یکشنبه، 26 اردیبهشت 1400 - 09:59

کارگاه اموزشی حقوق کودک در البرز برگزار می شود

مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری البرز؛ از برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان مدرسه حقوق کودک در روزهای چهارم و پنجم خرداد ماه خبر داد و گفت: صدای کودکان کمتر در سیاستگذاری ها شنیده می شود.

مریم اسماعیلی فرد با اعلام این خبر اظهار داشت: زمانی این صداها شنیده می شود که تبدیل به آسیب شده اند.

وی افزود: ضرورت دارد در این زمینه به کنشگران و مشاوران بانوان دستگاه های اجرایی آموزش های لازم ارائه شود تا شاهد کاهش آسیب های اجتماعی دراین بخش باشیم.

اسماعیلی فرد اضافه کرد: به همین منظور و با توجه به تصویب قانون حمایت از اطفال و نوجوانان بنا داریم تا مدرسه حقوق کودک را در روزهای چهارم و پنجم خرداد ماه سال جاری به صورت مجازی و با همکاری وزارت دادگستری در البرز برگزار کنیم.

اسماعیلی فرد گفت: این مدرسه با هدف آموزش قضات دادگاه و دادسراهای اطفال و نوجوانان، وکلا، مددکاران اجتماعی، تشکل های مردم نهاد، کنشگران عرصه حقوق کودک و مشاوران بانوان دستگاه های اجرایی به صورت رایگان برگزار می شود.

وی ادامه داد: آشنایی با مباحث حقوق اسلامی، مباحث ملی و بین المللی حقوق کودک، وضعیت حقوق کودک در استان و راهکارهای ارتقای آنها از جمله مباحثی است که در این کارگاه آموزشی ۲ روزه ارائه می شود.

اسماعیلی فرد عنوان کرد: علاقه مندان به شرکت در این کارگاه آموزشی می توانند با تماس با شماره تلفن ۰۲۶۳۴۴۹۶۷۸۲ نسبت به ثبت نام خود در مدرسه حقوق کودک البرز تا بیست و نهم اردیبهشت ماه اقدام کنند.

کدخبر: 3

خبرنگار: فریبا کلاهی