چهارشنبه، 12 خرداد 1400 - 08:59

افزایش برق صنعتی کشور به 8 هزار مگاوات می رسد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر 3000 مگاوات برق توسط واحدهای صنعتی و معدنی با نیروگاه‌هایی که این واحدها ایجاد کرده‌اند تولید می‌شود.

آیین باور -  علیرضا رزم‌حسینی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی استان البرز در جمع خبرنگاران گفت: البرز یکی از استان‌های صنعتی مهم کشور است که بالغ بر 3500 واحد صنعتی در آن فعالیت دارند و میزان سپرده‌های بانکی این واحدها به بالای 50 هزار میلیارد تومان می‌رسد.


رزم حسینی افزود: این استان به دلیل موقعیت جغرافیایی از یک شرایط خاصی برخوردار است و در تولید برخی از کالاهای صنعتی رتبه اول کشور را دارد.
وی با اشاره به برگزاری جلسه ستاد رفع موانع تولید برای حل مشکلات برخی از واحدها، گفت: از برنامه‌هایی که در البرز دنبال می‌کنیم بحث مسئولیت اجتماعی شرکت‌های نامدار و بزرگ است. امروز ما باید بحث خیرین توسعه را از روستا شروع کنیم این هم توسط شرکت‌های داوطلب که علاقه‌مند هستند شروع شد تا از محل کارآفرینی آموزش کسب و کار به مردم بدهند. این کار در البرز با اعلام آمادگی 12 شرکت شروع شد. ما راهی نداریم جز این برای اینکه از مهاجرت روستایی جلوگیری کنیم نداریم.


وزیر صمت ادامه داد: در حوزه معادن هم حدود 6000 معدن در 31 استان کشور آزادسازی و از طریق مزایده عمومی و قانونی به فعالان این حوزه واگذار می‌شود.


وی در خصوص موضوع برق تولیدی توسط واحدهای صنعتی هم اعلام کرد: در حال حاضر 3000 مگاوات برق توسط واحدهای صنعتی و معدنی با نیروگاه‌هایی که این واحدها ایجاد کرده‌اند تولید می‌شود. علی‌رغم این میزان تولید برق توسط واحدهای صنعتی و معدنی، هفته آینده هم با همکاری وزارت نیرو موافقنامه 5000 مگاوات نیروگاه جدید آغاز خواهد شد تا مشکل برق توسط خود واحدهای صنعتی حل شود.

کدخبر: 57

منبع: پایگاه خبری آئین باور