???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / اقتصادی / اسحاق جهانگیری درکرج: برای هر اتفاقی در مقابله با برجام آماده ایم

اسحاق جهانگیری درکرج: برای هر اتفاقی در مقابله با برجام آماده ایم

آیین باور_ دکتر اسحاق جهانگیری در یازدهمین کنفرانس دوسالانه اقتصاد کشاورزی ایران که در پردیس کشاورزی دانشگاه تهران ( کرج) برگزارشد گفت برای هراتفاقی در مقابله با برجام آماده ایم و راه حل های لازم را داریم‌.

وی با اشاره به اینکه تربیت مدیران کشور و تربیت بهترین نهادهای علمی در دانشگاه رخ می دهد و باید به آن توجه اساسی شودگفت:  متخصصین رشته های مختلف هزینه می کنند تا با همفکری هم به پیشرفت کشور کمک کرده و پای ثابت توسعه هستند.

برجام نشان دهنده قدرت ایران است آمرکا می گوید کلاه سر ما رفته است .شما آی کیو پایین داشتید، اروپا و سازمان ملل و باقی کشور ها چی؟ما به نتیجه و تفاهمی رسیدیم که از بزرگترین تفاهم‌های دیپلماسی دنیاست.کشوری که اینجور حرکت می کند و بازهم می خواهد مشکلات مردم را حل کند عجیب است. هرچه پیش آید ما برای هر شرایطی آمادگی داریم .کشور را اداره خواهیم کرد و تصمیم های مفید خواهیم گرفت.

با جامعه مایوس نمی توان مقابل چالش ها ایستاد

وی افزود: وقتی می گوییم سیاست، یعنی جریان سیاسی، یعنی اطمینان بخشی به جامعه، یعنی افقی پیش روی چالش ها باز کنیم. با جامعه مایوس نمی شود با چالشها مقابله کرد.

بزرگنمایی مشکلات کشور را حل نمی کند

جهانگیری گفت:  به توسعه رسیدن وحدت می خواهد. نگران وضعیت مخاطره آمیز کشور بودن در عین ترسیم کشور با آینده بحرانی، به اقتصاد و سیاست لطمه می زند و هزینه براست . کشورها تلاش می کنند مشکلاتشان را کوچک و حل کنند اینجا مسائل را چنان بزرگ می کنند که قابل حل نیست.

حس بی دولتی جامعه را مایوس می کند

معاون اول رئیس جمهور گفت: حس بی دولتی را در کشور ترویج می کنند مردم مایوس شوند. امروز کشور بیش از مشکل خود با بزرگنمایی مشکلات رو به روست .
هیچ کشور مقتدری در دنیا نیست که با مشکل اقتصادی سیاسی رو به رو نباشد . هیچ وقت مشکلات این چنینی یک کشور را از هم نمی پاشاند.
وی خاطر  نشان کرد: کشوربزرگی چون ایران که از مشکلات اساسی با سربلندی بیرون آمده است ، از پس مشکلات دیگر هم بر می آید.. تخریب و تضعیف و ایجاد کینه و سوتفاهم درجامعه خطر ساز است.

جهانگیری گفت: ایران کشور بزرگی است و صاحب نظران بسیار دارد. در همین کنفرانس متخصصین گرد هم آمدند تا باخرد جمعی مشکلات را حل کنند.ما در همه بخشها نشان دادیم توانمندی کشور برای حل مشکلات زیاد است.

دولتها نقش جدی در این مقوله دارند اما گاهی ممکن است زیاده روی کنند و فکرکنند دولت همه کاره و سیاست گذار اقتصاد است و باید فقط از دولت خواست و اینکونه کشور ها از غافله عقب می مانند.

وی گفت: چالش های روبه روی کشور نیازمند گفتگوست که مهم ترین راه حل چالش هاست و نتیجه گفتگو ها را باید به مشاوره بگذاریم . تشکیل هم اندیشی های علمی چالش های علمی پیش رو را مشخص می کند ما باهم باید به راه حل برسیم .

جهانگیری گفت: مسائل امروز کشور ساده و تک بعدی نیست و به دلیل طولانی شدن از ساده به مرکب و چند وجهی تبدیل شدند.موضوع آب را صرفا نمی توان در حوزه خودش بررسی کرد.

وی افزود: وقتی به مسائل اصلی کشور فکر می کنیم مسائل سیاسی است.اینکه به راه حل ها فکر کنیم و  به تفاهم برسیم ابعاد سیاسی بیش از پیش خود را نشان خواهد داد.راه حل فوری و دراز مدت می خواهیم و برسر راه حل ها باید به تفاهم برسیم و فهرستی از مسائل پیش روی کشور باید داشته باشیم . د

جهانگیری افزود: در بخش اقتصاد با فهرست بلند بالای مشکلات مواجهیم: فقر مردم، بیکاری، سرمایه گذاری، محیط زیست مسائل جدی است.
محیط زیست مردم را آزار می دهد در شرق و غرب و جنوب کشور آب و ریز گرد و آسیب اجتماعی در همه بخش ها وجود دارد.

وی تصریح کرد: کدام یک از اینها تنها یک راه حل تخصصی و فنی دارد. بدون‌گفتگو و تفاهم نمی توان به اینها پرداخت بدون انسجام قوای تاثیر گذار نمی شود با این چالش ها مقابله کرد.

جهانگیری خاطر نشان کرد: سال ۹۳ شش ماه پس از دولت روحانی رشد اقتصادی را مثبت کردیم . روزی ۱ میلیون بشکه فروش داشتیم اما تورم و جهت گیری را در مسیر درست قرار دادیم.
چند فاز پارس جنوبی به بهره برداری رسید؟ در زمان دکتر خاتمی در برداشت با قطر مساوی بودیم دوره بعد زیر سهم قطر از پازس جنوبی برداشت کردیم در این دوره کمی بیشتر از قطر  . اینها ساده نیست.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

باورهای غلط و حقایق درباره واکسن های کووید 19

یکی از عللی که برخی از افراد را در واکسن زدن دچار تردید می نماید …

عرصه و حریم تپه باستانی عرب‌آباد ساوجبلاغ، آزاد شد

آیین باور_ فرمانده یگان‌حفاظت میراث‌فرهنگی البرز از آزاد‌سازی عرصه و حریم تپه باستانی عرب‌آباد قوهه …

کرونا همچنان قربانی می گیرد، 32 البرزی دیگر

️رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز اعلام کرد:» از دیروز تا امروز ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰، ۱۵۷ …

پاسخی بگذارید