خانه / خبر / مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان : البرزاستانی درسایه با کمبود امکانات

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان : البرزاستانی درسایه با کمبود امکانات

آیین باور- “استانی در سایه که نبود یا کمبود امکانات و زثر ساخت های لازم آنرا عقب نگهداشته است “.

جلسه شورای اداری استان عصر شنبه و با حضور استاندار جدید البرز برگزار شد و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این نشست از کمبود امکانات استان در سایه سخن گفت.

علی خیلدار گفت: فرهنگ مایه تنفس هر جامعه است، فرهنگ هوای اثرگذاری است که نمی‌تواند گلخانه‌ای و قطره‌ای تزریق شود.البرز استانی است که حتی یک سالن تخصصی برای اجرای برنامه های فرهنگی ،هنری و موسیقی ندارد.

وی افزود: استانی که بیش از ۴ هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز را تقدیم انقلاب کرده است،دارای آثار تاریخی ممتاز و مهد مفاخر بزرگی چون میرخانی و امیرخانی ،آیت الله طالقانی،استادکلهر،جلال آل احمد،استاد آقا میری و امثالهم است که هویت استان را حفظ کرده‌اند و با داشتن تاریخ ۷۰۰ ساله هنر تعزیه و شعر آیینی بسیار محروم است .

خیلدار تولید یک هزار عنوان کتاب و کسب رتبه ششم تولید در کشور را ظرفیتی قابل توجه برای استان دانسته و گفت:۱۵۶ ناشر و ۱۵۱ کانون تبلیغاتی در سطح استان فعالیت دارند وسال گذشته رقمی بالغ‌بر ۵۰ میلیون تومان خرید از ناشران بومی صورت گرفته است.

وی با اشاره به ۱۹۲ رسانه مجوز داراستان خاطر نشان کرد:تعدادی از ۹ فرهنگسرای تحت مدیریت ارشاد استان نیز متأسفانه کاربری اداری پیدا کرده اند.

بیش از ۲ هزار نفر حافظ قرآن استان البرز را به عنوان استان شاخص و پایلوت حفظ همچنین مامور تدوین اطلس قرآنی کشور کرده است.

.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

۲۵ هزار ویلای غیرمجاز در ساوجبلاغ

آزادسازی ۱۶۰ هکتار از اراضی تغییر کاربری یافته چهارباغ/ وجود ۲۵ هزار ویلای غیرمجاز در …

هر ثانیه ۱۰۰۰ لیتر آب شرب شهروندان کرج، صرف فضای سبز می شود

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر کرج گفت: با وجود محدودیت منابع آبی، …

افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی در کرج

آیین باور_ یکی از دغدغه های مسافرین درون شهری در زمان شیوع کرونا تعداد سرنشینان …

دیدگاهتان را بنویسید