خانه / اجتماعی / مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز: با رشد ۳٫۵ درصدی،۲ متر کمبود سرانه آموزشی داریم

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز: با رشد ۳٫۵ درصدی،۲ متر کمبود سرانه آموزشی داریم

آیین باور-مدیرکل آموزش و پرورش استان در جلسه شورای اداری که عصر شنبه در محل استانداری برگزار شد از رشد ۳.۳۶ درصدی دانش آموزان استان نسبت به سال گذشته خبر داد .

خسرو ساکی گفت: سال تحصیلی جدید با حضور ۴۶۲ هزار و ۷۴۷ دانش‌آموز در ۲۷۲۳ واحد آموزشی استان آغاز شده است   در حالیکه سرانه فضای آموزشی استان البرز  بالغ‌بر ۳ متر و میانگین این امر در کشور بیش از ۵ متر برآورد شده است.

و ی ادامه داد: ۲۴۵ هزار و ۳۳۵ دانش‌آموز در دوره ابتدایی با رشد ۳.۶۲ درصدی نسبت به سال گذشته و ۱۰۶ هزار و ۸۱۳ دانش‌آموز در مقطع متوسطه اول و  ۳۶ هزار و ۱۶۳ دانش‌آموز در حوزه فنی و حرفه‌ای با رشد ۱.۶۸ درصدی در حال تحصیل هستند.

ساکی بابیان اینکه پوشش تحصیلی این دانش آموزان در مقطع ابتدایی ۱۰۰ درصد، مقطع متوسطه اول ۹۸ درصد و متوسطه دوم ۹۱ درصد است، تصریح کرد:  در دوره ابتدایی بعد از تهران دومین استان در بحث تحت پوشش بردن دانش آموزان هستیم.

وی با اشاره به اینکه در مناطق روستایی جاده چالوس و روستاهای طالقان کلاس زیر ۵ نفر و در برخی مناطق کلاس‌بالای ۴۰ نفر جمعیت وجود دارد، ادامه داد: به ازای هر۲۴ دانش‌آموز یک کارمند در آموزش و پروش در حال فعالیت است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش البرز به فعالیت ۲۳ هزار و ۵۶۳ فرهنگی در البرز اشاره کرد و گفت: برخی مناطق خاص و پرجمعیت استان البرز بیش از ۶۵ درصد مدارس به‌صورت دو شیفته اداره می‌شود حال آنکه کسب بیش از ۹۰ مدال رنگارنگ در مسابقات و المپیادهای علمی متعدد ازجمله موفقیت‌های البرز است.

وی با شاره به اینکه بانوان فرهنگی ۶۸ درصد پرسنل این اداره کل را تشکیل می دهند گفت: برای برنامه ریزی دچار مشکل و با کمبود دبیر مواجه هستیم .

در حال حاضر از ۲۷۲۳ آموزشگاه استان ۱۴۰۹ واحد دولتی و باقیه غیر انتفاعی هستند.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

۲۵ هزار ویلای غیرمجاز در ساوجبلاغ

آزادسازی ۱۶۰ هکتار از اراضی تغییر کاربری یافته چهارباغ/ وجود ۲۵ هزار ویلای غیرمجاز در …

هر ثانیه ۱۰۰۰ لیتر آب شرب شهروندان کرج، صرف فضای سبز می شود

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر کرج گفت: با وجود محدودیت منابع آبی، …

افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی در کرج

آیین باور_ یکی از دغدغه های مسافرین درون شهری در زمان شیوع کرونا تعداد سرنشینان …

دیدگاهتان را بنویسید