???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / اجتماعی / اتوبان همت؛ یک قدم تا خط پایان/طالقان یک ساعت نزدیکتر از همیشه

اتوبان همت؛ یک قدم تا خط پایان/طالقان یک ساعت نزدیکتر از همیشه

آیین باور_ مدیر کل راه و شهرسازی استان البرز ظهر یکشنبه در نشست خبری در شهر جدید هشتگرد از تقویم پروژه های عمرانی و درصد تکمیل و پیشرفت آنها خبر داد.

تقی رضایی با اشاره به اینکه تاسیس میز خدمت ۷۰ درصد خدمات را الکترونیکی کرده گفت: تنها ۲۵ درصد مراجعآن نیازمتد حضور در طبقات اداره کل بوده و باقی در راه رو پایین پاسخگویی می شوند..

وی پس از بازدید میدانی خبرنگاران از مراحل ساخت تونل جاده هشتگرد طالقان  گفت: عملیات اجرایی تونل جاده طالقان – هشتگرد از سال گذشته آغازشده است و طبق برنامه طی دو سال باید به بهره‌برداری برسد.

رضایی گفت تلتش ما این استکه تا پایان سال مالی جاری جاده طالقان زیر بار ترافیک برود و افزود: البته تنها ۲۲ میلیارد از اعتبار ۹۰ میلیارد تومانی مورو نیاز تخصیص‌یافته است.

رضایی با بیان اینکه احداث ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی در البرز در دستور کار قرار دارد، گفت: برخی از راه‌ها نیاز به ترمیم دارند و تقریباً به فراموشی سپرده‌شده‌اند. حدود ۷۰ درصد از راه‌های روستایی استان آسفالت هستند که می‌توانیم آن را به ۱۰۰ درصد ارتقا دهیم. برای احداث ۲۶۲ کیلومتر راه روستایی قرارداد منعقدشده است که برای آن حدود ۷۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص‌یافته است.

اتوبان غدیر امنیت و کیفیت را به مردم هدیه می کند

وی با اشاره به پروژه راه‌سازی آبیک به چرم شهر، گفت: این پروژه به‌عنوان کمربندی عمل می‌کند. مسیر این پروژه حدود ۱۵۸ کیلومتر است و تاکنون ۴۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در چهار قطعه در حال انجام عملیات اجرایی است.

مدیرکل راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه این جاده در هنگام حوادث و بلایای طبیعی برای تخلیه مردم از شهر می‌تواند مورداستفاده قرار گیرد، گفت: قطعه چهار این پروژه امکان زیر بار ترافیک رفتن دارد.

تنها ۱۵ درصد تا پایان عملیات اتوبان همت باقی است

رضایی در بخش دیگری به وضعیت بزرگراه همت اشاره کرد و گفت: در حال حاضر این پروژه ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، امیدواریم تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.

وی همچنین در خصوص وضعیت آزادراه تهران – شمال، گفت: بنیاد مستضعفان مدیر اجرایی این پروژه است و چهار هزار نیرو در  آن مشغول به کار هستند.

آزاد راه تهران_شمال بیش از ۹۰ درصد تکمیل شده است

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز پیشرفت فیزیکی آزادراه تهران – شمال را ۹۳.۵ درصد اعلام کرد.

رضایی در بخش دیگری به وجود معارضان در پروژه راه‌سازی نجم‌آباد به اشتهارد اشاره کرد و گفت: قطعه سوم این پروژه جزو مصوبات سفر هیئت دولت بوده است. امیدواریم این پروژه نیز تا پایان سال جاری بهره‌برداری شود.

مسکن مهر در حال تکمیل است

وی با اشاره به وجود ۹۰ هزار مسکن مهر در استان البرز، گفت: از این میان ۷۰ هزار واحد تکمیل و ۵۰ هزار نیز با فروش اقساطی رسیده است. همچنین تلاش می‌کنیم در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر پروژه‌های دارای متقاضی را تکمیل کنیم‌.

۱۵ محله محروم در طرح جامع گنجانده شدند

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز با بیان اینکه حدود یک‌سوم مردم استان البرز در مناطقی زندگی می‌کنند که نیاز به بازآفرینی شهری دارد، گفت: در ۱۵ محله مختلف ازجمله مهدی‌آباد، جعفرآباد، ده نظرآباد و غیره اقدامات لازم برای بازآفرینی شهری انجام می‌شود.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

چهل و پنجمین جلسه ستاد كرونا دانشگاه برگزار شد

در این نشست وضعیت بیماری کرونا و سازوکار لازم در بخش بهداشت ، درمان و …

هوای ناسالم میهمان البرزی‌ها می‌شود

ه گفته مدیرکل هواشناسی البرز کیفیت هوای استان به سبب تغییرات جوی، از امروز پنجشنبه …

دو ماه ديگر البرز از صادرکنندگان خوب واکسن کرونا در جهان می شود

آیین باور _پروژه های بیمارستانی ناتمام البرز تا پایان دولت به بهره برداری می رسند/استاندار …

پاسخی بگذارید