???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????

آیین باور-استاندار خوش رو و صبور و مهربان البرز را در حالی بدرقه کردیمکه بغض های سنگینی در گلو داشت و برخی سخران ها به کنایه او را کم کار و برخی اورا تلاشگری با دستان خالی در استانی ویژه خواندند.

سید حمید طهایی در این مراسم از کاستی هایی گفت که درابتدای تصدی پست استانداری وجود داشت و تا آنچه در توان داشت و انجام داده بود.

طهایی گفت:  مردم استان البرز پیش از فعالیت دولت تدبیر و امید از فقدان ‌سیاستی ‌پایدار در رنج بودند، از سوی دولتی بر مسند استاندار البرز قرار گرفتم که سیاست‌های آن مورد تائید مقام معظم رهبری است.همواره درصدد بودم در استان تحمل پذیرش مخالفان بالاتر رود و گفتگو حاکم شود..

استاندار سابق البرز: منتظر نماندم نازم را بکشند

طهائی بیان کرد: منتظر نماندم نازم را بکشند بلکه خود در راستای سیاست‌های ابلاغی ریاست جمهوری که شکی در آن نداشتم وارد عمل شدم تا از توان خود در خدمت‌رسانی به مردم بهره گیرم.

وی با اشاره به اینکه میزان رای برای مردم استان البرز به رئیس‌جمهور منتخب ۵۱ درصد در سال ۹۲ به بیش از ۷۰ درصد در سال جاری رسید، افزود: رسیدگی به سند آمایش سرزمین، احیای واحدهای صنعتی نیمه فعال و راکد ازجمله اقدامات انجام‌گرفته در استان محسوب می‌شود.

استاندار سابق البرز با اعلام اینکه در جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بیش از هزار و ۸۰ مصوبه در ارتباط با واحدهای تولیدی به ثبت رسید، اظهار کرد: حفظ اشتغال موجود، راه‌اندازی واحدهای تولیدی راکد، افزایش ۹۰ درصدی توسعه شهرک‌های صنعتی از دیگر اقدامات انجام‌گرفته محسوب می‌شود.

طهائی تصریح کرد: ۵۳۵ میلیون دلار میزان سرمایه‌گذاری خارجی صورت گرفته در البرز به شمار می‌آید، البرز در حوزه کشاورزی سرآمد بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ مرکز تحقیقاتی و پژوهشی در البرز وجود دارد، تصریح کرد: پارک علم و فناوری تخصصی کشاورزی البرز راه‌اندازی خواهد شد. ظرف حدود سه سال هزار و ۴۰۰ تخت بیمارستانی مدرن به مجموعه تخت‌های بیمارستانی البرز اضافه‌شده است.

وی بابیان اینکه سه بیمارستان در نقاط مختلف البرز در حال ساخت است که از این طریق ۵۳۰ تخت بیمارستانی تهیه و تجهیز می‌شود، ادامه داد: اقدامات لازم در خصوص تهیه و تدوین سند آمایش البرز در ابعاد استانی انجام‌شده است، این سند نقشه راهی برای تمامی طرح‌های عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و غیره خواهد بود.

طهائی با اعلام اینکه کنار گذرشمالی برای حل مشکلات ترافیکی کلان‌شهر کرج و سایر راه‌های مرتبط مصوب و اجرایی شده است، افزود: استان البرز قطب علم و فناوری کشور شناخته شد. سال گذشته در سفر رئیس‌جمهوری به البرز حدود ۹۹۵ میلیارد تومان اعتبار به استان تعلق گرفت که تاکنون ۵۰ درصد پروژه‌های مصوب اجرایی شده است.

طهایی با اشاره به اینکه از ۴۷ خدمت بیش از ۵۰۰ خدمت در البرز الکترونی شده است، اظهار کرد: کلنگ زنی موزه دفاع مقدس یکی دیگر از اقدامات انجام‌گرفته محسوب می‌شود .

استاندار سابق البرز با اشاره به اینکه به همت قوه قضاییه مقدمات مبحث مهم انتقال زندان‌های ملی به خارج از استان فراهم‌شده است، افزود: مقدمات انتقال زندان‌های ملی به تهران فراهم‌شده که این امر به مصوبه امنیت ملی نیاز دارد.

