خانه / خبر / استاندار البرز: مدیرانی قاطع،امین و پاکدست می خواهیم/ بازرسی سرزده از ادارات دستور کار است

استاندار البرز: مدیرانی قاطع،امین و پاکدست می خواهیم/ بازرسی سرزده از ادارات دستور کار است

آیین باور-” ما مدیرانی قاطع،امین و پاکدست،مشفق و امین می خواهیم. بازرسی سرزده از ادارات دستور کار است.”

محمدعلی نجفی در جلسه شورای اداری استان که عصر شنبه در سالن شهدای دولت استانداری  وبا حضور حداکثری مدیران کل دستگاه ها برگزار شد، ضمن قدردانی از تلاش ویژه سید حمید طهائی استاندار سابق البرز، گفت: نظم و انضباط با حضور به‌موقع مدیران ارشد در ادارات شکل می‌گیرد.  بدون شک مدیران و کارکنان موظف به رعایت منشور اخلاق در ادارات هستند؛ باید از فضای موجود برای توسعه‌یافتگی کشور بهره گرفت.

وی تاکید کرد: ارزیابی اقدامات انجام‌گرفته توسط دستگاه‌های اجرایی استان به‌صورت ماهانه، شش ماه یک‌بار و سالیانه الزامی است چراکه این امر سبب شناسایی ضعف و رفع مشکلات خواهد شد.

وی گفت :با توجه به مباحث اساسی استان، بایدتوجه ویژه‌ای به شاخص‌های مختلف داشته باشیم. رسیدگی به امور مردمی از اهمیت بالایی برخوردار است، حضور مدیران در شهرستان‌ها نکته حائز اهمیتی است که بایستی موردتوجه قرار گیرد و ترجیحاً جلسات بزرگ در ساعات اداری حذف و به ساعات غیر اداری موکول شوند.

وی تصریح کرد:ما “سرمایه گذار” می خواهیم ونه” سرمایه بر” اجرای صحیح قوانین حاکم بر جامعه بسیار مهم است. شرایط جذب سرمایه‌گذار در استان البرز باید فراهم شود، البرز در رده ۲۹ کشوری از حیث فضای کسب‌وکار قرار دارد که باور ناپذیر است و زیبنده این منطقه نیست.

نجفی افزود: ایجاد بستر لازم برای سرمایه‌گذاران حقیقی در استان البرز ضروری است، این منطقه در بخش صنعت و کشاورزی از پتانسیل بالایی برخوردار است.

.نجفی با تأکید بر اینکه رفع مشکلات تولیدکنندگان استان البرز در دستور کار قرار دارد و تسریع در این دسته از اقدامات آثار مثبتی را بر جای خواهد گذاشت، ادامه داد: نمی‌توانم شاخص بیکاری در البرز را به زبان بیاورم و بپذیرم.

وی با اعلام اینکه باید به تمام مسائل نظیر بخش فرهنگی، اجتماعی و ورزشی پرداخت اما بدون شک توجه به مباحث اقتصادی با توجه به شعار سال از اهمیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: برون‌ رفت از مشکلات یادشده به همکاری همگانی دستگاه‌ها و اقشار مختلف مردمی نیاز دارد.

وی بر فعال‌سازی کارگروه‌های تخصصی در بخش‌های مختلف تأکید کرد و ادامه داد: بحث اشتغال باید در کارگروه‌های ویژه و تخصصی موردتوجه و بررسی قرار گیرد، باید از تمام اندیشه‌ها در قالب نگاه اعتدالی در جهت برون‌رفت از مشکلات استفاده کرد.

استاندار البرز مدیران را به فعالیت دور از حاشیه سفارش کرد و یادآور شد: این مهم نکته‌ای بود که در مراسم تودیع و معارفه نیز مطرح کردم، توجه به مسائل حاشیه‌ای استان را از مسیر توسعه دور می‌سازد.

نجفی بابیان اینکه بازرسی سرزده از دستگاه‌های اجرایی برای بررسی عملکرد آن‌ها صورت خواهد گرفت؛ خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی باید به اتاق فکر، اندیشه و تعامل تبدیل‌شده و فعال‌تر از گذشته اقدامات لازم را انجام دهد.

وی توجه به شرکت‌های دانش بیان توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی را امری ضروری دانست و اظهار کرد: میزان سرمایه‌گذاری در امر آموزش یکی از شاخصه‌های مهم توسعه‌یافتگی در کشورهای مختلف محسوب می‌شود.

استاندار البرز زیباسازی ورودی شهرها، زیباسازی شهری و ایجاد فضاهای اقامتی را نکته حائز اهمیت دیگری مطرح کرد و گفت: شهر کرج باید زیباتر شود این امر در دیگر شهرها نیز باید موردتوجه قرار گیرد.

نجفی با تأکید بر اینکه مدیران استان باید نسبت به عملکرد خود با اصحاب رسانه مصاحبه داشته باشند، گفت: بدون شک مدیران باید در راستای ارتقای استان تلاشی چند برابر را پیش بگیرند.

وی در خاتمه گفت: رفع مشکل بیکاری و ایجاد فضایی پایدار در این بخش با توجه به روستاها امکان‌پذیر خواهد شد.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

۲۵ هزار ویلای غیرمجاز در ساوجبلاغ

آزادسازی ۱۶۰ هکتار از اراضی تغییر کاربری یافته چهارباغ/ وجود ۲۵ هزار ویلای غیرمجاز در …

هر ثانیه ۱۰۰۰ لیتر آب شرب شهروندان کرج، صرف فضای سبز می شود

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر کرج گفت: با وجود محدودیت منابع آبی، …

افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی در کرج

آیین باور_ یکی از دغدغه های مسافرین درون شهری در زمان شیوع کرونا تعداد سرنشینان …

دیدگاهتان را بنویسید