خانه / آخرین نوشته ها / در نوزدهمین جلسه شورای کرج چه گذشت

در نوزدهمین جلسه شورای کرج چه گذشت


آیین باور_ نطق پیش از دستور نوزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر کرج را مهدی حاجی قاسمی قرائت کرد و   در مورد پروژه های عمرانی مانند پروژه میدان سپاه (شهیدآجرلو) گفت: عملیات شمال به جنوب این پروژه هنوز به اتمام نرسیده است . با گذشت سه ماه از بهره برداری پروژه ۳۰ میلیاردی بدون معارض این مسیر از پروژه هنوز آماده نشده است.

دبیر شورای اسلامی شهر کرج ادامه داد: بهره برداری کامل از پروژه میدان سپاه(میدان شهیدآجرلو) که در مرکز شهر قرار دارد مورد توجه ویژه قرار داده شده و اگر بحث مباحث مالی برای پیشبرد آن لازم الاجرا است این مهم بکار گرفته شود.

همچنین محمد نبیونی رییس شورای اسلامی شهر کرج گفت: مدیران جوان در قالب جوانگرایی، پاکدستی در شهرداری استخدام شده اند  که نوید بخش آینده ای روشن برای کرج در زیر سایه همدلی و برابری است.

همچنین لایحه ای در ارتباط با افزایش مبلغ ۷۱ میلیارد ریال برای تکمیل و بهره برداری پارکینگ طبقاتی و کاربری های مکمل ساختمان ستاد مرکزی کرج مطرح شد که در بودجه سال ۹۵ اعتبار لازم آن جذب نشده بود.

برای به ثمر رساندن آن این لایحه دوفوریتی عنوان شد.

محمدرضا رضاپور معاون مالی اقتصادی شهرداری کرج در این مورد توضیح داد:  برای اعتبار لازم این پروژه از محل بودجه پروژه هایی که اولویت کمتری ندارد استفاده شده است تا این پروژه مهم به بهره برداری برسد.

رضا پور گفت: این ساختمان ۲۱ هزار مترمربع با کاربری های مختلف از جمله احداث ۷ طبقه پارکینگ است و مقرر شده مکمل ساختمان کنونی شهرداری کرج باشد .

وی خاطر نشان کرد: قرارداد اولیه پروژه برابر ۱۴ میلیارد تومان بوده است و از سهم قرارداد دوم آن که ۲۷ میلیارد بوده تنها ۲۳ میلیارد پرداخت شده و در نهایت برای تکمیل آن ۴۲ تا ۴۳ میلیارد هزینه کرد نیاز است.

وی توضیح داد: بیش از ۹۵ درصد این ساختمان ساخته شده است و در صورت تامین اعتبار افتتاح آن موجب آبادانی بیشتر خواهد بود.

همچنین انجام پروژه های دولتی از خصوصی هزینه های بیشتری دارد و شهرداری کرج در این مورد هزینه های زیادی را نسبت به دیگر ارگان ها متحمل می شود چون وظایف بیشتری برای اجرا در شهر برعهده این نهاد است.

عباس زارع نیر در تکمیل مباحث گفت: پروژه نهر سیاه جوب دیوار حائلی ندارد و سهم مهمی در سیما و منظر شهری ایفا می کند.

وی گفت:شایسته نیست این طرح نیمه کاره رها شود و در مقابل از ردیف اعتباری آن برای چنین پروژه ای که احداث پارکینگ طبقاتی است استفاده شود.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج افزود: دیگر پروژه تالار شهر کرج است که قرار است از بودجه آن، برای بهره برداری از پروژه نام برده شده استفاده شود و این برداشت های متعدد از چندین پروژه موجب بی انضباطی بیشتر و برداشت های بی رویه از بودجه های چندین پروژه عمرانی شهر است.

وی با بیان اینکه نیاز است که مشخص شود این رقم بودجه قرار است برای مواردی مانند تامین تجهیزات صرف شود یا تکمیل ابنیه ساختمان، افزود: برای تصمیم گیری در این مورد به بررسی بیشتر و تعیین هزینه کرد ها در بخش های مدنظر پروژه نیاز است.

