شنبه، 19 خرداد 1403 - 12:21

استاندار البرز:

شاخص معضلات اجتماعی روند نزولی دارد

دستاورد بارز تلاش ها در استان کاهش ۲۱ درصدی مجموع جرائم است.

استاندار البرز گفت: دستاورد بارز تلاش ها کاهش ۲۱ درصدی مجموع جرائم در استان و ۳ درصد نیز اثرگذاری در کاهش آسیب های اجتماعی کشور است.

مجتبی عبداللهی در نشست با مدیران کل امور اجتماعی استانداری های سراسر کشور که با حضور رئیس سازمان امور اجتماعی کشور، شنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۳ در محل اردوگاه امام علی(ع) در محمدشهر برگزار شد با اشاره به اهمیت مسائل اجتماعی گفت: البرز پرتراکم ترین و مهاجرپذیرترین استان کشور محسوب می‌شود و یک سوم جمعیت استان حاشیه نشین هستند.

وی افزود: با این تفاصیل مسائل اجتماعی استان را در قالب قرارگاه مورد پیگیری قرار دادیم و اکنون در بسیاری از شاخص های معضلات اجتماعی روند نزولی داریم که دستاورد بارز آن کاهش ۲۱ درصدی مجموع جرائم در استان و ۳ درصد نیز اثرگذاری در کاهش آسیب های اجتماعی کشور را شاهد بودیم.

عبداللهی گفت: زندان رجایی شهر نیز تعطیل شد و درصدد هستیم بخشی از زندان را به دانشگاه فرهنگیان کنیم که در دنیا بی نظیر خواهد بود. 

وی با اشاره به سامانه سخا (سامانه خیر و احسان ) افزود: استان البرز بعنوان پایلوت اجرای سامانه سخا تعیین شد و این امر بخوبی اجرایی شد و خدمات عادلانه و مطلوب با برنامه ریزی دقیق و مسیر صحیح به نیازمندان ارائه می شود. 

استاندار البرز گفت: اگر قرار باشد توشه ای برای دنیا و آخرت خود داشته باشیم از راه ارائه خدمات اجتماعی بویژه برای محرومان محقق می‌شود. 

وی افزود: بسیاری از معضلات و مشکلات کشور با ساماندهی مسائل اجتماعی حل خواهد شد و کشور را به سوی تعالی و پیشرفت شتاب می گیرد. 

عباسی رئیس سازمان امور اجتماعی کشور نیز در این نشست ضمن ارائه گزارش از هدف و مسئولیت سامانه سخا (سامانه خیر و احسان)، روحیه جدی و اشراف عبداللهی استاندار البرز به مسائل اجتماعی و فرهنگی و دستاوردهای قرارگاه اجتماعی را مورد تقدیر قرار داد و اقدامات استان البرز در این حوزه را الگویی شایسته برای سایر استان ها دانست.

وی همچنین اضافه کرد: اگر قرار باشد ۲ استاندار موفق در امور اجتماعی و فرهنگی را نام ببرم، رتبه برتر از آن استاندار البرز است.


کدخبر: 1789