???????? ???????????? ?????????? ???????? ???????? ????????????
خانه / البرز / گردشگری طالقان و دسترسی کرج در انتظار گشایش جاده جدید

گردشگری طالقان و دسترسی کرج در انتظار گشایش جاده جدید

آیین باور -مدیرکل راه و شهر سازی استان البرز از پیمایش آخرین گام ها به سمت خط پایان پروژه بزرگراه همت خبرداد و گفت: این پروژه به ۸۵ درصد پیشرفت رسیده و سعی داریم آن را طی سال جاری زیر بار ترافیکی ببریم.

وی در نشست خبری که در شرکت عمران شهر جدید هشتگرد برگزار شد افزود: آزاد راه-تهران شمال، به مدیریت اجرایی بنیاد مستضعفان و چهارهزار نفر نیرو  در حال ساخت است .

رضایی گفت: این  ابر پروژه پروژه به مرحله‌ای رسیده که به امید و آرزوهای مردم جامه عمل می‌پوشاند و با پیشرفت فیزیکی   ۹۳.۵ درصد امیدوارم تا پایان امسال زیربار ترافیک برود.

مدیرکل راه و شهرسازی البرز پروژه قطعه سوم نجم آباد به اشتهارد را از دیگر راه های درحال ساخت و حیاتی البرز دانست و گفت: این مسیر قطعه‌ای است که جزو مصوبه سفر هیات دولت و دارای معارض بود، گاوداری‌ها و غیره در این مسیر قرار گرفته بودند اما اقدامات لازم انجام شده و تلاش می‌کنیم که امسال این پروژه را به بهره برداری برسانیم.

وی همچنین به پروژه آبیک به چرم شهر نیز اشاره کرد و گفت: مسیر این پروژه حدود ۱۵۸ کیلومتر است و تاکنون ۴۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در ۴ قطعه در حال انجام عملیات است.

مدیرکل راه و شهرسازی البرز پدافند غیر عامل را یکی از اهداف این پروژه اعلام کرد و افزود: این جاده در هنگام حوادث و بلایای طبیعی برای تخلیه مردم از شهر می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه قطعه چهار این پروژه امکان زیر بار ترافیک رفتن دارد؛ خاطرنشان کرد: این پروژه از اوایل دولت تدبیر و امید شروع شده و می‌خواهیم طی سال جاری آن را به بهره برداری برسانیم.

طالقان نزدیکتر می شود

رضایی همچنین پیرامون وضعیت فعلی جاده جدید دسترسی هشتگرد به طالقان گفت: تا یک سال و نیم گذشته ۳۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی به این پروژه تخصیص داده شده است.

همچنین وی وضعیت پیشرفت عملیات اجرایی این پروژه  را در سه قطعه در حال انجام  و اتمام خواند و گفت:  قطعه اول آن حدود ۱۹ کیلومتر است. طول تونل  در قطعه دو  یک کیلومتر و با احتساب دو راه دسترسی حدود پنج کیلومتر مسیر را شامل می شود.

وی یاد آور شد: قطعه سوم پروژه هشتگرد – طالقان   از شهر جدید هشتگرد آغاز شده و به سمت قسمت خروجی قطعه دو امتداد می‌یابد. با تکمیل این مسیر حدود ۳۵ کیلومتر ارتباط طالقان به مرکز استان کوتاه‌تر می‌شود و زمان سفر نیز حدود یک ساعت کاهش می‌یابد.پیشرفت فیزیکی راه هشتگرد – طالقان با احتساب تونل حدود ۵۵ درصد است‌.

وی در ادامه به وضعیت پیشرفت این پروژه اشاره کرد و افزود: پیشرفت عملیات اجرایی این پروژه طی سال گذشته بدون احتساب تونل، حدود ۳۵ درصد بوده که این میزان از سال گذشته تاکنون به ۷۵ درصد  رسیده است.

تقی رضایی افزود: نیاز باقی مانده تامین هزینه ای ساخت90 میلیارد تومان است و اینکه تونل این پروژه به تنهایی حدود ۵۰ میلیارد تومان هزینه دارد؛ قطعات اول تا سوم نیز حدود ۴۰ میلیارد تومان اعتبار لازم دارد.

وی همچنین گفت: تکمیل تونل این پروژه در برنامه‌ای ۲۴ ماهه قرار دارد که در صورت تامین منابع مالی آن، زودتر از موعد به اتمام می‌رسد. پیش بینی می شود که در سال اول بهره برداری روزانه ۱۵ هزار وسیله نقلیه از این مسیر عبور کند‌.

درباره ی فریبا کلاهی

روزنامه نگار و مدیر مسئول پایگاه خبری آیین باور

مطلب پیشنهادی

هوای ناسالم میهمان البرزی‌ها می‌شود

ه گفته مدیرکل هواشناسی البرز کیفیت هوای استان به سبب تغییرات جوی، از امروز پنجشنبه …

دو ماه ديگر البرز از صادرکنندگان خوب واکسن کرونا در جهان می شود

آیین باور _پروژه های بیمارستانی ناتمام البرز تا پایان دولت به بهره برداری می رسند/استاندار …

کشاورزان ساوجبلاغ، پیشتاز تولید محصول سالم

آیین باور_ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ گفت: ۴۰ درصد از گواهی های صادره نشان …

پاسخی بگذارید