خانه / آخرین نوشته ها / روز بین المللی همبستگی بشر یاد باد

روز بین المللی همبستگی بشر یاد باد

آیین باور – روز همبستگی بشر با هدف توسعه پایدار (SDGs) برای رسیدن به یک دستور العمل جدید و فراگیر برای توسعه کشورهای جهان، انتخاب شده است.

این سند در راستای اهداف توسعه هزاره (MDG) و برای از بین بردن فقر، حفاظت از کره زمین و حصول اطمینان از کرامت انسانی برای همه بشر، به تایید و موافقت رهبران جهان رسید.

دستورالعمل جدید اهداف توسعه پایدار(SDGs) با تمرکز به دو محور اساسی یعنی انسان و سیاره زمین، و با پشتیبانی از حقوق بشر و در پرتوی مشارکت جهانی، مصمم به نجات مردم جهان از فقر، گرسنگی و بیماری است. بدیهی است که تحقق این آرمان ها بر پایه همکاری و همبستگی جهانی میسر خواهد شد.

به تعبیر سازمان ملل متحد روز بین المللی همبستگی روزی برای جشن گرفتن وحدت در عین کثرت، روز یادآوری به کشورها برای احترام به توافق نامه های بین المللی شان، روز بالا رفتن آگاهی عمومی از اهمیت همبستگی، روز تشویق بحث درباره طرق ارتقا همبستگی برای دستیابی به اهداف توسعه هزاره شامل از بین بردن فقر و روز تشویق ابتکارات در جهت از بین بردن فقر است.

در این روز اهمیت اقدام جمعی در توجه به چالش های جهانی و اهداف توسعه جهانی مد نظر قرار می گیرد . همه ما باید به طور جمعی و با همبستگی و مشارکتی جهانی در خصوص حل این چالش بزرگ اقدامات مناسبی اتخاذ کنیم.

کمک به اقشار آسیب پذیر، باعث ارتقا و پیشرفت همه ما می شود. اجازه دهید تا در روز بین المللی همبستگی بشر، با تأکید مجدد بر انسانیت مشترک مان، به دفاع از ارزش های مشترک بپردازیم و آینده ای بهتر را برای همه انسان ها محقق کنیم.

اعلام روز ۲۰ دسامبر به عنوان روز همبستگی بین المللی بشر، راهکاری برای دست یابی به آرمان های جهانی صلح، حقوق بشر و توسعه است که هر سه جزو اهداف اولیه سازمان ملل متحد و جامعه بین المللی هستند.

غلامی

درباره‌ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

همچنین ببینید

ایجاد اتاق ایزوله در گرمخانه‌های پایتخت

سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران از ایجاد اتاق ایزوله در گرمخانه‌های پایتخت …

حضور پلنگ ایرانی در منطقه سیاه‌کوه قزاقستان تأیید شد

پلنگ ایرانی برای چندمین بار طی دو سال اخیر در یک پارک حیات ‌وحش در …

به همت مرکز اورژانس پیش بیمارستانی: دومین جلسه شورای سیاستگذاری پدافند غیر عامل تشکیل شد

به همت مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و اورژانس ۱۱۵ استان دومین جلسه شورای سیاستگذاری سلامت …

دیدگاهتان را بنویسید