سه‌شنبه، 22 خرداد 1403 - 23:03

بخش دوم سامانه برخط بارنامه البرز اجرا شد

بخش دوم سامانه برخط بارنامه الکترونیک در استان البرز اجرایی شد.

آیین باور - معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز گفت:  با هدف ارائه خدمات بهتر به رانندگان و صاحبان کالا، شرکت های حمل و نقل و نهادهای کنترلی و نظارتی ،اعتبارسنجی راننده پیش از صدور سند حمل و الکترونیکی کردن اسناد حمل و نقل بخش دوم سامانه برخط بارنامه الکترونیک در استان البرز از تاریخ بیستم خرداد ماه سال جاری اجرایی شد .

میثم قدمی افزود: این طرح به مدت ۱۵ روز به صورت آزمایشی و برای اصلاح و تدقیق شماره تلفن همراه رانندگان در سامانه کارت هوشمند اجرا و سپس به طور کامل اجرایی می شود.

قدمی به نحوه اجرای طرح در استان البرز اشاره کرد و افزود: ایجاد پیش نویس بارنامه الکترونیکی توسط شرکت حمل و نقل، ارسال رمز یکبار مصرف ۶ رقمی از شماره ۵۰۰۰۱۴۱  و ۵۰۰۰۱۴۳  به شماره همراه رانندگان و صدور بارنامه الکترونیک و دریافت کد رهگیری از سامانه بارنامه برخط به عنوان نحوه اجرای این طرح در استان مشخص شده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز تصریح کرد: از مزایای این طرح میتوان به فراهم شدن امکان اعتبارسنجی پیش نویس بارنامه ،حذف یا کاهش مغایرت ناشی از ثبت اطلاعات خارج از توافق بین شرکت حمل ونقل و راننده هنگام صدور و ابطال بارنامه و  راستی آزمایی صدور و یا ابطال سند حمل با تایید راننده اشاره کرد.


کدخبر: 1806