خانه / اجتماعی / مدیرکل بهزیستی استان : آینده ۱۱۰ هزار کودک زیر ۶ سال البرز، در گرو بازنگری سیستم آموزشی است

مدیرکل بهزیستی استان : آینده ۱۱۰ هزار کودک زیر ۶ سال البرز، در گرو بازنگری سیستم آموزشی است

آیین باور- ۱۱۰ هزار کودک زیر ۶ سال که به مهدکودک ها و پیش دبستانی ها سپرده می شوند ،سرمایه های آینده اند که سرنوشت آنها در گرو بزنگری سیستم آموزشی و تربیتی است.

مدیرکل بهزیستی استان البرز صبح امروز در همایش تربیت اسلامی – ایرانی که در سالن میلاد کرج برگزارشد ضمن اعلام مطلب فوق تاکید کرد: نهاد خانواده به عنوان اولین چهارچوب تشکیل دهنده زندگی اجتماعی کودک بسیار مهم است و خوشبخانه به سبب تغییر سبک زندگی مطالعه خانواده ها برای انتخاب مدرسه و مهد کودک بسیار فراگیر شده است .

داریوش بیات نژاد گفت: اگر چه بسیاری از خانواده ها توان تربیت فرزند را دارند به سبب تکمیل فرایند اجتماعی شدن فرزندانشان تمایل دارند آنها را به مهد و پیش دبستانی بفرستند و اینجاست که به سبب حرف شنوی کودک از مربی هم سالان ما را موظف می کند نظارت و دقت بیشتری برآموزه های این اماکن داشته باشیم .

وی با اشاره به اینکه سلامت جامعه در گروخانواده سالم است گفت: هنجار پذیری و اجتماعی شدن در خانواده به کودکان آموزش داده می شود پس باید خانواده ها را آموزش دهیم . تا سلامت روح و روان جامعه اصلاحذشود.

وی خاطرنشان کرد: در تقسیم بندی خانوار خانواده ها به سخت گیریا دیکتاتور,سهل گیر،دموکرات یا سالم و خانواده ای آشفته و پریشان . لازم است بگویم که تعداد خانواده های سالم بسیار اندک است و در صد قابل ملاحظه ای از خانواده های ما سالم نیستند و باید در عملکردشان تجدید نظر کنند.

بیات نژاد افزود: نقش مهدهای کودک و پیش دبستانی در آموزش های پایه بسیار مهم است و در شرایطی که زندگی امروزی از سنت عبور کرده و مدرن شده است ،پیشرفت و علم در زندگی مردم حضور یافته است،فضای آموزشی امروزه به گونه ایست که رغبتی برای حضور در بچه ها ایجاد نمی کند .

وی گفت: نیازمند تغییر اساسی در در نظام آموزشی و معماری مدارس هستیم باید در مهد های کودک سرمایه گذاری کنیم تا ضمن تقویت روحیه و توانمندی اجتماعی آنها را با نگاهی عاطفی و مهربان تربیت کنیم .

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

مساجد برای حضور نمازگزاران با رعایت پروتکل های بهداشتی باز است

ساعت کاری پاساژها به روال عادی بازگشت/همراهی مردم قابل تقدیر است نماینده عالی دولت در …

ریل گذاری قطار شهری کرج شهریور به پایان می رسد

استاندار البرز گفت: این پروژه ۶ونیم کیلومتری از ایستگاه چهار راه طالقانی به سمت ایستگاه …

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز : قدرت بیماری زایی کرونا در استان کاهش یافته است

از اوایل اردیبهشت ماه کاملا به سمت کاهش پیش رفتیم که تا امروز ادامه دارد …

دیدگاهتان را بنویسید