???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / صفحه نخست / طرح جامع گردشگری البرز، چیزی شبیه بوی کباب

طرح جامع گردشگری البرز، چیزی شبیه بوی کباب

آیین باور _ جلسه کارگروه گردشگری استان البرز در حوزه استاندار و با حضور مدیران کل دستگاه ها برگزار و مطالعات مشاور واسپور باز خوانی شد.در این نشست مطالعاتی که صرفا بررسی وضعیت موجود درسال های ۹۱ تا ۹۳ بوده و در همان مقطع مسکوت مانده ارایه شد.
استاندار البرز پس از پایان گزارش مشاور از خبرنگاران خواست تا سالن جلسه را ترک نمایند تا برای تصمیم گیری ادامه همکاری با مشاور و بررسی چگونگی ادامه کار وارد بحث شوند.زیرا به نظر می رسید که او نیز مانند خبرنگاران و مدیران کل حاضر در جلسه از آنچه شنیده بود به ستوده آمده و بی فایده بودن ادامه این همکاری فکرش را مشغول کرده است. مشاوری که حتی از تلفظ درست “هَلِجرد”عاجز بود و برای خواندن نام اشتهارد چنان دچار مشکل شده بود که انگار با زبان چینی نوشته شده است. حتی نان کارگروه ها و کمیته ها را نمی دانست . این خانم دکتر حتی اطلاع نداشت شهر کرج چهارمین کلانشهر است و نه سومین . بدیهی است که اگر این پژوهش ها نیز ادامه پیدا کند ره به ترکستان است.

این که مشاوری ارزان قیمت چنانچه این خانم دکتر نیز در صحبت هایش اشاره کرد،طرح را انجام دهد شاید از نظر شعار های اقتصاد مقاومتی تناسب داشته باشد اما از نظر مقاومت اقتصادی به معنای دوام آوردن تا مرحله جبران عقب ماندگی ها ….
آنچه در زیر می خوانید چکیده اهم گزارش های مشاور طرح جامع گردشگری استان استکه  می تواند حتی از حاصل تلاش کارشناسان خود بخش های اداری یا فضاهای اینترنتی بدست آمده باشد. اگرچه منکر زحمت های این شرکت نمی توان شد اما به عنوان کارشناس مدیریت جهانگردی معتقدم دو سه سال زمان برای تهیه این کلی گویی ها بیش از حد زیاد است و اطلاعاتی نیست که نشود آنها را از روی گوگل مپ و یا میراث فرهنگی و ارشاد و … بدست آورد . که پایان نامه های دانش جویی بسیار تکمیل تر و البته راهبردی تر هستند.
بررسی برنامه استراتژیک گردشگری استان البرز ، امکان سنجی و مطالعات تلاش می کند سند پایه ای را جهت بالفعل کردن راهکار ها تدارک ببیند.
گفتنی است مشاور طرح از عدم همکاری ادارات در ارائه اطلاعات و آمار و محرمانه خواندن آن گلایه کرد و پیشنهاد داد چنانچه چشم انداز اینده توسعه استراتژیک البرز گردشگری است، باید نگاه متفاوت و ویژه شود.

استاندار البرز پس از شنیدن گزارش طولانی شرکت واسپور بر لزوم ایجاد یک سند کاربردی برای ایجاد اشتغال در گردشگری با نگاه به بخش خصوصی تاکید کردو گفت: با توجه به برنامه ششم توسعه باید نگاه کنونی ما فقط واگذاری امور به بخش خصوصی باشد.
دکتر نجفی پس از شنیدن نقدهای مدیران کل  ونماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد استان مبنی بر عدم توجه به بخش فرهنگی و زیر ساختهای فرهنگی در گردشگری در این طرح گفت: این از طرح های ضروری است که نقش مهمی را در اشتغال ایفاء می کند که لازم است تدابیر جدی دراین زمینه صورت گیرد و فرهنگ و هنر باید در طرح جامع دیده شود .

استاندار با اشاره به از بین رفتم اعتماد به مشاوران به دلایل کمکاری و سوءاستفاده از تجارب کارشناسان ادارت و چاپ کتابچه ای که فقط برای طاقچه مناسب است گفت: برای اجرایی شدن طرح باید به دنبال راهی باشیم که هر چه سریعتر به بخش های نهایی و عملیاتی کاربردی این طرح برسیم . ما به دنبال سند کاربردی سریع در حوزه گردشگری هستیم تا در بحث اشتغال از ظرفیت آن بهره مند شویم .

ما نیز امیدواریم با بهره گرفتن از کارشناسان گردشگری استان و صاحب نظران،بومیان مسلط به محلات و طبیعت و کوهستان و تاریخ فولکلور این منطقه،بهره برداری از عکس های قدیمی ،تدوین خاطرات و تاریخ و عکسهای محلات و مناطق قدیمی کتابچه گردشگری مناسبی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی منتشر شود. داستان لیلا و پلنگ در کندلوس از جمله بهانه های گردشگری برای آدمهایی است که برای دیدن خانه لیلا کوه های پر پیچ و خم کجور ذا در مازندران بالا می روند و ما درالبرز داستان های عاشقانه بسیارو ثبت شده در نیراث ناملموس داریم که خود قطره ای از دریای ناشناخته گردشگری این دیار کهن بودم و ناشناخته است.

فریبا کلاهی

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

برداشت گل محمدی از مزارع نظرآباد آغاز شد

رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان نظرآباد گفت: در سال زراعی جاری و برای نخستین بار …

پیام های آموزشی در خصوص واکسن کرونا ویژه افراد بالای 70 سال

آیین باور- تزریق واکسن باعث می شود سیستم ایمنی بدن در صورت ورود عامل عفونی …

باورهای غلط و حقایق درباره واکسن های کووید 19

یکی از عللی که برخی از افراد را در واکسن زدن دچار تردید می نماید …

پاسخی بگذارید