مهدی حاجی قاسمی دبیر شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه این میزان بودجه برای تکمیل پروزه پارکینگ طبقاتی رقم بالایی است، گفت: در گذشته چندین میلیارد برای این پروژه اختصاص داده شده است و انجام آن با همین مقدار بودجه پیشین میسر است.

منصور وحیدی نایب رییس شورای اسلامی شهر کرج با توضیح اینکه اولویت بندی در مورد تدوین بودجه سال ۹۶ به درستی انجام نشده است، گفت: این بخش نیاز به بازنگری دارد تا در ادامه بر اساس آن متمم بودجه سال ۹۶ تعیین شود.

محمد نبیونی نیز با بیان اینکه بحث عقب ماندگی این پروژه باید مشخص شود، افزود: بگارگیری رویه مناسب در پروژه ها اهمیت زیادی دارد چون تاکنون هیچ پروژه ای به موقع انجام نشده است و آمار و ارقامی مشخصی به عنوان برآورد کلی پروژه های عمرانی که نشان دهنده شفافیت در پرداخت ها باشد مشخص نشده تا آن را به مردم ارایه دهیم .

رییس شورای اسلامی شهر کرج نیز عنوان کرد که مردم نسبت به عدم تکمیل پروژه نهر سیاه جوب شاکی هستند و افزود: شورای شهر برای اصلاح رویه اجرای پروژه ها به شهرداری کمک خواهد کرد تا دغدغه های مردم در مورد امور عمرانی شهر رفع شود.

حسین محمدی رییس کمیسیون محیط زیست شورا اسلامی شهر کرج با اعلام اینکه شهرداری کارشناسان توانمندی دارد گفت: باید بررسی شود که آیا می توان به جای استفاده از مشاورین در طرح ها از نیروهای امانی بهره برداری کرد.

به دنبال اعلام رای اعضای شورای اسلامی شهر کرج مبنی بر عدم تصویب این لایحه، برای بررسی بیشتر به کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج ارجاع داده شد.

در ادامه جلسه پیرامون لایحه دو فوریتی فعالیت وحید حشمتیان در سمت مدیر کل حراست شهرداری کرج و انتقال ماموریت وی از وزارت کشور به شهرداری کرج، عباس زارع رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج گفت: قبل از بکارگیری نیروها در شهرداری باید مجوز لازم از سوی شورای اسلامی شهر کرج اخذ شود.

وی با اشاره به اینکه شهرداری درخواست کرده تا شورا برخی لوایح مانند بررسی استخدام مدیران اجرایی شهرداری را به صورت غیرعلنی مطرح کند، گفت: تشخیص اینکه طرح نامه های محرمانه و لوایح در جلسات عملی یا غیرعملی بودن بر دوش شورای شهر کرج است و شهرداری نمی تواند در چنین مواردی دخالت کند.

رحیم خستو دیگر عضو شورای اسلامی شهر کرج انتصاب فردی در سمتی مانند مدیر کلی بازرسی شهرداری کرج که سیستم امنیتی و اطلاعاتی شهرداری کرج که پرونده های زیادی در اختیار دارد ، گفت: شهرداری کرج خود نیروهای متخصصی دارد که بومی استان هستند و درخوایت کرد که دیگر انتصاب افراد برای چنین پست های مدیرتی در شهرداری کرج خارج از سیستم توانمندی که در خود این ارگان فعالیت دارند نباشد.

به دنبال اعلام نظر اعضای شورای اسلامی کرج، این لایحه دو فوریتی به اتفاق آرا به تصویب رسید.

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

حضور پلنگ ایرانی در منطقه سیاه‌کوه قزاقستان تأیید شد

پلنگ ایرانی برای چندمین بار طی دو سال اخیر در یک پارک حیات ‌وحش در …

به همت مرکز اورژانس پیش بیمارستانی: دومین جلسه شورای سیاستگذاری پدافند غیر عامل تشکیل شد

به همت مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و اورژانس ۱۱۵ استان دومین جلسه شورای سیاستگذاری سلامت …

مدارس البرز روز شنبه سوم اسفند تعطیل شد

معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری البرز اعلام کرد: به دلیل فرایند اجرایی انتخابات تمام مدارس …

دیدگاهتان را بنویسید