وی با تأکید بر اینکه رسیدگی به سکونتگاه‌های غیرمجاز موردتوجه قرارگرفته است، اظهار کرد: قرار بود ادامه مسیر همت وارد میدان امام حسین کرج شود که گرفتاری فراوانی را عاید شهر می‌کرد لذا تغییر مسیر به سمت چالوس مطرح و مورد تائید قرار گرفت.

شورای تأمین استان البرز شورای وحدت بود

طهائی یادآور شد: پروژه کنارگذر شمالی شهر با بیش از هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری با طول ۱۷ و نیم کیلومتر در حال اجرایی شدن است، فاز یک کنارگذر جنوبی توسط دولت تصویب‌شده است.

وی افزود: کلنگ تونل جاده اصلی هشتگرد به طالقان به زمین زده شد و از سفر ریاست جمهوری بودجه‌ای به این پروژه تخصیص داده‌شده است؛ این مسیر طی ماه‌های اخیر پیشرفت فوق‌العاده‌ای داشته که قابل‌تقدیر است.

استاندار سابق البرز با اعلام اینکه انتقال گاز سراسری به شهرستان طالقان یکی دیگر از اقدامات انجام‌گرفته بوده است، تصریح کرد: شورای تأمین استان البرز شورای وحدت بود

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری افزود: مردم در سال‌های گذشته شاهد تغییر پی‌درپی استاندار بوده‌اند که سعی داشتم در طول مدت خدمتم این مهم را کاهش دهم.
استاندار سابق استان البرز با بیان اینکه استان نوپای البرز نیاز به خدمات اولیه دارد، بیان داشت: بودجه لازم برای استان تازه تأسیس البرز تخصیص نشده بود و در این راستا محروم بوده‌ و با مشکلات بسیار مواجه شدیم.
وی با اشاره به استقرار ادارات مستقل در البرز تصریح کرد: طرح مطالعات آمایش سرزمین را با دعوت از مشاور آغاز کردیم و در دو سال گذشته این طرح با جدیت انجام شد و در نهایت سند چشم‌انداز تهیه‌شده می‌تواند ‌خط سیر استان را تضمین کند.
طهایی با بیان اینکه فعال نگه‌داشتن واحد‌های صنعتی موجود در استان را امتیاز مثبتی در پرونده خود می‌دانم، بیان داشت: پس از برجام با گشایش و رفع مشکلات مالی همراه شدیم که به این موضوع کمک کرد و بسیاری از واحد‌های بسته شده احیا شدند.
وی با بیان اینکه کمبود آب و زمین در البرز وجود دارد، خاطرنشان کرد: با افزایش ۹۰ درصدی وسعت در شهرک‌ها همراه بوده‌‌ایم.
استاندار سابق البرز ادامه داد: در راستای استفاده از پس‌آب در بخش کشاورزی درخواست کردیم ۱۵۰ میلیون مترمکعب از پس‌آب تهران به البرز بازگردد که از این مقدار ۳۰ میلیون مترمکعب محقق شد.
وی با بیان اینکه بیشتر اندیشمندان رشته کشاورزی از البرز هستند، گفت: با وجود ۱۰ مرکز ملی، مقرر شد پارک علم و فناوری نیز در البرز راه‌اندازی شود چراکه البرز مستحق این امر است.
طهایی تصریح کرد: استاندار جدید با توجه به سابقه خود در بهبود شرایط البرز تأثیرگذار خواهد بود.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری نمایشگاه دائمی و بین‌المللی در فرودگاه مکمل مهرآباد، گفت: در راستای الکترونیکی شدن استعلامات فعالیت‌های لازم انجام شده و تا حدودی این امر محقق شده است.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

تکلیف سفرهای نوروزی مشخص شد پروتکل‌های سختگیرانه برای شهرهای زرد و آبی

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن تشریح آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور و …

سند توسعه ملی و آمایش البرز تدوین شد

نماینده عالی دولت در استان البرزدر جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که روز …

سهام عدالتی‌ها ! برای سجام به دفاتر پیشخوان دولت نروید

ثبت نام در سامانه سجام نیازی به مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت ندارد. شهروندان می …

دیدگاهتان را بنویسید