تشریح آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور و …

سند توسعه ملی و آمایش البرز تدوین شد

نماینده عالی دولت در استان البرزدر جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که روز …

دیدگاهتان را بنویسید